Verdachte zegt dat betasten van meisje (17) gebeurde in zijn slaap Educatieve fietstocht langs twintig bedrijven Verkiezing nieuwe kinderburgemeester Schouwen-Duiveland SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Tienjarige leerlinge van De Klimop in Dreischor in actie tegen pesten en voor sporten voor iedereen. De zenuwen drui pen er van af. Bij de één iets meer dan bij de ander. Sommigen rich ten zich woens dag tot de volle raadzaal in het ge meentehuis alsof het dagelijkse kost is. Vijftien kinderen van to, li jaar die allemaal één ambitie de len: de vierde kinderburgemeester van Schouwen-Duiveland wor den. Bij de ingang hangen de staats ieportretten van hun voorgangers aan de muur. Floris Hoogenboom, de scheidend kinderburgemees ter, moet zijn eigen beeltenis nog even uitpakken. Voorafgaand aan de persoonlijke presentaties en het onderdeel openingstoespra ken wordt Floris bedankt voor zijn inzet het afgelopen jaar. „Maar ik heb natuurlijk ook nog een cadeautje voor u", neemt hij volleert de regie van burgemees ter Gerard Rabelink over. „Want u heeft het ook fantastisch gedaan." Gedwee wachten de kandida ten achter de halfronde raadstafel op hun beurt. Stuk voor stuk moe ten ze in hun presentatie uitleg gen wat ze willen doen, als ze kin derburgemeester zouden zijn. De- Kinderburgemeesters in spe vragen aandacht tegen pesten, willen meer sporten en inzet voor vluchtelingen. mi van Velzen uit Burgh-Haamste- de moet als eerste. Ze kan de druk aan. Binnen drie minuten zet ze de vluchtelingenproblematiek op de kaart en roept ze voor alle schoolkinderen op het eiland een anti-pestdag uit. Juliette van de Giesen uit Bruinisse neemt het stokje over. In een razend tempo werkt ze een flitsende presentatie af, waar menig raadslid nog een puntje aan zou kunnen zuigen. Nog zo'n gedoodverfde winnaar vindt ze zelf ook: „Ik hoop dat jul lie voor mij kiezen, want ik heb heel erg mijn best gedaan." Het valt op dat de vijftien kan didaten nauwelijks voor elkaar on der doen én dat pesten, buiten sport en aandacht voor vluchtelin gen hoog op de agenda's staan. Een bijzonder lastige opgave voor de driekoppige jury moet voorzit ter Rabelink van het hart, zodra de juryleden na rijp beraad zijn te- rugkeerd. „Wat was het moeilijk! Stel dat we vijftien gemeenten zouden hebben, nou dan wist ik het wel. Dan zouden jullie alle maal één gemeente krijgen." Maar eén naam kwam bij de ju ryleden en de organisatie steeds bovendrijven, voert Rabelink de spanning verder op. Handen gaan voor het gezicht, nagels worden af gekloven. „Nou, daar komt ie. De kinderburgemeester voor 2016 is geworden: Noa Dekkers!" De tienjarige uit Dreischor lijkt verrast. „Er waren er zo veel goed", zegt ze diplomatiek in haar eerste officiële reactie, nadat Flo ris haar de ambtsketting heeft om gehangen. Noa gaat zich inzetten tegen pesten en wil een sportdag organiseren voor kinderen uit ge zinnen 'die het niet breed heb ben'. Hij zei dat tijdens de behande ling van de strafzaak tegen de 51-jarige Richard L. uit de ge meente Veere. Drie jaar geleden woonde hij in Vlissingen. Na een etentje nodigde hij het meisje en een vriend van haar bij hem thuis uit. En ze mochten blijven slapen. Omdat de jongen niet bij hem in bed wilde, werd besloten dat zij naast hem zou slapen op zijn waterbed. Midden in de nacht werd ze wakker omdat ze, aldus het proces-verbaal, voelde dat hij haar betastte. Ze stapte daarop uit bed, ging naar de ka- De rechter hield de verdachte voor dat het heel dom is een jong meisje in bed uit te nodigen. mer waar de vriend sliep, maakte hem wakker en ze verlieten het huis. Volgens de verdachte moet het betasten gebeurd zijn in zijn slaap. De rechter hield hem voor dat het heel dom is een jong meisje in bed uit te nodigen. Dat erkende de man. „Ik had ze ge woon naar huis moeten sturen." De officier wees er op dat de man eerder is veroordeeld voor pedofilie. Ook liet hij merken dat hij weinig geloof hecht aan zijn verhaal. Daarom eiste hij een werkstraf van zestig uur en vier maanden voorwaardelijk. Raadsman Eduard Smit zei dat er geen opzet in het spel was. Uitspraak 28 oktober. Ze bezoeken dan twintig bedrij ven en instellingen in Zierikzee om te bekijken wat die met hun af val doen. Zo krijgen de leerlingen een in druk van de verschillende afval stromen in onze maatschappij. Bo vendien verwerven ze kennis van de problemen die de lokale afval berg met zich meebrengt voor het milieu en voor de samenleving. De scholieren krijgen een op drachtenboekje met vragen, maar ze kunnen ook zelf vragen stellen in de bedrijven en instellingen. Op school worden de opgedane er varingen en resultaten verwerkt in een presentatie voor de andere leerlingen Milieu-wethouder Ad Verseput geeft donderdag 22 oktober de af trap van de fietstocht. Dat gebeurt om 9.00 uur in het auditorium van de Pontes Pieter Zeeman. Om 15.00 uur zijn de fietsers weer te rug op school. De afvalfietstocht wordt inmid dels voor de zevende keer georga niseerd door het NME Centrum Schouwen-Duiveland in samen werking met Pontes Pieter Zee man. De gemeente subsidieert de afvalfietstocht. KINDER DONDERDAG 15 OKTOBER 2015 En de door Marcel Modde winnaar is: Noa Dekkers Floris Hoogenboom legt zijn ambtsketting af en hangt die om de hals van zijn opvolgster Noa Dekkers. De 10-jarige inwoonster van Dreischor mag zich een jaar lang kinderburgemeester van Schouwen-Duiveland noemen en de jeugd vertegenwoordigen bij officiële gelegenheden, foto's Dirk-Jan Gjeltema De vijftien kandidaat-kinderburgemeesters vlak voor de bekendmaking van de winnaar uit hun midden. door Emile Calon MIDDELBURG Officier van justitie Jo Valente vindt dat niet lichtvaar dig gekeken moet worden naar het betasten van billen, borsten en het kruis van een zeventienja rig meisje. „Zij is onverhoeds be tast terwijl ze sliep." ZIERIKZEE. Ongeveer 125 tweede klassers van mavo en havo gaan volgende week donderdag op afval- fietstocht. BURGEMEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68