Den Ridder per direct weg bij Kloetinge Een wedstrijd van Ajax of Feyenoord bekijken, om half 7 's ochtends met zijn vrouw en zoontje naar Aruba ZEELAND 15 Zeeuwen op Sint Maarten worden international „Het besluit heeft me verrast", zegt Kloetinge-trainer Arie van der Zouwen. „Ik had Bert als men taal sterk ingeschat. Dit voelt voor mij dan ook als een nederlaag. Het is iets wat ik mezelf aanreken, al kan ik voor Bert de situatie niet rooskleuriger maken dan het is." Den Ridder werd twee weken geleden in de wedstrijd tegen SHO na twintig minuten al naar de kant gehaald. De verdediger kwam volgens de trainer snelheid tekort tegen de aanvallers van de opponent. Afgelopen zaterdag in de ontmoeting met Nieuw Lekker- land zat hij op de reservebank en mocht hij in de 77e minuut inval len. „Zoiets gaat niet in je koude kleren zitten", beseft Van der Zou wen. „Ik heb hem ook gezegd dat er heus wel een rol voor hem is weggelegd. Hij moet alleen even wachten. Hij heeft bepaalde kwali teiten. Hij is ook een fijne gozer, die goed in de groep ligt." Dinsdagavond deelde Den Rid der het mee aan de trainer en zijn ploeggenoten. Van der Zouwen is echter niet van plan zich er zo maar bij neer te leggen. Hij hoopt dat Den Ridder terugkomt op zijn beslissing. „De deur blijft open staan voor hem", benadrukt de trainer. „Ik snap zijn emotie, maar het is geen verstandige beslissing. Nu stoppen betekent dat je een heel seizoen niet meer kunt voet ballen. Ik hoop dat hij zich be denkt en dat mag wat mij betreft ook over twee weken zijn." Bert den Ridder zegt dat het te maken heeft met een meningsver schil met de trainer. „Bepaalde af spraken zijn niet nagekomen en ik wil niet nog eens de confrontatie daar over aangaan. Daar is de club te mooi voor. Het heeft niks met de club en de spelers te maken. De sfeer onderling was prima." VLISSINGEN. Raymond Wolff (ex-Goes, Hoek en Vlissingen) en Rick de Punder (ex-Goes) mogen zich binnen afzienbare tijd zaal voetbalinternational noemen. De twee Zeeuwen die naar Sint Maar ten zijn geëmigreerd, zijn name lijk opgenomen in het nationale team van het eiland in de Caraïbi- sche Zee. Daarmee hopen zij zich te kwalifi ceren voor het eindtoernooi van de CONCACAF (Confederatie van Centraal Amerikaanse en Caribi sche voetbalassociaties). Het tweetal begint in februari aan de eerste voorronde, waarin ze nog enkel omliggende eilanden kunnen treffen. maar moest. het geluid van een vliegtuig hoor baar, dat op het punt staat te lan den op vliegveld Reina Beatrix. „We wonen in een wijk op vijf mi nuten rijden van het vliegveld. De school waar ik werk is in Para- dera, als ik binnendoor rijd is het nog geen tien minuten. We wo nen ook niet ver van San Nicolas. Dat was vroeger het rijke gedeelte van Aruba, maar nu is het wat ver pauperd. Vroeger had je daar de olieraffinaderij, maar die is geslo ten. Daarna is alles langzamer hand naar Noord verplaatst. Daar staan nu ook de meeste hotels." In Nederland heeft Doeland tot 2013 voor tien clubs gespeeld: RCS, Kloetinge, Hoek, Achilles Veen, ASWH, Capelle, TOGR, Do- to, Leonidas en Spijkenisse. Aan actief voetballen dacht de spits die meer dan honderd goals maakte in de hoofdklasse niet echt meer, mede door een pijnlijke knie. Tot hij de vraag kreeg om eens mee te doen met een groep lera ren. „Ik had er eigenlijk he lemaal geen zin meer in", be kent Doeland. „Toch ben ik een keertje gegaan. Het was een soort zaalvoetbal, maar dan op beton. Ik vond het wel leuk en één van on ze tegenstanders begon over een toernooi in de zomermaanden. Eén keer in de week speel je een wedstrijd, zei hij. Dat bleek bij voorbeeld om half tien of half elf 's avonds te zijn, omdat het dan wat koeler is." Het voelde goed bij Doeland, die ook geen last meer had van zijn knie. „Dat was het belangrijk ste. Tijdens één van die potjes kwam een trainer van één van de clubs hier op het eiland naar me toe. Hij vroeg of ik nog op het veld wilde voetballen." Ondertussen was Doeland ook 'Je moet minimaal twee jaar op het eiland zijn om international te kunnen worden' al in contact gekomen met Gio vanni Franken, op dat moment de bondscoach van Aruba. Doeland: „Kan ik niet eens meetrainen, vroeg ik aan hem. Dat was probleem. Kort daarna Giovanni echter vertrek ken. Trainers van het ei land namen het over. Toen heb ik meege- traind met de Arubaan se selectie. Het niveau lag niet al te hoog en ik begon het wel heel leuk te vinden. Het zou toch niet zo zijn dat ik straks nog een inter land ga een balletje trappen is lekker, veel meer hoeft het niet te Binnenkort komen zijn ouders op be zoek, samen met zijn zus Nanon en zijn neefje en nicht je. „Wij vinden het hart stikke spelen, dacht ik." Doeland vroeg vervolgens of ze voor hem uit wilden zoeken of hij mee kon doen in de WK-kwa- lificatieduels met St. Vincent en Grenadines. „Er zou best een aar dige ploeg staan, vertelden ze me. Toen begon het echt te kriebelen. Maar veel jongens die de ronde er voor tegen Barbados mee hadden gedaan, zoals Kloetinge-doelman Matthew Lentink, kwamen na het vertrek van Franken niet meer." Advocaat Doeland mocht niet in actie komen voor Aruba. „Je moet mi nimaal twee jaar op het eiland zijn om international te kun nen worden. Ze vertelden me dat een advocaat het had uitge zocht. Of dat helemaal waar is weet je hier dan nog steeds niet. Maar het klinkt wel lo gisch. Anders zou je een hele groep spelers die het Neder lands elftal net niet halen ge woon op papier op Aruba kunnen laten wonen. Dan heb je een aardig ploegje." Inmiddels staat het voet bal weer op een wat lager pitje bij Doeland. Af en toe leuk als er mensen naar hier ko men. We moeten wel werken, maar de mensen die op bezoek ko men kunnen lekker vakantie vie ren. 's Middags of aan het begin van de avond spreken we dan iets af. Het leven is hier ook makke lijk, dat merk je aan de mensen. Soms lijkt het of de wereld stil staat." Dan zegt hij: „Je bent hier wel ver van huis hè. Als ik mensen echt wil zien, is de afstand heel erg groot. Tijdens mijn eerste kerst hier gingen we naar Surina me, op bezoek bij familie van Nicole. Daar was ik nog nooit geweest en toen had ik het wel even zwaar. We waren net een half jaar weg uit Neder land. Het was behoorlijk wennen, we gin gen naar Suriname waar ik nog nooit was geweest en toen moest ik af en toe wel even slikken. Toen ik in Rotterdam woonde, zag ik mijn ouders ook niet iedere week. Soms één keer in de maand. Maar als ik ze echt wil de zien, dan kon ik er wel naar toe. Dat is nu anders. Dat wist ik van te voren, maar soms is het best lastig." Ruud de Vroe, één van de beste vrienden van Onno Doeland, kwam al twee keer op bezoek op Aruba. En Louis van Kleef, een vriend met wie Doeland bij ASWH een gevaarlijk aan- valskoppel vormde, was er vorige week nog. „Toen mijn vrouw dertig werd kwam een groep vriendinnen van haar over. Ze huurden een huis met een zwembad en hadden een fantastische week. Louis van Kleef was er maar vijf dagen en nu is er weer een andere vriendin van Ni cole, voor drie weken. Als het straks in Nederland herfstvakantie is komen mijn ouders, samen met mijn zus, en mijn neefje en nichtje. Daar kijk ik echt naar uit." Het bezoek wil soms ook graag wat Nederlandse voet balwedstrijden bekijken. Op Aruba is het echter zes uur vroeger. Doeland: „Ik vroeg vorige week aan Louis of hij Feyenoord wil de zien. Ja, zei hij meteen. Dan moet je om half zeven uit je bed, zei ik toen. Feyenoord speel de namelijk al om half één tegen De Graaf schap. Louis heeft die wedstrijd niet ge haald... Toen Ruud de Vroe hier op bezoek was, speelde Ajax om half één. Hij zat wel mooi om half zeven 's ochtends klaar, ha ha!" DONDERDAG 15 OKTOBER 2015 de wereld hier stilstaat door Jan Dagevos KLOETINGE. Bert den Ridder is per direct opgestapt bij voetbalvereni ging Kloetinge. De verdediger be sloot dinsdagavond zijn spullen in te leveren bij de Bevelandse zater dag-eersteklasser. De Brabander was aan zijn eerste seizoen bezig bij Kloetinge. Hij kwam over van Dinteloord. Onno Doeland In het shirt van zater dag-hoofdklasser Doto viert Onno Doeland in maart 2009 een treffer tegen Ter Leede. foto Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73