Verdachte zegt dat betasten van meisje (17) gebeurde in zijn slaap Knuffelbezorger daagt PostNL voor de rechter Kinderboerderij De Klepperhoeve knokt om te blijven bestaan WALCHEREN 7 De gemeente bezuinigt niet alleen op de kinderboerderij Middelburg dreigt de bijdrage aan de kinderboerderij stop te zetten. Bezoekers en medewerkers zijn boos. Toen Meivin Walraven besefte wat een subsi diestop voor kinder boerderij De Klepper hoeve in Middelburg zou betekenen, kon hij zijn emoties niet meer onder controle houden. Hij gaf een flin ke klap op een polyester drinkbak en brak zijn hand. „Ik ben niet snel boos, hoor. Maar als de kin derboerderij sluit, waar moet ik dan naartoe?", vraagt hij zich hard op af. Meivin werkt al jaren op de kin derboerderij voor zijn Wajonguit- kering. „Van beesten verzorgen tot onkruid trekken, dit werk is echt heel erg leuk. Ik ben bang dat ik straks thuis kom te zitten, als we geen geld meer krijgen." Dat is volgens bestuursvoorzit ter Eefje Castel een van de vele re denen waarom de kinderboerderij gesubsidieerd moet blijven. Maar de gemeente Middelburg wil de jaarlijkse subsidie van 120.000 eu ro binnen vier jaar terugbrengen naar nul. De gevolgen zijn volgens Castel simpel: dat betekent het einde. „We moeten vakbekwame mede- 'Waar moet een stadskind anders nog met dieren in aanraking komen?' werkers betalen, de dieren verzor gen en de boerderij onderhouden. Dat lukt niet zonder al dat geld", zegt ze. De mogelijke sluiting is volgens haar voor allerlei groepe ringen jammer. „We helpen men- sen zoals Meivin, die in deze maat schappij niet aan werk kunnen ko men. En er komen bijna dagelijks cliënten van de dagbesteding van stichting Arduin. Ook komen er veel ouders en grootouders met hun kinderen. Het sociaal-maat schappelijk belang van De Klep perhoeve is groot, we brengen mensen en dieren met elkaar in contact." De kinderboerderij is begon nen met een handtekeningenac tie. Ook trouwe bezoekers nemen initiatief. Zo is de Facebookpagina 'Kinderboerderij De Klepperhoe ve moet blijven' in het leven ge roepen en is er een online petitie gestart, 'Subsidie De Klepperhoe ve moet blijven'. De pagina wordt door tweeduizend mensen ge volgd en de petitie heeft al meer dan duizend digitale onderteke ningen. „Daaruit blijkt maar weer dat het leeft onder de mensen", zegt de beheerder, Milly Kooger. De resultaten van alle acties wor den verzameld en die neemt de bestuursvoorzitter Castel op 20 ok tober mee naar de commissiverga- dering van de gemeente. Mariska Petri heeft haar handte kening al gezet. Ze gaat elke week met haar kleinzoon Joris Water man naar De Klepperhoeve. „Dat vindt hij echt fantastisch", vertelt ze. „Het is echt onacceptabel dat de gemeente de subsidie stopt. Een kinderboerderij is erg educa tief voor kleine kinderen. Waar komt een stadskind anders nog in aanraking met dieren?" Niet alleen De Klep perhoeve wordt ge troffen door de bezui nigingen van de ge meente Middelburg. Alle inwoners, bezoe kers en werknemers van de gemeente gaan de maatregelen voelen, want: Onroerendezaakbe- lasting gaat vanaf 2016 met 15 procent omhoog; Binnen vier jaar ver dwijnen er twintig functies voor ambte naren; Alle sportverenigin gen krijgen minder geld voor onderhoud; Alle verenigingen en organisaties krij gen veel minder sub sidies; De culturele sector krijgt minder subsi die; Automobilisten moeten meer parkeer- geld betalen; Subsidie voor sport- stimulering wordt af gebouwd; De gemeente be steedt minder geld aan onderhoud en promotie van toeris me. Op 9 november be slist de gemeente raad over de bezuini gingsvoorstellen van het college. MIDDELBURG. Officier van justitie Jo Valente vindt dat niet licht vaardig gekeken moet worden naar het betasten van billen, bor sten en het kruis van een zeven tienjarig meisje. „Zij is onver hoeds betast terwijl ze sliep." Hij zei dat tijdens de behande ling van de strafzaak tegen de 51-jarige Richard L. uit de ge meente Veere. Drie jaar geleden woonde hij in Vlissingen. Na een etentje nodigde hij het meisje en een vriend van haar bij hem thuis uit. En ze mochten blijven slapen. Omdat de jongen niet bij hem in bed wilde, werd besloten dat zij naast hem zou slapen op zijn waterbed. Midden in de nacht werd ze wakker omdat ze, aldus het pro ces-verbaal, voelde dat hij haar be tastte. Ze stapte daarop uit bed, ging naar de kamer waar de Officier vindt dat niet lichtvaardig gekeken moet worden naar het betasten van billen, borsten en kruis. vriend sliep, maakte hem wakker en ze verlieten de woning. Vol gens de verdachte moet het betas ten gebeurd zijn in zijn slaap. De rechter hield hem voor dat het wel heel dom is een jong meisje in bed uit te nodigen. Dat erken de de man ook. „Ik had ze ge woon naar huis moeten sturen." De officier wees er echter op dat de man eerder is veroordeeld voor pedofilie. Ook liet hij mer ken dat hij weinig geloof hecht aan zijn verhaal. Daarom eiste hij een werkstraf van zestig uur en vier maanden voorwaardelijk. Raadsman Eduard Smit zei dat er geen opzet in het spel was. Uitspraak 28 oktober. De gepasseerde pakketbezorgers eisen een schadevergoeding van het postbedrijf. Voor Steenbakker komt dat neer op zo'n veertigdui zend euro. PostNL was zijn belang rijkste klant. PostNL heeft de ver- voersovereenkomst met Steenbak ker opgezegd. Hij wordt tot 9 de cember doorbetaald. „Als ik voor die tijd niet een paar serieuze klan ten bij krijg, kan ik de stekker uit mijn bedrijfje trekken." De ouders van Steenbakker heb ben in een brief aan koning Wil- lem-Alexander gepleit voor hun zoon. In september kwam in Nieu- werkerk en omgeving onder inwo ners een spontane handtekenin genactie op gang, toen bekend werd dat het postbedrijf geen za ken meer wilde doen met hun 'knuffelbezorger'. PostNL toonde zich weliswaar onder de indruk, maar is ook onvermurwbaar. DONDERDAG 15 OKTOBER 2015 'Subsidiestop? Einde verhaal' door Elodie Kint Mariska Petri, vaste bezoeker Joris Waterman gaat elke week met zijn oma naar kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. „Hij geniet van de dieren en de ruimte", zegt zijn groot moeder. Maar als de bezuinigingsmaatregelen van de gemeente doorgaan, kan Joris straks niet meer naar de beestjes om de hoek. foto Lex de Meester door Emile Calon door Marcel Modde ZIERIKZEE Zelfstandig pakketbe zorger Joeri Steenbakker uit Borsse- le daagt samen met 23 collega's PostNLvoor de rechtbank. De 'groep' is aan de kant gezet, omdat ze in juli hebben meegedaan aan een blokkade van een depot. De blokkade maakte deel uit van een landelijke stakingsactie voor betere arbeidsomstandigheden en verdien sten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39