'Prijzen winnen is niet ons doel' CULTUUR SHOW 31 gen verder en maken we kans op een Gouden Televizier-ring." In koor: „Bizar hè!" Daan: „Iedereen maakt wel eens gê nante momenten mee. Wij zoe ken die momenten op. Dat is heel herkenbaar en grappig om te zien. Wat ik sterk vind, is dat mensen zo tof reageren in rare situaties. Ze zijn zo hulpvaardig. Als we met twee joekels van meloenen aankomen en vragen of ze er een tje vast willen houden: mensen blijven gewoon langer dan een mi nuut met zo'n ding staan!" Tim: „Alles wat we doen, moet sympathiek zijn." Daan: „Dat is één van onze hoofd regels: het moet gênant zijn voor ons, niet voor een ander." Jasper: „Als kijkers zo'n filmpje zien, merken we dat ze dat heel vaak delen op internet. Dan gaat het als een sneeuwbal." Stijn: „Het ging helemaal snel toen het werd opgepikt door Dumpert (populaire filmpjessite van Geenstijl, red.). Daar zijn ze fans van ons. Als je zoiets achter je „Met enige gêne moet ik beken nen dat ik iedere week kijk. Heer lijk programma. Maar dat Jan Slag ter (MAX-baas, red.) nu roept dat het stemsysteem niet klopt, vind ik vreemd. Hij zegt dat ouderen niet snappen hoe ze moeten stem men. Zou het niet zo kunnen zijn dat zij de verkiezing simpelweg niet interessant vinden?" „Nog zoiets, ja. NPO 3 ligt onder vuur. Het loopt moeizaam met de kijkcijfers. 'Is die zender het geld wel waard', hoor je roepen. Dan maken deze jongens voor een hab- bekrats een supertof programma, is het weer niet goed! Ik snap de teleurstelling van Slagter wel, maar ik lach me kapot als Streetlab straks wint. Dan heb je pas een rel! Soms lijken televisiema kers te vergeten dat prij zen winnen niet ons doel hoort te zijn, maar het verschil maken met je programma." „Natuurlijk. Nu ik geno- hebt, dan gaat het hard." Stijn: „Voor ons gevoel is het niet zo veel anders dan vroeger. We zijn gewoon vier vrienden die met elkaar aan het spelen zijn." Daan: „Het cliché is waar: we heb ben van onze hobby ons werk ge maakt. Dat is soms lastig, want werk en privé lopen volledig door elkaar heen. We zijn echt vrien den. Maar het is wel een program ma waarvoor we kwaliteit moeten leveren. Als het echt klieren blijft, dan komt het programma niet af." Stijn: „Ja, maar soms denk ik: tsjon- gejonge wat een kleuters." Jasper: „We hebben steeds vaker dat experimenten mislukken om dat we herkend worden. Voor die straatexperimenten is dat niet zo'n ramp, dan zoek je door naar iemand die ons niet herkent." Daan, grijnzend: „Daar is het al te laat voor. Iedereen ziet ons nu al op die bank zitten." mineerd ben, wil ik winnen. Niet dat ik denk dat het lukt, maar ik heb een sportmentaliteit. Ik doe mijn best. Maar als ik niet win, ga ik toch niet roepen dat systeem niet klopt? Da's een beetje hetzelf de als op het schoolplein mee doen met knikkeren en als je ver liest roepen: het was niet voor het echie." „Door de kracht van de concurren tie. Arjen Lubach is ontzettend ge talenteerd, geestig, intelligent, won De slimste mens, heeft een enorme internetachterban en draait al heel lang mee. Hij is de gedoodverfde winnaar. En anders wordt het Luuk Ikink. Die doet het heel goed bij Humberto Tan en was vorig jaar al genomineerd. Ik denk dat Arjen en Luuk allebei 45 procent kans hebben en ik 10. Een bedankspeech neem ik dus niet mee naar Carré." „Ik wil niemand afbranden na tuurlijk, maar ga het toch doen. Vorig jaar won Ruud Feitkamp. Dat is geen presentator, maar een goeie acteur. Nou ben ik zelf ook nog niet zo lang op televisie, maar ik vind wel dat je meer moet heb ben gedaan dan de Goede tijden, slechte tijden quiz. Kortom: die prijs gaat niet per se om wat je kunt, maar vooral om hoeveel fans je hebt. Maar sorry Ruud, ik vond dat Luuk Ikink en Richard Groenendijk hem meer verdien den." DONDERDAG 15 OKTOBER 2015 nominatie Presentator Jan Versteegh: „Ik lach me kapot als Streetlab straks wint." foto Jean-Pierre Jans En dan nu die Televizier-Ring... Hoe hebben jullie het in zo'n korte tijd zover geschopt? door Stefan Raatgever BNN-presentator Jan Versteegh (29) is genomineerd voor een Ta lent Award. Maar hij is, zo voor spelt hij, kansloos voor de zege. Vind je het ook zo zielig voor Heel Holland bakt? Streetlab is genomineerd terwijl dat programma 10 procent van de kij kers van Heel Holland bakt heeft. Jij riep via Twitter wel op om op jou te stemmen. Brengt die populariteit extra druk met zich mee? Bemoeilijkt bekendheid het maken van items? Zou dat een reden zijn om die Ring niet te willen winnen? Waarom win jij dan niet? Is de Talent Award een populariteits- stemming of een beoordeling van ie mands kwaliteiten?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31