Zo maak je water schoon a Voormalige spits Doeland geniet van leven op Aruba Contact met dader kan helend werken Algemene Rekenkamer: voor miljoenen aan achterstallig onderhoud Volgens de Algemene Rekenkamer heeft Rijkswaterstaat geen goed beeld van de kwaliteit van de hoofdvaarwegen. Eis taakstraf voor dodelijk ongeval VLISSINGEN. Het hoofdvaarwegen- net in Nederland kampt met ach terstallig onderhoud. Dat heeft ge volgen voor de scheepvaart, ook in Zeeland, bijvoorbeeld in de vorm van een tijdelijke beperking van de vaart. Begin dit jaar lagen nog honder den onderhoudsmaatregelen in de regio Zee en Delta (Zeeland en Noordzee) op uitvoering te wach ten. Om in deze regio het werk te kunnen verrichten is een kleine dertig miljoen euro nodig. De Algemene Rekenkamer heeft een onderzoek verricht naar de instandhouding van het hoofd- vaarwegennet in Nederland. Bij het onderhoud gaat het om bij voorbeeld uitbaggeren, oeverher stel en het vervangen van dam- wanden. De termijn waarop het werk had moeten worden uitge voerd is in heel Nederland in 790 gevallen overschreden. Uitvoering kost in totaal 137 miljoen euro. Rijkswaterstaat heeft 3462 kilo meter aan kanalen en rivieren in beheer en 3513 kilometer aan zee vaargeulen en zeecorridors. Het achterstallig onderhoud doet zich vooral voor in Zee en Delta (317 maatregelen, 29,5 mil joen) en Zuid-Nederland (285 maatregelen, 70,7 miljoen). Vorig jaar moest Rijkswaterstaat op ze ven plaatsen vaarbeperkingen in stellen, onder meer in de vaargeul tussen Vlissingen en Westkapelle en op het Kanaal Gent-Terneu- zen. Tot 2020 komt het ministerie van Infrastructuur en Milieu 400 miljoen euro te kort om het onder houd op orde te brengen. Aanlei ding voor het onderzoek van de Algemene Rekenkamer is het te rugkerend verschijnsel van tekor ten in het onderhoudsbudget. Het ene gat is nog niet gedicht of het volgende dient zich aan. „Hoewel Rijkswaterstaat werkt aan verbetering, is de informatie huishouding nog onvoldoende op orde. Rijkswaterstaat heeft nog geen voldoende actueel, betrouw baar en compleet zicht op de om vang en de kwaliteit van het hoofdvaarwegennet en de daartoe behorende objecten", schrijft de Algemene Rekenkamer. In een reactie op het rapport stelt de minister dat wat op papier achterstallig onderhoud heet, in de praktijk kan meevallen: „Op dit moment is er dan ook geen sprake van grootschalig achterstal lig onderhoud. Uiteraard houd ik wel de vinger aan de pols." Volgens de officier reed hij daar te hard, kwam hij door onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft en botste hij tegen een tegenlig ger. De bestuurster van die auto, een 43-jarige Thoolse, overleefde de botsing niet. De verdachte zei tegen de rechters dat hij geen flauw idee heeft hoe het ongeval kon ontstaan en dat hij een black-out had gehad. Valente eiste een werkstraf van 240 uur tegen de man, twee maan den voorwaardelijke gevangenis straf en een rijontzegging van 12 maanden waarvan negen voor waardelijk. De advocate van de verdachte vroeg de rechtbank hem alleen te veroordelen voor het rijden op de verkeerde weghelft. Volgens haar is er geen overtuigend bewijs dat de man te hard reed. Ze zei ook dat het ongeval veroorzaakt moet zijn omdat haar cliënt een black-out kreeg. Uitspraak 28 oktober. PAGINA 4 PAGINA 14 15 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 15 oktober 2015 Nog veel werk aan vaarwegen door Theo Giele door Emile Calon MIDDELBURG. U had 21 uur niet ge slapen, zo zei officier van justitie Jo Valente gisteren tegen een 22-jarige inwoner van Bergen op Zoom. De Bergenaar beaamde dat en zei dat weinig slapen in zijn systeem zit. Maar door die 21 uur niet slapen veroorzaakte de man, aldus de offi cier, wel in de vroege ochtend van de 21 juni 2014 een dodelijke onge val op de Thoolse brug bij Tholen. RITTHEM. Waar gaat het water naar toe als je de wc doortrekt? Als je op Walcheren woont stroomt het via het riool naar de waterzuiveringsinstallatie in Ritthem. Lijda den Toonder van Waterschap Scheldestro- men legde aan Daniël Clemens, Juul en Ties Sanderse en Kira Moerdijk (vlnr) uit hoe het water gezuiverd wordt in de verschillende bassins van de zuivering. Het waterschap leidde gisteren mensen rond in het kader van de Week van het Water, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33