Josimar Pattinama is de speler van de week Vlissingse vormt sinds zomer van 2014 een duo 12 ZEELAND Roemeratoe met Oranje onder 17 naar kwalificatietoernooi in Wales SSV'65 is de sportiefste club ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Pennings trainer van JVOZ B1 Zeeuwse roeisters drijven elkaar met trainingsweken van dik tien uur keer op keer naar een hoger niveau. Godfried Roemeratoe is op nieuw opgenomen in de selectie van Oranje onder 17. De uit Oost-Souburg afkomstige mid denvelder van FC Twente Bi is één van de achttien voetballers die KNVB-coach Kees van Won deren heeft geselecteerd. Oranje onder 17 werkt vanaf donderdag 22 oktober het EK-kwalificatie- toernooi afin Wales. Daar zijn naast het gastland ook Albanië en Zwitserland de tegenstan ders. Godfried Roemeratoe (ex-JVOZ) debuteerde vorige maand in Oranje onder 17, tijdens een vier- landentoernooi in het Duitse Bremen. Hij kwam toen in actie tegen Israël (2-1-nederlaag) en Duitsland (2-2). Justin Kluivert, zoon van voormalig topspits Pa- trick Kluivert, behoort ook weer tot de definitieve selectie. Van Drongelen sluit af met gelijkspel Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is met het Nederlands elftal onder 19 jaar tweede gewor den bij de eerste kwalificatieron de voor het EK. Door het 1-1-ge- lijkspel gisteren in Nice tegen thuisland Frankrijk miste Oranje de poulewinst op één doelpunt. Plaatsing voor de volgende ron de, die volgend jaar wordt ge speeld, was al binnen. Verdedi ger Van Drongelen begon in de basis. Na zeventig minuten werd de Sparta-speler gewisseld. Sport kort VC Vlissingen speelt twee oefenduels VC Vlissingen speelt vanavond een oefenwedstrijd. Tegenstan der van de zondag-hoofdklasser is zaterdag-tweedeklasser Nieuw- dorp. De ontmoeting begint om 19.45 uur. Ruim een week later komt de ploeg van trainer Jurriaan van Poelje andermaal in actie voor een oefensessie. Donderdag 22 oktober is zaterdag-tweedeklas ser Oostkapelle de opponent. Het duel wordt in Oostkapelle gespeeld en begint om 19.30 uur. Verberkmoes derde Andrea Verberkmoes (foto) is tijdens het Dutch Open Brazili aans jiujitsu derde ge worden. Nadat de Chickies' noemen ze elkaar liefko zend, Zarah van der Putten (22) en Sanne van den Tol (21). „We zijn eikaars soulmates", zegt Van der Putten. „En niet al leen bij het roeien, ook daarbui ten hebben we het super leuk." In de zomer van 2014 ont moetten de twee goedlachse meiden van roeivereniging Honte elkaar. Een ontmoeting die beide carrières nieuw leven heeft inge blazen, zo blijkt nu. „We kwamen elkaar tegen bij het vlot van de ver eniging", herinnert Van den Tol zich het treffen. „Jij was net klaar met trainen en nog even aan het zwemmen, terwijl ik net ging trai nen", vult Van der Putten aan. „Het klikte toen meteen." De Vlissingse Van der Putten en de Middelburgse Van den Tol, die van origine afkomstig is uit Josimar Pattinama is tot speler van de week uitgeroepen. De aanvaller was opnieuw belang rijk voor zondag-hoofdklasser Vlissingen. Hij maakte het eni ge doelpunt in de uitwedstrijd tegen Deso: 0-1. Saillant detail was dat Pattinama zondag scoorde in de stad Oss waar hij deze zomer gehoopt had prof te worden. Nadat Sparta hem had afgetest, mocht Pattinama een trainingsstage bij FC Oss af werken. Een blessure gooide roet in het eten. Trainer van de week: Wim Nieuwland (Bruse Boys). Club van de week: Hontenis- se. Doelpunt van de week: Mart de Kroo (Goes), de 1-2. Pechvogel van de week: Shannon Braafhart (GPC). Scheidsrechter van de week: alle arbiters. Een vorm van waardering richting het arbiter corps. Afgelopen week was het ook de week van de scheids rechter. Overijssel, besloten in diezelfde maand om samen naar het WK roeien in Amsterdam te gaan kij ken. „Toen we dat zagen, dachten we allebei: wauw, dat willen we ook", glundert Van der Putten. Sindsdien drijven de twee el kaar keer op keer naar een hoger niveau met trainingsweken van dik tien uur. Het doel: de top ha len. Eerst in Nederland en daarna mondiaal. Van der Putten begon in 2008 met roeien en had die am bitie altijd al wel. Doordat ze een goede sparringpartner mistte, kwam het er echter nooit van. „Het is mentaal zo zwaar om dag na dag alleen te trainen", zegt ze daarover. „Het is niet zo dat ik met roeien zou zijn gestopt als ik Sanne niet was tegengekomen, VLISSINGEN. Ruud Pennings wordt bij de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) oefenmees- ter en coach van de Bi-junioren. De jeugdploeg zat na het vertrek van Jan Poortvliet - hij leidt in China trainers op - zonder trai ner. Pennings gaat JVOZ Bi vier keer per week trainen en op zater dag begeleiden bij wedstrijden. Het team komt uit in de tweede divisie. Pennings werd onlangs ontslagen bij Hoek en heeft dus tijd om JVOZ Bi te begeleiden. „Er blijft ook nog ruimte om even tueel een zondagclub te trainen", stelt Pennings. De Vlissinger zou hoog op het verlanglijstje staan bij Goes, maar benadrukt dat hij nog geen enkel contact heeft ge had met de zondag-eersteklasser. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN WEMELDINGE. SSV'65 is winnaar geworden van de Ko de Winter Fair- play-wisselbeker. De Goese club liep het voorbije voetbalseizoen de minste straffen (gele en rode kaarten verenigingsbreed) op en werd daarvoor gisteravond beloond met een fraaie trofee. De naamgever, Ko de Winter (rechts), reikte de beker tijdens de bijeenkomst van de scheidsrechtersvereniging Noord- en Zuid-Beveland uit aan Tim Joosse van SSV'65. foto Johan van der Heijden NICE VLISSINGEN GOES Oreel op podium Lars Oreel heeft zijn seizoen bij de nieu welingen afgesloten met twee podium plaatsen. De Goese renner werd derde in St. Denijs en tweede in Lendelede. NIJMEGEN sportster van Happy Fitness Vlissingen ver loren had (ze tikte af vanwege een verwur ging), zegevierde ze in de strijd om het brons. VELDDRIEL Elles Kole wint Dressuuramazone El- les Kole won met het paard Uwendy in de klasse ZZ-zwaar de openingsrubriek in Velddriel (64,47 In de tweede om loop werd ze derde (61,57%). KOUDEKERKE Rode kaart Niet Merijn Dek maar Martin Hage van VCK kreeg direct rood in het duel met Kruiningen. Zarah van der Putten uit Vlissingen (links) is dolblij dat ze in Sanne van den Tol (rechts) eindelijk een roeimaatje door Arwin Willemsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62