Abdelaziz: EK geslaagd bij halen kwartfinale Bij Team beslist.nl leert olympisch kampioen (33) weer nieuwe dingen SPORT 19 Groothuis was maar net bij zijn nieuwe ploeg begonnen of de topsprinter zat al in lappenmand. djfe UTRECHT. Stefan Groothuis vond zichzelf begin juni om 3 uur in de nacht terug in zijn garage, met een heggenschaar in zijn hand. Hij werd zo gek van het gips om zijn onderbeen, dat móest eraf en wel nu. „Maar om de enkel zat een te dikke laag. Na anderhalf uur knippen was ik er nog niet door heen. Dus zat ik de volgende dag bij ploegarts Ingrid Paul." Die ver ving het voor loopgips, dat Groot huis af en toe los kon maken. „Dat was top." De oorzaak van dit ongemak was een val tijdens het skeeleren. De schade: een gescheurde band in zijn schouder en een gescheur de band tussen kuit- en scheen been. Ongelukkig getimed, want Groothuis was net begonnen bij zijn nieuwe ploeg, beslist.nl. We kenlang was het enige dat hij kon doen een uurtje fietsen, thuis op de rollenbank. Toen het 'echte' gips er nog om zat, deed hij dat met een stofzuigerslang en een ventilator in de buurt. „Anders werd het kletsnat, ook erg irritant. Ik kreeg er ook paarse tenen van. Nee, ideaal was het allemaal niet", vertelde Groothuis gisteren bij de perspresentatie van zijn nieuwe ploeg in Utrecht. Toen de radioloog de foto's van zijn enkel bekeek, bleek dat Groot huis zonder het te weten al eerder schade had opgelopen. „Veel ban den waren niet best, eigenlijk zou ik een heel instabiele voet moeten hebben, zei de dokter. Er spookte genoeg door mijn hoofd. Je hoort vaker dat sporters na zo'n blessure een soort zwabbervoet houden. Als schaatser is het dan klaar." Depressie In huize Groothuis sneuvelde uit woede 'weer' een mobiele tele foon, maar redelijk snel accepteer de hij zijn lot. De Gelderlander kampte een paar jaar geleden met een depressie en hield daar een ge- zond relativeringsvermogen aan over. Hij prijst zich gelukkig met vrouw Ester en zoons Luuk en Ties, en daarnaast zijn goed gevul de prijzenkast met onder meer olympisch goud op de 1000 meter. „Blessures, hoe vervelend ook, leg ik nu iets sneller naast me neer. Maar je moet ook weer niet als een zombie gaan leven, helemaal zonder emotie. Dat kan een top sporter trouwens ook niet." Ge zien de aard van zijn blessure ver liep het herstel uiteindelijk voor- 'Blessures leg ik iets sneller naast me neer. Maar je moet ook niet als zombie gaan leven, zonder emotie' spoedig. Ondanks dat hij twee maanden aan de kant stond, denkt Groothuis niet dat hij bij de seizoensstart eind deze maand nog veel hinder zal ondervinden van de trainingsachterstand. ,„Ik sta er verrassend goed voor, al la ten de trainingswedstrijden dat nog niet direct zien. Het klinkt gek, maar ik heb ook echt een leuke zomer gehad. Een nieuwe omgeving werkt verfrissend, er hangt een leuke sfeer en het is echt een heel sterk team." Aan 500-meterspecialisten als Michel Mulder en Ronald Mulder kan hij zich optrekken en met de andere nieuweling Shani Davis heeft de ploeg ook voor de afstan den van Groothuis aan kwaliteit gewonnen. Van coach Gerard van Velde leert hij op zijn 33ste nog nieuwe dingen. „Hij heeft oog voor details die mij afgelopen ja ren waren ontglipt. En Gerard is natuurlijk erg van de starttrainin gen. Die voelen net als een echte wedstrijd. Tegelijkertijd wijkt het ook weer niet enorm af van wat ik bij Lotto-Jumbo met Jac Orie deed. AJles omgooien, dat werkt niet meer op mijn leeftijd." De dag na de nagelbijter tegen Bul garije (2-3) en voor de plaatsings wedstrijd tegen Slovenië is er geen tijd om terug te kijken. Oran je kwam na middernacht terug in het hotel. Een nachtrust later is de focus gericht op Slovenië. De spe lers hebben een paar uurtjes vrij en zijn voor het eerst in de gele genheid om buiten het gebruikelij ke ritme van slapen, eten, trainen en spelen iets van Sofia te zien. „We zullen niet verder komen dan het eerste koffiehuisje", zegt Abdelaziz, die voldoende weet van de aanstaande opponent. „Slo venië is een gelijkwaardige tegen stander. Ze hebben goede pas ser-lopers, een sterke diagonaal en Andrea Giani als coach." Die Itali aan won dit jaar met Slovenië de European League. Laatste horde De Slovenen vormen vanmiddag (16.30 uur) de laatste horde op weg naar de kwartfinale. Als de ploeg van bondscoach Gido Ver meulen de laatste acht bereikt, is het EK geslaagd en de herrijzenis van volleyballend Oranje een feit. „We hebben vertrouwen gewon nen in de laatste wedstrijden. Als het tegen Slovenië misgaat, ben ik er vast en zeker enorm ziek van. De kwartfinale halen is een we reldprestatie", stelt Abdelaziz. De regisseur met Afrikaanse roots - zijn vader werd geboren in Tsjaad - vervult in Sofia een opval lende rol. Abdelaziz (23) was te gen Tsjechië goed voor tien pun ten uit de service en rally's, tegen Bulgarije maakte hij negen pun ten. Uitzonderlijke scores voor een spelverdeler. Abdelaziz schroomt niet om avontuurlijk te spelen, hij beukt geregeld de twee de bal over het net als de tegen stander nog rekent op een set-up. „Ik haal fratsen uit, dat past een beetje bij mijn spel." Abdelaziz had met zijn sterke optreden een plaats kunnen ver dienen bij een Europese topclub, maar hij tekende al relatief vroeg dit jaar bij Poitiers, de Franse top club die na een faillissement is te ruggekeerd in de hoogste divisie. „Ik wilde zekerheid, rust in het hoofd. De laatste jaren heb ik bij mijn club relatief weinig gespeel Poitiers heeft een team dat kan groeien." 'We hebben brede groep en iedereen is hard nodig. We zijn beter gaan spelen' De spelverdeler verliet de eredi visie vier jaar geleden en speelde in Italië, Turkije en Polen. „Poi tiers is een stapje terug, maar als ik elke week speel, word ik beter." Oranje is tijdens het toernooi per wedstrijd beter geworden. De beste volleyballers van het land hebben zich in de lente op Papen dal verzameld. Dat klinkt logisch, maar de vori ge bondscoach Edwin Benne had vaak te maken met afmeldingen. Brede groep „We hebben een brede groep en iedereen is hard nodig", zegt Abde laziz. „Ik zat er zondag in de vier de set helemaal doorheen, maar kon rust nemen. Dan staat er met Yannick van Harskamp een sterke invaller. Dat is een van de rede nen dat we beter zijn gaan spelen. Nu willen we minstens de kwartfi nale bereiken." DINSDAG 13 OKTOBER 2015 door Rik Spekenbrink Gerard van Velde komt het podium op tijdens de presen tatie van Team beslist.nl in Utrecht, foto ANP Stefan Groothuis ook na valse start optimistisch door Herman Nijman SOFIA. „Allemaal leuk en aardig, die complimenten en schouderklop jes, maar je koopt er niets voor", zegt Nimir Abdelaziz, de spelverde ler van de Nederlandse volleybal lers. Voor hem is het EK in Bulga rije pas geslaagd als Oranje van daag de kwartfinales bereikt. Nimir Abdelaziz Met Rob Bontje, foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19