Onno Doeland (38) emigreerde in zomer 2014 14 ZEELAND Saïd Bouzambou opgeroepen voor Oranje, broer Hoessein niet Derde snelle exit Kerkhove op rij Vanaf Aruba werkt Doeland zijn website bij Oud-speler van onder meer RCS, Kloetinge en Hoek werkt als leraar op eiland in het Caribisch gebied. Vorige maand leek het er even op dat hij international van Aruba zou worden. Saïd Bouzambou (foto) neemt het maandag en dinsdag met het Nederlands zaalvoetbalteam op tegen Portugal. Hoessein, de oudere broer van de Vlissinger, is door bondscoach Marcel Loos- veld niet opgenomen in de defi nitieve selectie voor de dubbele ontmoeting. Voor Oranje staan maandag 19 en dinsdag 20 oktober twee oe feninterlands gepland in het Top sportcentrum Rotterdam (aan vang 20.00 uur). De Vlissingse broers Saïd en Hoessein Bouzam bou waren de afgelopen weken meerdere keren in Zeist te vin den om toe te werken naar de dubbele ontmoeting met één van de toplanden in Europa. Het Nederlands zaalvoetbalteam werkt toe naar het WK-kwalifica- tietoernooi van later dit jaar. Ne derland treedt van 10 tot en met 13 december op als gastheer. sport kort In de zomer van 2014 emi greerde Onno Doeland met zijn echtgenote Nicole en hun zoontje Faylen naar Aruba. De oud-spits van onder meer RCS, Kloetin ge en Hoek heeft zijn draai gevon den op het Caribische eiland, waar hij net als in Nederland werkzaam is als leraar op een ba sisschool. De voetbalcarrière van de 38-jarige Doeland leek ten ein de, tot het een paar maanden gele den weer begon te kriebelen. „Ik dacht even dat ik nog internatio nal zou worden." We spreken Doeland via FaceTi- me, tijdens een week schoolvakan tie. Zijn bos met krullen is nog wat langer dan het in Nederland al was, de zweetdruppels zijn zichtbaar op het nog altijd super fitte lichaam. „Het is hier nu war mer dan normaal door het orkaan seizoen", legt hij uit. „Op Aruba hebben ze nog nooit een orkaan gehad, maar aan de Amerikaanse oostkust komt het wel vaak voor. 'Eén van ons moest een baan hebben, anders zouden we de stap niet zetten' Dan merk je hier dat de wind af neemt en ligt de gevoelstempera tuur meteen een stuk hoger." Onno Doeland klaagt er niet over, want het weer was juist één van de redenen om naar Aruba te emigreren. „We woonden in Rot terdam vrij klein, op een flatje. Daar wilden we onze zoon liever niet op laten groeien. Voor Faylen is het hier heerlijk. Hij loopt naar buiten en is echt altijd bezig." De verhuizing naar Aruba is een wel overwogen keuze geweest. „We waren hier al vaak op vakantie ge- weest, hebben er lang over nage dacht en het heel goed voorbe reid", legt Doeland uit. „Eigenlijk was de vraag vooral: wanneer zet ten we de stap? We waren hier op 25 februari 2014 getrouwd en tij dens de andere vakanties hadden we bekeken wat we hier konden doen. Voor mij was het heel mak kelijk, want ik ben uitgezonden voor een periode van drie jaar. Daarna wordt het contract eigen lijk automatisch verlengd, want ze zijn hier gek op Nederlandse leerkrachten. Eén van ons moest sowieso een baan hebben, anders zouden we de stap niet zetten. Ni cole werkt hier nu ook, als ergo therapeute in het ziekenhuis. En twee dagen per week bij een fysio- therapiepraktijk." Leerkrachten Net als in Nederland geeft hij les op een basisschool. Doeland: „Ik heb een mix van Arubaanse, Nederlandse en Spaanstalige kin deren in de klas. Ik geef les in het Nederlands, dus eigenlijk is er weinig veranderd. Dat doe ik al sinds mijn 21e. Ik ben een paar jaar geleden naar een bijeenkomst in Den Haag geweest, waar een Arubaanse stichting Nederlandse leerkrachten kwam werven. Som mige leraren waren hier nog nooit geweest maar tekenden zo een contract voor één of drie jaar. Bij mij was het anders. Het was geen sprong in het diepe. Tijdens één van onze vakanties had ik hier ook al een school bezocht. Ni cole en ik wisten waar we aan be gonnen en hebben er geen mo ment spijt van gehad." Vanwege de temperaturen heeft Doeland andere werkdagen dan in Nederland. „Ik moet 's och tends rond kwart over zeven op school zijn. Om kwart voor acht komen de kinderen en ik ben om drie over één klaar." Om drie over één? Waarom niet precies om één uur? „Dat weet ik ook niet precies, daar heb ik nooit naar gevraagd. Ik denk dat het met het aantal lesuren in een heel jaar te maken heeft. Door iedere dag drie minuten er bij te pakken heb je per week een kwartier extra. Als je dat op jaarba sis bekijkt houd je een studiedag over, denk ik." Op de achtergrond is ineens Vanaf Aruba verzorgt Onno Doeland nog wekelijks de website amateurvoetbalop- zondag.nl. „Bij iedere club heb ik een contactpersoon", legt hij uit. „Veel van die men sen sturen me op zondag het wedstrijdformulier en dat ver werk ik dan. In Nederland was ik op zondag vaak tot 's avonds laat bezig, maar van wege het tijdsverschil ben ik hier vaak 's middags al klaar. Ik krijg veel positieve reacties op de website, maar ik weet niet of ik ermee doorga. Als er mensen zijn die een leuke website over willen nemen; ze kunnen zich melden." Sport sport@pzc.nl ZEIST ROCK HILL. Tennisster Lesley Kerkhove beleeft tot nu weinig plezier aan haar tournee door de Verenigde Staten. Cisteren werd de Zierik- zeese voor de derde week op rij in de eerste ronde uitgeschakeld. Ze verloor in Rock Hill (South Carolina) van de Oekraïense qualifier Alyo- na Sotnikova. De setstanden waren 7-6 en 6-1. Ook de volgende twee weken is de 23-jarige Schouwse nog actiefin Amerika, archieffoto Lex de Meester LEEUWARDEN De Jager op dreef bij Jong FC Twente Ruben de Jager (fo to) was gistermiddag op dreef voor Jong FC Twente. In een oe fenduel met Jong Cambuur (1-3-zege) scoorde de uit Lewe- dorp afkomstige spits drie keer. Na een kwartier opende de jeugdinternational de score, maar halver wege stond het 1-1. In de 73e minuut be nutte De Jager een strafschop, vijf minu ten voor tijd maakte hij ook nog zijn der de goal van de mid dag: 1-3. Tegen Cam buur maakte midden velder Sven Mbikulu, afkomstig uit Terneu- zen, de negentig mi nuten ook vol. VLISSINGEN Verberkmoes niet naar WK De Vlissingse jiujits- uka Andrea Verberk moes is gisteren niet opgenomen in de se lectie voor het we reldkampioenschap van volgende maand in Thailand. Ze had goede hoop op deel name, maar werd niet in de Oranje- ploeg opgenomen door de bonds- coaches Barry van Bommel en Taco Morren. Vorig jaar de buteerde Verberk moes op het WK. Ze werd toen in de tweede ronde uitge schakeld. KWADENDAMME Driebandenteams gaan onderuit De driebandenteams van Treva/'s Lands Welvaren (tweede di visie) en Jacobs Man nenmode (vierde divi sie) slikten beiden een nederlaag. Voor Treva was die wat zuur, omdat Luc Pee- ters slechts twee ca ramboles tekort kwam en Raymond Peeters gelijkspeel de. Jacobs Mannen mode had alleen in Martin Sturm een winnaar al was ook dat met minimaal ver schil. Soms lijkt het of door Barry van der Hooft Onno Doeland Onno Doeland (rechts) geniet van het leven op Aruba, met zijn echtge note Nicole en zoontje Faylen. Noord Amerika Noord Palm Beach Eagle Beach Zuid- Amerika Paradera Oranjestad Santa Aruba Nicolas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47