Lekker schuilen Hoera, eindelijk scheiden! in je winterjas U gelooft niet meer in Oranje, maar zij nog WCÜ Loslopende honden takelen paard toe Miljoenen kwijt aan bureaucratische rompslomp Gemeenten zouden veel meer mensen aan werk kunnen helpen als ze niet aan zoveel regeltjes moesten voldoen. 'Er zijn wel gekkere dingen gebeurd in het voetbal' EINDHOVEN. De 37 grote gemeen ten in Nederland zijn miljoenen euro's kwijt aan bureaucratische rompslomp, waardoor ze er am per in slagen bijstandsgerechtig den en Wajongers aan het werk te krijgen. Ze eisen dat het kabinet een eind maakt aan het 'regelcircus'. De gemeenten stellen dat ze dui zenden mensen meer aan een baan kunnen helpen als ze met minder regels te maken krijgen. De Participatiewet verplicht ge meenten vanaf 1 januari om kwets bare groepen mensen te begelei den naar een betaalde baan. Maar Den Haag heeft zo'n woud van re gels opgesteld voor de gemeenten, dat ze nauwelijks aan bemidde ling toekomen. Gemeenten zou den volgens de huidige regels ge dwongen worden voor iedere werkzoekende de loonwaarde te meten op de werkplek. Vervol gens moet hier een rapportage van worden gemaakt, dient de sub sidie te worden vastgesteld, moet er een beschikking worden ge stuurd en moet alles nog eens fi nancieel worden vastgelegd. FNV-vicevoorziter Ruud Kuin legt de schuld van de haperende banenmotor niet alleen bij Den Haag. Hij vindt dat gemeenten zelf ook te weinig doen. Volgens eigenaar Harold de Beu- Ie van Stal De Beule in Kapelleb- rug liep het paard flinke verwon dingen op. „Je kon je hand in de wonden steken, zo groot." De ruiter reed vrijdag in het waterwingebied in het bos ach ter het zuiveringsstation toen het paard plots door twee herders honden werd aangevallen. „Het paard is direct op hol geslagen. De ruiter is er vanaf gevallen. Al le verwondingen bij het paard zijn nu gehecht, maar we zijn er met de dierenarts nog steeds mee bezig. We hebben het ge meld aan de boswachter. Die zou gaan kijken." Alex Wieland, die het gebied beheert, hoort vaker klachten over loslopende honden die trim mers lastigvallen. „Niet per se herdershonden, soms ook kleine hondjes. In dit gebied moeten honden aangelijnd zijn. Van de honderd bezoekers doen er 99 dat ook. Jammer dat die ene het net verpest voor de rest. Mensen denken vaak: mijn hond doet zo iets niet." Wieland en zijn collega's gaan in het waterwingebied scherper opletten of ze twee herdershon den los zien lopen en mensen er op wijzen de honden aan de riem te houden waar dit moet. „Jammer dat dit moet gebeuren, want de mensen moeten hier vooral blijven komen. Het is een mooi gebied om te recreëren." www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 13 oktober 2015 4 A° Toenemende 257e jaargang nr. 241 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 bewolking PAGINA 20 21 PAGINA 6 7 Vanavond vanaf 20.45 uur vecht het Nederlands elftal voor de laatste kans op kwalificatie voor het EK voetbal. Fans Camiel van Tiggelhoven (I) en Richard Drubbel uit Zierikzee zijn erbij in de Arena, want zij geloven er nog in. ZEELAND 2 3 foto Dirk-Jan Gjeltema Geld voor banen gaat op aan regels door Bart van Eldert Lees verder op pagina 22 door Guido van der Heijden KAPELLEBRUG. Twee loslopende herdershonden hebben bij Kapel- lebrug een paard aangevallen en flink toegetakeld. De ruiter werd van het paard geworpen. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1