Groep verhuist voor zesde keer 6 BEVELANDEN en THOLEN Bietenvaartocht door Zeeland Leskist over de Zeeuwse bodem «En De vluchtelingen in Baskensburg worden afgeschermd van de buitenwacht. Ze verhuizen vandaag naar Maasbracht. Uiteindelijk moeten ze naar Ter Apel. HEï- Soms is het moeilijk de zorgen en het geregel los te laten. Gisteravond kon ik ook niet slapen, ik had het koud, het dekbed is nog niet verwisseld voor een dik kere. Dan denk ik aan die mensen in sporthal Baskensburg, die sla pen op een stretcher zonder ma tras. Inmiddels heeft de gemeente voor legerdekens gezorgd - de eer ste nacht hadden de mensen en kel een fleecedeken." Ank Muller coördineert de gees telijke verzorging vanuit de Raad van Kerken Walcheren voor de vluchtelingen in de 72-uursop- vang in Vlissingen. Samen met tien mensen vanuit de kerken en mensen van de Touba moskee in Vlissingen staat zij sinds zaterdag de vluchtelingen bij met prakti sche zaken en probeert ze onder steuning te bieden. In diensten van vier uur, elke dag van 10.00 tot 22.00 uur. Vandaag moeten ze weer ver der. Ze verhuizen naar Maas- bracht. Muller: „Dat wordt de zes de verhuizing voor deze groep. Ze moeten uiteindelijk naar Ter Apel. Die naam kent iedereen. Sommi gen denken dat ze daar een stem pel krijgen en dat alles dan goed komt. Dan moet je uitleggen dat ze in de wachtrij voor de wachtka mer voor asiel staan." Die wacht stand beperkt de hulp die gegeven kan worden. „Er is een jonge man, nog geen twintig, met een onbe handelde gebroken voet waar hij al die tijd mee heeft rondgelopen. Je wilt daarmee naar het ADRZ, maar het is te laat opgemerkt door communicatieproblemen. Ik hoop dat hij in de volgende opvang ge holpen wordt." Er wordt gezorgd voor pijnbestrijding door de medi sche verzorgers. „Voor diepgaande gesprekken zitten deze mensen nog te veel in overlevingsstand. Er is geen priva cy, grote emoties houden ze weg. Ik denk dat dat komt als ze onder elkaar kunnen zijn, in een eigen kamer." Religie blijft op de achter grond. „Zondag zijn 12 Syrische christenen naar de dienst bij de Mission to Seafarers geweest. Van uit de moskee is gezorgd voor een gebedskleed, zodat de mensen niet meer op de kale grond hoe ven te bidden. Maar je merkt dat mensen geen vertoon maken van godsdienst. Ik denk ook om de goede verhoudingen in de groep niet te verstoren." Er is harmonie in de sporthal. „Mensen zijn dank baar voor de manier waarop ze worden ontvangen. Ze vinden het eten heel lekker. De sfeer is goed. De kinderen spelen. Maar veel Er is harmonie in de sporthal. Mensen zijn dankbaar. Ze vinden het eten heel lekker. De sfeer is goed. zijn al lang niet naar school ge weest. En ze willen zo graag! Ze oefenen Nederlandse woordjes. 'Hoe gaat het met jou?'" Zondag heeft Muller geïnventa riseerd wat voor kinderschoenen er nodig zijn. „Het weer gaat om slaan; er lopen kinderen op slip pers en crocs." Maadagmiddag kreeg ze de schoenen voor elkaar. „Maar meisjes lopen op jongens schoenen en vice versa. Ze kun nen niet kiezen." Soms is er ruimte voor iets vro lijks. „Twee jongens hebben van het Leger des Heils gitaren gekre gen. Eén is echt een geschoold ta lent. Voorwaarde is wel dat ze gul zijn met muziek voor de groep." TiyyiiiüH In de regio Oecumenische bijeenkomst In 't Kerkje van Ellesdiek is zon dag 18 oktober weer een oecume nische bijeenkomst. Deze keer verzorgt Hannie Oele uit Goes de overdenking met het thema Voe oögen. Het mannen- kwartet Mie z'n vieren verleent zijn muzikale medewerking. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. De toegang is gratis; wel wordt ge collecteerd voor de Stichting Netherlands Sri Lanka en voor de onkosten van 't Kerkje. Muziekactiviteit in kinderopvang Bij Coters Kinderopvang in Tho- len is donderdag een muziekacti viteit voor kinderen van nul tot vier jaar. De activiteit draagt de zelfde naam als het thema van de Kinderboekenweek: raar maar waar. Om 8.45 uur start de muzi kale activiteit bij Coters Kinderop vang aan de Koningin Julia- nastraat 5a. Na een half uur is er een pauze waarin de kinderen fruit en te drinken krijgen. Vervol gens zal een voorleesoma het kin- derboekenweekboek Speeltuin van Mies van Hout voorlezen. Boekenruil in koffiehuis 't Geveltje Suffe Tutten is een uit de kluiten gewassen vriendinnenclubje dat tien keer per jaar iets 'sufs' organi seert met een vette knipoog. Van avond om 19.30 uur staat er een boekenruil op het programma. Ie dereen kan vijfhoeken meene men naar koffiehuis 't Geveltje (Kreukelmarkt 3) in Goes en naar huis gaan met vijf nieuwe boe ken. De kosten zijn 7,50 euro (in clusief koffie of thee), opgeven kan via suffetutten@hotmail.com Activiteiten voor vijftigplussers Voor vijftigplussers in Kruinin- gen wordt iedere dinsdagmiddag een activiteit georganiseerd. Deze activiteiten zijn in Ons Dorps huis, aan de Berghoekstraat 3. Vanmiddag is er een spelletjes middag van 14.00 tot 16.30 uur. De week erna is er Anbo-middag, op 27 oktober is het weer spelle tjesmiddag en op 3 november wordt er een film gekeken. Mijn dorp, mijn stad De zeventiende editie van de Bie tenvaartocht start maandag 19 ok tober vanuit de haven van Goes. Zondag 18 oktober is de opwar mer van deze folkloristische vaar- vierdaagse. Zo'n dertig traditionele platbo dems worden vanaf de sluis bij het Goese Sas met een span trek paarden door het kanaal naar Wil- helminadorp 'gejaagd'. Na Wilhel- minadorp varen de schepen op ei gen kracht verder naar de haven van Goes. Daar kan iedereen de vaak meer dan honderd jaar oude vaartuigen van dichtbij bekijken en de sfeer proeven van de Zeeuwse beurtvaart. Maandag varen de schepen naar Yerseke, dinsdag via Colijnsplaat naar Zierikzee, woensdag naar De Heen en op donderdag is het slot van de Bietentocht in Wil lemstad. Mozeskerk, 20.00-22.00 uur - Open avond 'Nova Musica Kapelle' Van Hattumhuis, Zomerstraat 16, 19.30-22.00 uur - Reanimatie cursus inclusief gebruik AED Lunchcafé Stads huis, Lange Kerk straat 1, 09.00-17.30 uur - Expositie kunstwerken Leo Burgs; Grote markt, overdag - Weekmarkt; Wijk centrum De Spin- ne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maat schappelijk werk; 13.00-16.30 uur - Se niorenbiljart; Erasmuspark, van af 14.00 uur - Acti viteiten voor senio ren, waaronder schilderen, biljar ten en internetca fé; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Goede renloods, Albert Plesmanweg 23, 19.00-21.00 uur - Zwaartekracht On dernemerspodium met als thema 'drijfveer tot groei'; Kreukelmarkt 3, 19.30-21.30 uur - Boekenruilevene ment door 'Suffe Tutten' in koffie huis 't Geveltje Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Activiteiten in be- weegtuin (inloop training met bege leiding); De Blaeij Fysiothe rapie, 19.00-20.00 uur - Start lessen Qi gong Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', spelletjes middag voor senio ren Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband OBS De Vliete, Julianastraat 30, 19.30-22.45 uur - Avond voor ouders met als thema 'Help, mijn kind wordt een puber' Asielzoekers staan in de wachtstand door Claudia Sondervan Kinderen worden bij aankomst in Vlissingen begroet door wethouder Va der (linksmidden) en burgemeester Letty Demmers. foto Lex de Meester ELLEWOUTSDIJK THOLEN GOES KRUININGEN THOLEN Koorleden gezocht voor paasproject Het Interkerkelijk Man nenkoor Tholen zoekt tijdelijke koorleden voor hun Passie- en Paasoratorium met de naam Van liefde onge kend. In circa vijftien repetities wordt het project ingestudeerd. De uitvoering vindt plaats op zaterdag 26 maart 2016. De eerste repetitieavond is vrij blijvend te bezoeken op dinsdag 20 oktober om 20.00 uur in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat in Tholen. Meer informatie over het Interkerkelijk Man nenkoor Tholen is te vinden op de website GOES www.imt-tholen.nl. HEINKENSZAND Mensen met een beperking in concert In de pas heropende Stenge in Heinkens- zand is zondag 18 ok tober een concert van Orkest de Zeeuwse Muzikanten en de Zeeuwse Accordeon Vereniging Concertina. Orkest de Zeeuwse Muzikanten is een or kest dat bestaat uit mensen met een be perking. Het concert begint om 15.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegang is vijf euro. HEINKENSZAND Expositie Wilco Dragt Fotograaf Wilco Dragt exposeert tot 2 januari in woonwinkel Binnen uit in Heinkenszand. De titel van zijn ten toonstelling is 'Water, water, water'. Dragt exposeert een overzichtstentoonstel ling met ruim dertig fo tokunstwerken, waarin hij kijkers meeneemt langs de kusten van Zeeland, Nederland en andere landen. www.bietentocht.nl SINT LAURENS. Zeeuwse scholen hebben sinds gisteren de beschikking over een leskist over de bodem in Zeeland. Daarmee leren kinderen wel ke bodemsoorten er zijn, wat er in de grond zit (kabels, dieren) en hoe de bodem gebruikt wordt. De eerste leskist is gisteren gepresenteerd op basisschool De Palmenhof in Sint Laurens door Rita de Ligt van IVN Zee land en wethouder Chris Dekker van Middelburg. De leskist is gemaakt omdat de VN 2015 tot Jaar van de Bodem heeft uitgeroepen, foto Izaak Verkeste BIEZELINGE ELLEWOUTSDIJK GOES HEINKENSZAND KAPELLE KRUININGEN WAARDE WISSENKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68