Erik van Muiswinkel spreekt stem Pierre van Ostade in voor musical 26 CULTUUR SHOW Zegetocht voor Nederlandse documentaire van Mea de Jong Parijs eert Martin Scorsese De Nederlandse documentaire If mama ain't happy, nobody's happy heeft twee prijzen in de wacht gesleept op filmfestivals in Japan en Litouwen. De film van regisseur Mea de Jong (26) is zowel in de Japanse stad Sap poro als de Litouwse stad Vil nius bekroond als beste docu mentaire van het jaar. Het zijn niet de eerste prijzen voor de film. Vorige week werd If mama ain't happy, nobody's happy in Rusland al bekroond met een grote onderscheiding. In de documentaire onderzoekt De Jong de mening van haar moeder dat een relatie met een man een tijdelijk iets is. Ook de vrouwen van de drie generaties voor haar moeder hebben er nooit een langdurige relatie op nagehouden. De regisseur ana lyseert deze 'familietraditie' en vraagt zich af of zij deze gaat voortzetten. De Jong won er eerder ook al in Duitsland een aantal prijzen mee, waaronder een bekroning als beste Europe se studentenfilm van het jaar. 'The last kingdom* met Rutger Hauer Op BBC First gaat zaterdag 7 no vember de nieuwe dramaserie The last kingdom in première. Acteur Rutger Hauer (71) speelt daarin de rol van King Ravn, een ex-soldaat en voormalig Vi- kingvorst. The last kingdom is een episch verhaal dat zich af speelt in het jaar 872 en gaat over het ontstaan van een na tie. De nieuwe historische dra maserie van de BBC is gemaakt door de regisseurs van Down- ton Abbey. mensen Laantje vernoemd naar Paul van Vliet Cabaretier Paul van Vliet heeft een naar hem vernoemd laan tje in Scheveningen gekregen. Het pad van restaurant Oscars, waar Van Vliet elke dag een kop koffie drinkt, naar het strand draagt voortaan zijn naam. De eigenaars van het res taurant hebben hem dat ca deau gedaan ter gelegenheid van Van Vliets 80ste verjaar dag. Hij trad in de jaren zeven tig met grote regelmaat op in het Kurhaus in Scheveningen. De kreet 'En Pierre, wat hebben zij gewonnen?' was een gevleugel de uitdrukking in de amusements shows van Willem Ruis op tv. Van Muiswinkel is in de thea terproductie ook te horen als God fried Bomans. Dat maakte produ cent Janke Dekker gisteren be kend in Amsterdam tijdens de eer ste repetitiedag van de musical over de legendarische quizmaster. Dekker: „In de radiogesprekken die Willem Ruis had met God fried Bomans, tijdens diens eenza me verblijf op een van de Wad deneilanden, voel je de verwant schap tussen beide mannen. In het stuk staat de vraag centraal 'hoe ga je om met eenzaamheid?' Daarom gaat de stem van Pierre van Ostade op een gegeven mo ment over in de stem van God fried Bomans. Willem Ruis was namelijk niet alleen vrolijk en energiek, hij was ook introvert en teruggetrokken." Erik van Muiswinkel wilde aan vankelijk oefenen op de stemmen, vooral omdat Bomans moeilijk te persifleren is. „Daarom heeft hij eerst een testopname gemaakt", al dus Dekker. „Regisseur Geert La- geveen was echter onmiddellijk te vreden. Na het horen van de opna me reageerde hij meteen dat Erik niet langer hoefde te oefenen en de opnames niet over hoefde te doen." Acteur Xander van Vledder speelt de titelrol in de muzikale theaterproductie over het leven van de flamboyante quizmaster. Maaike Widdershoven speelt zijn vrouw Ineke en Johnny Kraaij- kamp speelt het fictieve persona ge Leo Moster, die symbool staat voor het Hilversumse establish ment. Willem Ruis, de show van zijn le ven gaat 29 november in première en toert daarna door het land. FILM De Amerikaanse filmmaker Martin Scorsese (rechts) was gisteren in Parijs bij de opening van een retrospectieve tentoonstelling over zijn werk. Die blijft tot 14 februari te zien in La Cinémathèque Fran- gaise. Daarmee eert het museum het filmoeuvre van Scorsese, ma ker van onder andere The departed en Coodfellas. foto EPA TELEVISIE CABARET MENSEN Janet Jackson Janet Jackson is een van de weinige arties ten die in vier ver schillende decennia op nummer 1 in de albumhitlijsten van de Verenigde Staten zijn beland. Haar on langs verschenen al bum Unbreakable be reikte afgelopen weekend de top. Jackson heeft de be geerde positie in de decennia 1980, 1990, 2000 en 2010 behaald, meldt The Guardian. Het kunst je lukte haar met de albums All for you (2001), The velvet ro pe (1997), Janet. (1993), Janet Jackson's rhythm nat ion 1814 (1989) en Control (1986). Unbreakable was het eerste album in ze ven jaar van de jong ste Jackson-telg. De zangeres, inmiddels 49 jaar, heeft tot dus ver 109.000 exempla ren van haar nieuw ste album in Amerika verkocht. Dat aantal geldt niet als indruk wekkend, zeker niet voor een gerenom meerde artiest als Ja- net Jackson. De recensenten zijn het in hun oordeel over Unbreakable in het algemeen eens over een aantal pun ten: het album brengt het geluid van R&B uit de jaren negentig terug en Jacksons stem lijkt steeds meer op die van haar broer Mi chael. Met Unbreakable hoopt Janet Jackson haar zangcarrière op nieuw op de rails te zetten. Zeven jaar af wezigheid in de pop wereld maken dat tot een lastige opera tie. De eerste singles van Unbreakable flop ten genadeloos in Eu ropa. Het nieuwe al bum kwam in Neder land afgelopen week einde binnen op nummer 12 in de al bumhitlijst. Dat is ho ger dan elders in Eu ropa. AMSTERDAM. Erik van Muiswinkel heeft voor de musical Willem Ruis, de show van zijn leven de stem van spreekstalmeester Pierre van Osta de ingesproken. Vrouw foto's Ferdy Damman, Katja Rupp en Steve C. Mitchell

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26