Van de Bosch heeft straks 271 bekers in prijzenkast Aanvoerder van Vlissingen staat volgens de doktoren vier tot zes weken buitenspel 16 ZEELAND Uitnodiging PLAFONDSHOW VC Vlissingen moet het voorlopig stellen zonder 35-jarige routinier, die zondag in Oss een botbreuk opliep. Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Thomas Ragut (35) stond dinsdagavond niet op het veld tus sen zijn medespelers, maar volgde het oe fenduel van Vlissin gen met Nieuwdorp (4-0-winst) steunend op krukken vanaf de zij lijn. Specifieker: de eerste helft. „Ik kan dit niet, ik word nu al gek", zei de aanvoerder van de Walcherse zondag-hoofdklasser in alle eerlijkheid, balend van een botbreuk die hem het voetballen voorlopig belet. Zijn afwezigheid in het vriend schappelijke treffen met Nieuw dorp was te wijten aan een onge lukkige actie tegen Deso (1-0-ze- ge). In Oss deed het rechterbeen van Thomas Ragut iets wat de cap tain van Vlissingen zelf niet hele maal in gedachten had. In een po ging een bal te onderscheppen, liep hij ongelukkig een breukje in een botje in zijn voet op. „Ik wil de daarna nog even door, maar of dat er goed voor is geweest, weet ik ook niet...", erkende de verdedi gende middenvelder gisteren. „Mijn voet werd al gauw dik en op de terugreis bleef ik last hou den. Een beetje pijn vind ik niet erg, maar ik werd toch geadvi seerd even langs de huisartsen post te gaan. Daar heb ik foto's la ten maken en daaruit bleek dat ik een botbreukje had opgelopen." Een kwetsuur die hem volgens de doctoren vier tot zes weken langs de zijlijn houdt, een positie waar hij zich ietwat ongemakke lijk beweegt. I-Iet zou betekenen dat hij in het ergste geval de wed strijden tegen Dosko, Dongen, Ge stel en UDI'19 moet missen. „Ik verwacht dat ik binnen twee, drie weken alweer terug moet kunnen zijn", stelt Ragut zichzelf vrij optimistisch ten doel. „Maandag krijg ik al loopgips. Ik wil zo snel mogelijk herstellen, een doel hebben. Ik weet niet of dit een reëel doel is, maar ik wil zelf gewoon zó graag meedoen. Ze- 'Ik wilde nog even doorspelen, maar of dat erg goed geweest is, weet ik niet...' ker nu we net zo lekker bezig zijn." Vlissingen pakte veertien punten in zes competitiewedstrij den. Met Alfaro Pentury, afgelo pen zomer overgekomen van De Meeuwen, staat er direct een ver vanger klaar. Volgens trainer Jur- riaan van Poelje is Pentury 'een vergelijkbaar type speler'. „Ik ben blij dat Alfa is gekomen", deelde Ragut die mening. „Hij stond er zondag gelijk toen hij mij moest vervangen. We hebben sowieso een verschrikkelijk goede ploeg. Ook jongens als Etienne Mallie en Salim Ben Sellam kunnen mijn po sitie invullen." Veroordeeld tot een weekje ver plicht volledige rust pakken - op de bank liggen met zijn voet om hoog - wenst hij voor even maar één ding: „Ik hoop dat ze me niet missen." Mede dankzij dit resultaat mag Van de Bosch op 2 en 3 januari in Kerkrade tijdens de jaarlijkse ster renshow plaatsnemen op het po dium. Hij is winnaar van de Pyre- neeëncup, een overkoepelend klas sement van de Zuid Limburgse Unie. Jac van de Bosch begon pas op z'n vijftigste met de duivensport. Daarvoor kwam het er niet van wegens drukke bezigheden als ei genaar van campings. „Ik kwam veel bij wijlen meester Wijnacker op Pauluspolder. Daar zag ik de duiven uit het luchtruim komen. Daar zag ik de spanning die dat bij de duivensportbeoefenaar te weegbrengt. Dus heb ik ook dui ven aangeschaft. Het echtpaar Ik zag de spanning bij de duivensportbeoefenaar. Dus heb ik ook duiven aangeschaft' Wijnacker deed de verzorging, want ik had geen tijd. Een jaar la ter al kwam het eerste succes. Op het overnachtconcours vanuit St. Vincent pakte ik de eerste prijs. Van de veertig ingekorfde duiven pakte ik 39 prijzen. Het is tot nu toe nog steeds het beste resultaat dat ik in mijn carrière heb be haald." Paramyxiovirus „In 1998 pakte ik de Europese ti tel en werd in België met de Gou den Duif bekroond. Het jaar daar op was het minder. De gevreesde duivenziekte, het paramyxiovirus, sloeg toe. Tegenwoordig is het ver plicht om de duiven daarvoor in te enten, toen was dit nog niet aan de orde. Het gevolg was dat ik geen duif overhield en helemaal opnieuw kon beginnen. Het is me gelukt, want ik heb op dit mo ment - ik heb ze onlangs nog ge teld - 270 bekers in mijn prijzen kast staan. En daar komt straks dus weer een mooie bij, de Pyre- neeëncup." Van de Bosch heeft zo'n 600 duiven op z'n hokken zit ten, waarvan zo'n 450 vliegdui- ven. De rest is voor de kweek. Het kweekkoppel dat het de laatste ja ren erg goed doet komt van Wijn- ants uit Maastricht. „De kweek blijft héél belangrijk", meent Van de Bosch. „Daarnaast mag ook de verzorging niet uit het oog wor den verloren. Vroegtijdig de ziek tes opsporen is van vitaal belang en uiteraard ook de voeding." „Voor die verzorging heb ik trouwens Cor Walda. Hij heeft er een dagtaak aan. Dat wil niet zeg gen dat ik niet op het hok kom. Dagelijks ben ik daar wel een paar uurtjes te vinden. Ik ken de 600 duiven vrijwel allemaal. Ik weet ook uit welk nest ze komen." Van de Bosch is een man voor de grote fond. De overige discipli nes zijn niet aan hem besteed. Als training worden ze wel meegege ven op midfond- en dagfondcon- coursen maar daar blijft het bij. Hij geniet van zijn sport. „Het geeft een niet te beschrijven ge voel als je weer een hoofdprijs pakt." 'Vroegtijdig de ziektes opsporen is van vitaal belang en uiteraard ook de voeding' Plafonds Sierlijsten Verlichting Ragut moet op tanden bijten door Mitchell Minnaard •PW Thomas Ragut voelt tijdens het duel met Deso aan zijn pijnlijke voet. Links verzorger Peter But. foto Paul ten Hacken Thomas Ragut door Fred Rabout HENGSTDIJK. Jac van de Bosch be leefde zaterdag 1 augustus een prachtig succes. Een driejarige ge schelpte duivin bezorgde de zeven tigjarige duivenliefhebber uit Hengstdijk de winst op het con cours vanuit Perpignan. De duivin was de snelste van Nederland. Jac van de Bosch 39 Een jaar nadat hij in de duivensport stapte kwam voor Jac van de Bosch al het eerste succes. Hij pakte 39 prijzen op het overnachtconcours vanuit St. Vincent. Terwijl de meubels blijven staan Vrijdag 16 oktober, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 17 oktober, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. Jac van de Bosch PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49