6 I UIT ir FILM VAN DE WEEK NU IN DE BIOS Life DRAMA Sicarfo MISDAADFILM 45 years DRAMA The Walk DRAMA Black Mass Johnny Depp is het acteren niet MISDAADDRAMA Johnny Depp overtuigt volledig als de explosieve gangster Whitey Bulger verleerd Crimson Peak ROMANTISCHE HORROR Donderdag 15 oktober 2015 Robert Pattinson speelt onder regie van Anton Corbijn een man die een werkrelatie pro beert op te bouwen met James Dean. Het leverde de iconische foto van de acteur in regenjas op Times Square op. FBI-agente Kate Marcy (Emily Blunt) wordt ingeschakeld om een Mexicaanse drugsbaron uitte schakelen. Dit leidt tot complicaties waarbij alle be trokken agenten een eigen agenda hebben. Charlotte Rampling en Tom Courtenay spelen een echt paar dat er na 45 jaar huwelijk achter komt dat het verleden soms hinderlijk kan opspelen. De vertolkingen van beide hoofdrolspelers zijn grandioos. Spectaculaire en duizelingwek kende speelfilm over de stunt van de Franse koorddanser Philippe Petit die tussen de Twin Towers over een kabel liep. Door 3D-effecten een unieke kijkervaring. Regie: Scott Cooper. Hoofdrollen: Johnny Depp, Benedict Cumberbatch en Joel Edgerton. Met zijn recente rollen heeft Johnny Depp zijn geloofwaar digheid als serieus filmacteur behoorlijk op het spel gezet. Potsierlijk is het woord dat het beste past bij zijn vertolkingen in pijnlijk slechte films als Mortdecai, The Lone Ranger en Transcendence. Dat Depp het vak niet heeft verleerd, bewijst hij in het gangsterdrama Black Mass. Hij overtuigt volledig als de ex plosieve gangster Whitey Bul ger, die in Boston jarenlang zijn gang kon gaan. Bulger be staat echt en zit nu achter de tralies. Wat hem interessant maakt, is zijn verhouding met zijn broer Billy (een rol van Benedict Cumberbatch) die het zelfs tot senator brengt. De band tussen beiden be paalt Black Mass voor een groot deel, zoals ook de rela tie met een jeugdvriend, inmid dels opgeklommen binnen de FBI, doorslaggevend is voor de vrijheid die Bulger in Boston geniet. Hoewel Black Mass behoorlijk schatplichtig is aan het werk van Martin Scorsese (van Mean Streets tot en met Goodfellas) is deze film veel realistischer, zeker door de uitleg van de wijze waarop Bulger langzaam maar zekerde macht grijpt. (Ab Zagt) Johnny Depp als gangster Bulger, foto pr Regie: Guillermo del Toro Hoofdrollen: Mia Wasikowska, Tom Hiddleston, Jessica Chastain, Charlie Hunnam Guillermo del Toro wekt een verge ten filmgenre, gothic romance, tot le ven met deze sprookjesachtig vorm gegeven productie die doet denken aan Pan's Labyrinth en zich afspeelt in 1901. Een kostuumdrama voor wie niet bang is in het donker. Op jonge leeftijd verloor Edith (Mia Wasikowska) haar moeder. Die komt 's nachts terug, met zwarte klauwen morrelend aan de deur en onheilspellend fluisterend: „Pas op voor Crimson Peak." Edith valt voor een Britse vreemde ling die haar na de gewelddadige dood van haar vader meeneemt naar zijn gothische villa bovenop een berg. Daar delft hij rode aarde, die als bloed afsteekt tegen de sneeuw. Zusterlief (Jessica Chastain) is minder blij met de komst van de lieflijke blondine waar ze haar broer mee moet de len en die met een kandelaar ronddwaalt in nadrukkelijk verbo den vertrekken. Het scenario is even broos als de ledematen van de geest die uit een badkuip kukelt, maar de film oogt als iets uit het Rijksmu seum. De kostuums verdienen een Oscar en vanwege het huis met haar bloedende muren en gangen vol tanden, zou je bijna tekenen voor een nachtmerrie. (Tisha Eetgerink) Mia Wasikowska. foto pr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59