'Alsof het mijn eigen kinderen zijn' 0^ maaskant Zeeuwse activiteiten in Week van de Pleegzorg Lof van Van Rijn voor Odensehuis k 4 ZEELAND Maakt er meer vakantie van. Baas bezorgt hond ernstige brandwonden Man bevredigt zichzelf in de trein Lezing over schilder Tlirner Gewonde bij aanrijding reizen mu* n Broer en zus Kevin (18) en Kim- berly (16) kwamen negen jaar gele den in huis. „Zelf kinderen krijgen ging helaas niet", zegt Koole. „We zijn eerst bezig geweest met adop tie, toen familie van mijn vrouw wees op de mogelijkheid van pleeg- zorg. Ik was al wat ouder en dan is adoptie best wel moeilijk. Pleeg- zorg is in dat opzicht vrijer, met minder regels. Daarom zijn we daarnaar gaan kijken. Vervolgens ging het hartstikke snel." Kevin en Kimberly kwamen uit een ander pleeggezin en voelden zich snel thuis bij hun nieuwe pleegouders. „We vonden het hier meteen leuk", zegt Kevin. Kim- 'Het was wel gek: van de ene op de andere dag vorm je een gezin. Dat is heel spannend' Gommert Koole, pleegouder berly: „Ik was in het begin wel bang voor honden, maar nu niet meer." „Het was wel gek: van de ene op de andere dag vorm je een gezin", zegt Koole. „Dat is heel spannend. In het begin ben je er dag en nacht mee bezig. Gelukkig hadden ze hier eerst een paar keer overnacht. Dan leer je elkaar al een beetje ken nen. Maar het is heel goed gegaan. Voor iedereen was het een win- winsituatie. We hebben hun moe der en stiefvader er steeds bij be trokken. Zij stonden helemaal ach ter hoe het ging." Drie jaar geleden voegde de nu 13-jarige Jennifer zich bij het gezin. „Dat begon met crisisopvang, maar we hebben meteen aangegeven: als het goed gaat, dat willen we er wel mee verder. Dat is ook gebeurd." Verschil met een 'normaal' ge zin is er niet of nauwelijks, zeggen ze. „Op de basisschool was ik met een 'de vader van Kevin en Kim berly", zegt Koole. „Voor mij voelt het ook zo. Sommigen zeggen: wat goed van jullie. Dat vind ik onzin. Het is net als elk ander gezin. Je loopt ook tegen dezelfde proble men aan als andere ouders van pu bers. Kevin en Kimberly zijn altijd heel rustig geweest. Jennifer is juist het tegenovergestelde." Koole raadt iedereen die over weegt een pleegkind in huis te ha len aan het in elk geval te probe ren. „Je moet er natuurlijk goed over nadenken, maar als het niet klikt, kun je altijd nee zeggen. Je moet je niet verplicht voelen." Omdat Kevin nu achttien is, valt hij niet meer onder de pleeg- zorg. Wat Kimberly betreft mag het gezin nog groter worden „Een jong iemand zou leuk zijn." Koole wil er eerst over nadenken. „Maar we zitten al wel te kijken naar bij voorbeeld weekendopvang." fz Tim tm' Kerst in Rome SS Sëv, /M Overwinteren aan de Costa del Sol Overwinteren in de Algarve Kerst aan de Oostzee maaskantreizen.nl Deze week is het de Week van de Pleegzorg. Deze is vooral be doeld om meer pleegouders te werven, om de groeiende vraag naar pleegzorg op te vangen. In Zeeland streeft Juvent jaar lijks naar tachtig nieuwe gezin nen. Om dat te bereiken, zijn er diver se activiteiten: Juvent is aanwezig op week markten voor gesprekken over pleegzorg: vandaag in Goes, don derdag in Middelburg en vrijdag in Terneuzen (bij Albert Heijn). Morgen is er vanaf 20.00 uur een extra informatieavond over pleegzorg in dorpshuis Bij Ons in Nieuwerkerk. Later volgen in formatieavonden in Middelburg (27 oktober), Kapelle (9 decem ber) en Sluiskil (21 januari 2016). Wethouders van Veere, Goes, Sluis, Terneuzen en Middelburg eten deze week mee bij een pleeggezin van Juvent. Hij zegde dat gistermiddag toe tijdens een werkbezoek aan het Odensehuis Zeeland in Vlissin gen. Daar kan iedereen met ge heugenproblemen terecht om koffie te drinken, te kletsen, de krant te lezen, piano te spelen of een puzzel te leggen. Ook partners, familie en vrienden kunnen binnenwandelen voor ondersteuning, advies en infor matie. Het initiatief bestaat nu ruim twee jaar en krijgt van staatssecretaris Van Rijn van Volksgezondheid volop lof. „Ik vind het een geweldig project, omdat het op een laagdrempeli ge manier mogelijk maakt dat mensen letterlijk kunnen inlo pen. Ze kunnen er hun verhaal kwijt en kunnen zich er ont spannen. Het is ook een plek waar mantelzorgers een beetje tot rust kunnen komen." Het Odensehuis werkt met allerlei zorgaanbieders en ge meenten samen. Dat is ook pu re noodzaak. Want de zorg voor mensen met dementie loopt vanaf het moment dat 'het niet pluis is' tot aan opname of zelfs overlijden. En juist in die lange periode krijgen medewerkers te maken met veel instanties en re geltjes, vertelden medewerkers aan de staatssecretaris. Vooral de vraag wie zorg betaalt, levert medewerkers in de praktijk veel frustratie op. „We worden regelmatig van het kastje naar de muur gestuurd", zegt Chris- ta Henstra. Van Rijn ziet dat probleem ook. „Mensen moe ten zich niet aanpassen aan de zorg, maar de zorg moet zich aanpassen aan de mensen." Organisaties moeten de ruimte krijgen om verder te kij ken dan hun neus lang is, vindt Van Rijn. Hij wil daarom regels in sommige gevallen zo versoe pelen, dat instanties over hun grenzen heen afspraken kun nen maken over de zorg aan mensen met dementie. 'Organisaties moeten de ruimte krijgen om verder te kijken dan hun neus lang is' De politie heeft zondag een 56-jarige man uit Ovezande aangehouden op verdenking van ernstige mishandeling van zijn eigen hond. Het dier droeg een zogenoem de stroomhalsband en werd twee weken voor de aanhou ding gewond aangetroffen. Agenten namen de hond in beslag. De verwondingen werden ver moedelijk veroorzaakt door verkeerd gebruik van de hals band. Daardoor liep de vier voeter ernstig brandwonden op in de nek. De eigenaar had al eerder een waarschuwing van agenten ge had beter voor zijn dier te zor gen. De man is ingesloten. Agenten hebben op het trein station van Goes een 32-jarige man uit Vught aangehouden. De man wordt ervan verdacht zichzelf in de trein in het bij zijn van twee vrouwen bevre digd te hebben. De man werd aangehouden nadat de vrouwen zondagmid dag omstreeks 17.30 uur het NS-personeel hadden gewaar schuwd. Na verhoor is de man met een proces-verbaal op zak naar huis gestuurd. PZC-recensent Nico Out geeft vandaag in de Klove niersdoelen een lezing over le ven en werk van de 19e eeuw- se schilder William Turner. Persoonlijke beleving stond centraal in zijn ambitie het su blieme in verf te vatten. Zijn werk is te zien in Mu seum de Fundatie, Zwolle en Rijksmuseum Twenthe, En schede. Aanvang lezing 20.00 uur. Op de kruising van de Nobel- weg en de Nansenbaan in Goes zijn gisteren aan het ein de van de middag drie auto's op elkaar gebotst. Volgens de website ii2zee- land.nl raakte één persoon ge wond. Die werd behandeld door personeel van een zie kenwagen. Door de aanrijding was de weg tijdelijk geblok keerd. De politie leidde het verkeer om. door Rolf Bosboom VLISSINGEN. Commert Koole uit Vlissingen ondersteunt van harte de huidige campagne om meer pleeggezinnen te werven. Hij kan het weten, want Koole is samen met echtgenote Anita al jarenlang pleegouder. „Ik kan het iedereen aanbevelen. Het is alsof het mijn ei gen kinderen zijn." 53 jgj 0 8 dagen vanaf 499 8-daagse kerstreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Vaticaanstad, Forum Romanum en Florence op basis van halt-pension. Vertrek: 21 december ANVR (''4,1/ yA 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf o.b.v. half-pension in ****aparthotel Vistamar in Benalmadena. Vertrek: 8 nov., 16 dec., 10 jan., 7 febr., 6,27 maart e.a. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. 3 Vertrek: 8 nov., 16 dec., 10 jan., 7 febr., 6,27 maart e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse kerstbusreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Kerstmenu's en excursies naar Rostock. Warnemünde en Bad Doberan. Verblijf op basis van half-pension. Vertrek: 23 december Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Gommert Koole en zijn pleegkinderen Kevin, Kimberly en Jennifer: „Voor iedereen was het een win-winsituatie." foto Lex de Meester Meer informatie over de wervings campagne: www.juvent.nl en www.su- pergewonemensengezocht.nl. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Het begeleiden van mensen met geheugenklachten en dementie is verre van eenvou dig. Zeker in een tijd dat elke cent wordt omgedraaid. Staatsse cretaris Martin van Rijn wil daar om de regels versoepelen. OVEZANDE GOES MIDDELBURG GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58