mnmf De Belgen zijn beter, veel beter dan wij. In voetbal nog wel Cruise Cuba, Jamaica Mexico NIEUWS 5 De verslaggever buigt in oranje tenue in Antwerpen deemoedig het hoofd voor onze zuiderburen. Geen spandoeken met vileine tek sten boven de E19, tussen grensover gang Hazeldonk en Antwerpen. Geen Belgische automobilisten die me, met mijn oranje kleren in Nederlandse auto uitlachen. Wel: pesterige regen tegen de ruiten, een sliert vrachtwagens op de rechterbaan en kapotte autoban den op de vluchtstrook. Kortom, België zoals we dat kennen. Toch is er iets fundamenteel an ders geworden. Jarenlang behaal de 'ons' nationale elftal voetbalsuc ces en hadden de Belgen de groot ste moeite met het verslaan van landen die we alleen kennen van het Songfestival. De verhoudingen liggen nu pre cies andersom. Voor ons geen Eu ropees Kampioenschap, de Belgen kwalificeerden zich als nummer één van hun groep en voeren dankzij een onnavolgbare reken som ook nog eens de ranglijst van wereldvoetbalbond FIFA aan. Grote mond In de jaren dat ik als wielerverslag- gever wekelijks naar België reisde, viel me op dat wij de Duitsers van de Vlamingen zijn: de buurman waar je met een mengeling van be wondering en afgunst naar kijkt, met z'n grote tuin en dito mond. En hoewel ze beter koken, fijnere muziek maken en lekkerder bier brouwen, verschrompelen de Vla mingen met een Nederlander naast zich nog altijd tot Calimero. Nu is het anders. De Belgen zijn beter, veel beter dan wij. In voet bal nog wel, miljaar! Tijd voor een les in nederigheid. Goedele Liekens belt terug, bij het binnenrijden van Antwerpen. On langs spraken we elkaar voor de krant over haar visie op orale seks, in dit gesprek gaat het louter over slikken. Over leedvermaak ook. Ze 'Ik weet zeker dat veel Vlamingen echt lol hebben nu' zegt: „Oh, ik weet zeker dat veel Vlamingen echt lol hebben nu. Vooral voor de Vlamingen die geen Nederlanders goed kennen. Zij zien jullie nog altijd als arro gant, met 'dikke nek'. Vlamingen zoals ik, die veel met Nederlan ders omgaan, weten dat dit in de meeste gevallen nergens op slaat. Het komt vooral doordat ons Bel gen nog altijd niet goed wordt ge leerd jezelf duidelijk te uiten en Nederlanders wel. Wie dat in Bel gië doet wordt al gauw voor arro gant versleten. Onzin!" Twee soorten reacties mag ik volgens haar verwachten, als ik zo in mijn oranje kleren door Ant werpen banjer: „Sommige Vlamin gen zullen u knuffelen. Anderen lachen u uit. Veel hangt af van uw houding. Buigt u deemoedig het hoofd, dan wordt u geknuffeld. Ik zou dat op zeker doen." Proef op de som dan maar in ca fé Den Engel, aan de Grote Markt. Knipoog van de Nederlandse gas ten bij binnenkomst en - welja - medewerkers Luc en Lea sluiten me in de armen. Luc: „Een Bel gisch radiostation riep deze dag uit tot knuffel-een-Nederlan der-dag. Dat doen we dan maar, hè?" Binnenpret Want man, wat heeft hij een bin nenpret over de (voor Nederlan ders) zo ontluisterende dinsdaga vond. „Al die jaren dat ik Neder landers hier met hun grote mond op heb horen scheppen over 'hun' spelers. En al die keren dat wij naar Breda reden om daar naar de wedstrijden op een toernooi te kij ken. Ik hoop echt dat jullie komen de zomer allemaal hierheen ko men om ons te steunen." Die hoop had Vlaams schrijver en zelfverklaard 'Nederlandofiel' Herman Brusselmans ook al aan de telefoon uitgesproken. „Ik hoop echt dat jullie er bij het volgende EK wel weer bij zijn. Tot die tijd: laat de Rode Duivels-gekte losbar sten in Spijkenisse, Zaandam en Alkmaar. Steun ons." Zoals Liekens adviseerde, ban jer ik met opgeheven hoofd over de Grote Markt, in de richting van drie studenten met ieder een blik Jupiler in de verkleumde handen. Ze heten Jan, Michiel en Bart, ko men uit Hoogstraten - net aan de Belgische kant van de grens - en denken, zo verklaren ze even la ter: 'wat een loser'. Dan gieren ze het uit. Al zegt Jan even later ernstig: „Het is natuurlijk heel jammer dat jullie niet op het EK zijn. Daar, in Frankrijk winnen van jullie, dat was het allermooiste geweest." "7 Nérgens voordeliger. 9 dagen al v.a. Ga naar Kras.nl/cruise-cuba of bel 0900-9697^5 WM Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteit DONDERDAG 15 OKTOBER 2015 Een lesj e in nederigheid Verslaggever Schmale knielt voor Belgen Michiel, Bart en Jan op de Grote Markt in Antwerpen, foto Shody Careman door Jeroen Schmale Goedele Liekens Bekende Vlaming Nieuw bij Kras: cruise per MSC Opera**** vanuit Havana op Cuba naar Montego Bay op Jamaica, George Town op Grand Cayman en Cozumel in Mexico. Het MSC Opera is in 2015 volledig ge- restyled en gerenoveerd waarbij alle hutten en faciliteiten zijn vernieuwd. Inclusief vliegreis, transfers, 7 nachten cruise met alle maaltijden aan boord 2 volle dagen in de koloniale stad Havana Bezoek optioneel de Maya-ruïnes in Tulum Vertrek: december 2015 t/m april 2016 Verlenging op Cuba mogelijk! 13 dagen: cruise i.c.m. 4-sterren All Inclusive hotel in Varadero v.a. 1579 13 dagen: cruise i.c.m. 5-sterren All Inclusive hotel in Varadero (Adults only) v.a. 1679 16 dagen: cruise i.c.m. 6-daagse rondreis en strandverlenging in Varadero v.a. 1929

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5