Vleeshal in onzekerheid Bezuinigingen Middelburg 6 WALCHEREN Bezuinigingsvoorstellen van het college Middelburg hebben gevolgen voor bewoners, bezoekers en werknemers. Lezing over bedreiging aarde Leskist over de Zeeuwse bodem Sportverenigingen krijgen veel minder geld voor onderhoud en al lerlei andere verenigingen en orga nisaties moeten het met minder tot veel minder subsidies doen. Zo krijgt Vogelopvang De Mikke de helft minder subsidie en de kin derboerderij krijgt vanaf 2019 zelfs helemaal niets meer. Want vol gens het college is het geen wette lijke taak zo'n boerderij in stand te houden. Wethouder Johan Aalberts be seft dat door deze nieuwe bezuini gingsronde iedereen wordt getrof fen. Uit de voorstellen die hij pre senteerde, blijkt dat dat klopt. Er wordt alleen niet bezuinigd op het aantal wethouders. Na de laatste verkiezingen kwam er één bij, om dat nu vijf partijen deelnemen aan het college, in plaats van vier. De gemeente heeft de afgelo pen vijfjaar al voor zeventien mil joen bezuinigd en 46 fte's ge schrapt. Nu moet er voor volgend jaar 8,6 miljoen extra worden be zuinigd. Volgens de wethouder is dit de zwaarste bezuinigingsronde in jaren. Om die bezuinigingen door te kunnen voeren, stelt het college een hele reeks maatregelen voor die alle inwoners, bezoekers en hun kantine. Het Maatschappelijk Werk Walcheren en de Stichting Welzijn Middelburg moeten het in 2017 elk met 33.333 euro per jaar minder doen. En in 2019 elk met één ton minder. Ook kort de ge meente op het onderhoud en de promotie van toerisme. De culturele sector gaat de be zuinigingen ook stevig voelen. De Zeeuwse Muziekschool moet het, om te beginnen, met vijf procent minder subsidie doen. Maar het college laat nu al weten dat er ook nog aanvullende bezuinigingen ko- men. De bijdrage aan het Zeeland Nazomerfestival wordt jaarlijks met tien procent verlaagd en het budget voor hedendaagse beelden de kunst wordt ook 120 mille klei ner. 'Sportclubs korten we met vijftig procent' werknemers wel op de een of an dere manier gaan voelen. Of direct omdat ze meer moeten gaan beta len voor parkeren of indirect om dat de Zeeuwse Bibliotheek een ton minder krijgt en de schoolbe geleidingsdiensten helemaal niets meer. Zo wordt ook voorgesteld de subsidie voor sportstimulering af te bouwen, waardoor kinderen veel minder in aanraking komen met sport. En werknemers krijgen te maken met hogere prijzen in De Middelburgse raad be spreekt de bezuinigingen volgen de week dinsdag in een speciale commissievergadering, aanvang 19.30 uur in het stadskantoor. MIDDELBURG. Het telefoontje van wethouder Saskia Szarafinski heeft nog niet de duidelijkheid gegeven die Roos Gortzak van de Vleeshal nodig heeft. „De ge meente verlaagt het budget voor hedendaagse beeldende kunst in drie jaar van 420.972 euro naar 300.000 euro. Maar ik weet niet of dat geld in 2019 alleen voor ons is." Gortzak zei zaterdag in de PZC dat drie ton voor haar de 'ondergrens' is. Wordt het min der, dan houdt Stichting Beelden de Kunst Middelburg ermee op. Het geld voor hedendaagse kunst gaat nu ook deels naar Cen trum Beeldende Kunst (40.000 euro) en Caesuur (6763 ceuro). SBKM krijgt nu 374.209 euro. De korting van 120.972 euro kan erop duiden dat CBK en Cae suur hun subsidie helemaal ver liezen en SBKM 74.209 euro moet inleveren. In dat geval krijgt Gortzak wat ze minimaal vraagt. „Maar dan blijft het nog steeds betreurenswaardig dat dit alles is voor hedendaagse beel dende kunst." In de regio Dr. Inez Flameling geeft van avond in Middelburg een lezing over de bedreiging van de aarde. Flameling is opgegroeid in Zierik- zee. Na haar studie biologie pro moveerde zij in de mariene biolo gie en deed enkele jaren onder zoek bij het Nederlands Instituut voor Ecologie in Yerseke. Ze publi ceerde een groot aantal journalis tieke artikelen en een boek over de watersnoodramp. De Zierik- zeese werkt in Middelburg bij het University College Roosevelt als docent ecologie. Daarnaast organi seert ze natuuractiviteiten, cur sussen en natuurreizen met haar eigen bedrijf Oceanus. De lezing is in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg en start om 19.30 uur. Kir Royal treedt op in Ter Reede Zangvereniging Kir Royal uit Sint-Annaland verzorgt op zon dag 18 oktober een optreden in het atrium van woonzorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. Kir Royal zingt nummers in ver schillende talen, van Terug naar de kust van Maggie MacNeal tot To make you feel my love van Adele. De zangvereniging wordt bege leid door dirigent Pierre van Broekhoven en pianiste Imelda Hack. Het concert begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. Rondleidingen in zuiveringsinstallatie Waterschap Scheldestromen geeft woensdag twee rondleidin gen op de rioolwaterzuiveringsin stallatie in Ritthem. Volwassenen en kinderen (vanaf tien jaar) krijgen te zien, te rui ken en te horen hoe het rioolwa ter binnenkomt, gezuiverd wordt en vervolgens terug de natuur in gaat. De rondleidingen starten om 13.30 uur en 15.00 uur. Deze duren ongeveer een uur. Rommelmarkt op 800 vierkante meter In de hal en op de banen van Club Jeu de Boules in Middelburg is zaterdag een rommelmarkt. Op achthonderd vierkante meter bieden de vereniging en particu lieren allerlei spullen aan. Het hek gaat om 9.30 uur open voor bezoekers en sluit weer om 15.00 uur. De toegang is één euro per persoon; kinderen mogen gratis naar binnen. Mijn dorp, mijn stad Verenigingsge bouw Amicitia, 14.00-16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koers- ballen Badhuisweg 2, 12.00-18.00 uur - Expositie foto kunst 'Thuis komst' van Frank van Driel Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen De Klimop, 14.00-16.00 uur - Welfare activitei ten, waaronder kaarten maken en handwerken Zeeuwse Biblio theek, 10.00-21.00 uur - Tentoonstel ling 86 boeken die meedingen naar de Zeeuwse Boeken prijs 2015; Zenc, Markt, 10.15-12.15 uur - Schrijfcafé voor vrouwen met als thema 'Van Gogh en veer kracht'; Gymzaal Roozenburglaan, Wijdaudwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Getij, Oosterschel- destraat 18a, 14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Doopsgezinde Kerk, Lange Noord straat 62,19.30 uur - Lezing Inez Fla meling van de Zeeuwse milieu fe deratie De Ark, Oranje- plein 2,19.30 uur - Geloofsopbouwen- de bijeenkomst voor vrouwen, met een lezing van Ger- dien Otto De Halve Maan, 14.00-16.30 uur - Koersbal Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolleybal voor mannen Wijkgebouw 't Praetuus, Frans Naereboutstraat, 09.30 uur - Wande ling onder begelei ding van looptrain- ster Willy de Nooijer; Museum Veere, Kaai 25, 10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Tweezijdig Be licht', met maritie me kunst van Vlaamse en Neder landse kunstenaars Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur - Soos voor se nioren met o.a. koersbal; Kerke- weg 1,18.00-20.00 uur - Expositie 'To renwacht' in vuur toren het Hoge Licht Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten 'OZB gaat 15 procent omhoog' door Emile Calon MIDDELBURG. De onroerendzaak- belasting (OZB) gaat vanaf 2016 met vijftien procent omhoog en de gemeente Middelburg moet het, via natuurlijk verloop, in vier jaar tijd met twintig ambtenaren minder doen. 8,6 Middelburg moet in drie jaar 8,6 miljoen euro extra bezuinigen. Johan Aalberts wethouder WALCHEREN Kerstpakkettenaktie voor minima Het Leger des Heils Walcheren en de pro testantse kerk van Oost-Souburg stellen kerstpakketten be schikbaar voor inwo ners van de gemeen ten Vlissingen, Middel burg en Veere. Het gaat om mensen die langdurig zijn aangewe zen op een inkomen op bijstandsniveau. Mensen met een uitke ring via een instantie als UWVofSVB ko men niet in aanmer king voor de kerstpak- MIDDELBURG ketten. Wie wel in aan merking komen, zijn mensen met een uitke ring via Orionis. Het Leger des Heils richt zich op aanvra gen van inwoners uit Vlissingen, Middelburg en Veere, de protes tantse kerk buigt zich over aanvragen van in woners van Wester- zicht, Oost- en West- Souburg en Ritthem. Aanvraagformulieren ophalen of terugbren gen kan in Vlissingen bij het Steunpunt Le ger des Heils of bij Orionis Walcheren. Aanvraagformulieren voor Westerzicht, Sou burg en Ritthem zijn af te halen in wijkcen trum De Kwikstaart, in de kringloopwinkel en in de bibliotheek van Oost-Souburg. Het formulier komt ook in de Souburgse Courant van begin no vember. SINT LAURENS. Zeeuwse scholen hebben sinds gisteren de beschikking over een leskist over de bodem in Zeeland. Daarmee leren kinderen wel ke bodemsoorten er zijn, wat er in de grond zit (kabels, dieren) en hoe de bodem gebruikt wordt. De eerste leskist is gisteren gepresenteerd op basisschool De Palmenhof in Sint Laurens door Rita de Ligt van IVN Zee land en wethouder Chris Dekker van Middelburg. De leskist is gemaakt omdat de VN 2015 tot Jaar van de Bodem heeft uitgeroepen, foto Izaak Verkeste VLISSINGEN RITTHEM Aanmelden moet vooraf via www.scheldestromen.nl. MIDDELBURG AAGTEKERKE DOMBURG GRIJPSKERKE KOUDEKERKE MIDDELBURG OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE SEROOSKERKE VEERE WESTKAPELLE ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34