Wie draagt er nog streekdracht? Dove Jacky klimt op tot doctor Kamer beslist Delta moet splitsen Onderzoek wijst geen dader aan, maar geeft nabestaanden houvast Ik heb het niet voor elkaar gekregen. Heel teleurstellend. Maar ik ga gewoon door.' Geen twijfel: MH17 is neergehaald door raket uit Buk-installatie in pro-Russisch rebellengebied in Oost-Oekraïne. THEATER WEKEN Japke-d. Bouma maakt korte metten met kantoorclichés Anderhalve maand geleden kwam Danny Blind aan het roer bij het Nederlands voetbalelftal. Hij verloor zijn eerste twee interlands en gister avond beleefde Oranje een nieuw dieptepunt onder de Zeeuwse bondscoach. In Amsterdam werd met 2-3 verloren van Tsjechië, waardoor Nederland er volgende zomer niet bij is op het EK. ROTTERDAM. Na anderhalfjaar spe culaties kregen de nabestaanden van rampvlucht MHt7 gisteren eindelijk conclusies in handen. Conclusies die volgens voorzitter Tjibbe Joustra van de Onderzoeks raad geen ruimte laten voor twij fel: „Geen meteoriet, geen bom aan boord, geen raket van een ge vechtstoestel. De raket kwam uit pro-Russisch gebied. Of de Russi sche rebellen dan ook daadwerke lijk verantwoordelijk waren voor het afvuren van de raket, is niet een vraag die aan ons is om te be antwoorden." Het strafrechtelijk onderzoek moet de vraag ophelderen wie de dader is. De vinger wijst steeds na drukkelijker naar pro-Russische rebellen. Moskou deed er daarom alles aan om de conclusies onder uit te hale en presenteerde giste ren een eigen theorie: MH17 is in derdaad neergehaald door een Buk-raket, maar door een type dat Rusland niet meer heeft en het Oekraïense leger wel. Bovendien is de raket volgens de Russen afge vuurd vanuit een ander gebied. De meeste nabestaanden trok ken zich niet veel aan van de Rus sische ruis. De conclusies van de Onderzoeksraad geven hen vooral houvast: over de toedracht en over de laatste momenten van hun ge liefden. Volgens de raad hebben de passagiers amper bewust iets meegekregen van de ramp. Het heeft hooguit enkele seconden ge duurd na de raketontploffing voor dat men bewusteloos raakte. Pijnlijk is de harde conclusie dat de ramp te voorkomen was ge weest. Het luchtruim van Oekraï ne had gesloten moeten zijn, oor deelt de Onderzoeksraad. In de maanden voor de ramp zijn zeker zestien Oekraïense toestellen neer gehaald. „De Oekraïense autoritei ten wisten dat, maar sloten het luchtruim niet", aldus Joustra. MEER OVER MH17 DEN HAAG. De energiebedrijven Delta en Eneco moeten van de Tweede Kamer definitief splitsen in een apart netwerk- en energie bedrijf. Om het banenverlies op te vangen moet een commissie sa men met de provincie de Zeeuw se economie impulsen geven. De Tweede Kamer stemde giste ren voor de Elektriciteits- en Gas wet. Die regelt onder meer de aan leg van windparken op zee, waar onder het park voor de monding van de Westerschelde. Delta had alle hoop op de Twee de Kamer gevestigd en is daarom ook teleurgesteld. Het energiebe drijf vestigt haar hoop nu op de Eerste Kamer. Meer nieuws zie: www.pzc.nl 711688 555530 m KIJK SNEL VERDER www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 14 oktober 2015 257e jaargang nr. 242 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Kil herfstweer ZEELAND 11 Oranje faalt onder Blind Ramp MH17 was zeker aanslag door Jeroen de Vreede Pagina 4 5: Niemand kon de klap aan zien komen Luchtruim had dicht moeten zijn Pagina 6 7: Rusland ziet het toch anders Binnen een paar seconden voorbij door Jeffrey Kutterink Zeeland 3: Delta had alle hoop gevestigd op de SP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1