Acteur moet maniertjes afleren voor nieuwe ro 25 Goud voor voetballer en Zweeds volkslied 'Jiskefet komt nooit terug' Het is een spannende week voor Johnny de Mol. Zaterdag gaat zijn toneelstuk De gelukkigste dag in première. „Werken op de toppen van je kunnen vind ik heerlijk.11 Show Entertainment Voetballer Zlatan Ibrahimovic heeft een gouden onderscheiding gekregen voor zijn versie van het Zweedse volkslied. Die is ruim drie miljoen keer gestreamd. Ibrahi movic nam het nummer op onder leiding van hitproducer Max Martin. Het tv-programma Jiskefet komt nooit meer terug. Dat stelt Kees Prins (foto). „Ik ben uit de BV Jis kefet gestapt", zegt hij. Het absur- disische Jiskefet was tussen 1990 en 2005 een ongekend succes. Hij neemt zichzelf en de theater wereld gelukkig niet al te serieus, maar hij is wel verdraaid ernstig in zijn werk." Als acteur (De Mol speelde eer der in drie toneelvoorstellingen) is hij nog altijd groeiende, vindt hij. „Sommige maniertjes, waarvan ik dacht dat ze zo mooi naturel waren, haalt Gijs er genadeloos uit. Even aan je oor krabben, een kuchje... Het is allemaal ruis. Er wordt veel van me gevraagd. Werken op de top pen van je kunnen vind ik heerlijk. Al hoefik niet op mijn tenen te lo pen." Bovendien, zegt hij, vindt hij het prettig om zeven weken van tien uur 's ochtends tot 's middags vijf uur in de weer te zijn. „In de regel leid ik bepaald geen regelmatig be staan. Maar ik zeg altijd: als je werk er niet onder lijdt, moet je vooral leuke dingen doen. Eerst hard wer ken, dan harder feesten. In die volg orde." 'Sommige maniertjes, waarvan ik dacht dat ze mooi naturel waren, haalt Gijs er genadeloos uit' In die zin wordt hij wel eens moe van het predicaat 'feestbeest' dat hem al zo lang achtervolgt. „De laatste vijfjaar valt het allemaal erg mee, hoor. Ik neem mijn werk se rieus, kom niet te laat, mis geen af spraken. Ik kom uit een familie met een goede en grote naam in de amu sementswereld. Je denkt toch niet dat ik die te grabbel gooi? Dat zou mijn eer te na zijn. „Maar dankzij mijn stijl van le ven heb ik wel wat van het leven ge zien, gereisd, gek gedaan. Dat had ik voor geen goud willen missen. Heerlijk als je straks op de veranda in een schommelstoel zit en zo maar een herinnering één grote glimlach op je gezicht tovert. En al le verhalen die je kunt vertellen. Nee, niet aan mijn kinderen, haha- ha. Wel aan mijn kleinkinderen." ■-111 - - DINSDAG 13 OKTOBER 2015 Cultuur Meer info: www.senf.nl Inktzwarte door Arno Gelder BHUBSIBBBHH foto Mark Janssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25