r Gloria Allred lust Cosby rauw Hart Ziel Lijst NIEUWS 9 Gemeente zoekt wegen om verkeersgedrag te beïnvloeden Gemeenten zoeken in toene mende mate naar nieuwe ma nieren om gedrag van wegge bruikers in positieve zin te beïnvloeden. Vooral door geld gebrek worden nieuwe manie ren gezocht omdat fysieke maatregelen relatief kostbaar zijn. „Gemeenten nemen steeds meer maatregelen die passen bij hoe de verkeersdeel nemers denken en kijken", zegt Wilma Slinger van het CROW, een kennisplatform verkeer en vervoer. Een van de nieuwe manieren is een belo ning voor langzaam rijden. In Amsterdam en Rotterdam zijn proeven gedaan waarbij wijk- verenigingen geld van de ge meente krijgen als bewoners zich aan de snelheid van 30 ki lometer per uur houden. Een bord maakt bij het passeren di rect zichtbaar hoeveel geld de wijk op dat moment heeft bij verdiend. Bij een overtreding gaat er geld van af. „Een cadeautje maakt dat een ander wat terugdoet", is vol gens Slinger de wetenschappe lijke gedachte daarachter. Ervaring met beloningsprojec ten om mensen buiten de spits uren met de auto te laten rei zen, laat zien dat belonen effect heeft en dat dat voor een deel ook blijvend is. „De effecten van die methodes zijn nog niet allemaal duidelijk, maar de proeven en de evaluaties daar van hebben we wel nodig om te weten te komen wat wel en niet werkt." Dronken man parkeert auto op spoorlijn Een dronken man belandde zaterdaga vond met zijn auto op de rails. Hij wist nog 300 meter op het spoor door te rij den en viel toen vredig achter het stuur in slaap. Na controle bleek dat de bestuurder 1,2 promille alcohol in zijn bloed had, wat hem zijn rijbewijs kostte. De auto moest door de brandweer van het spoor worden geta keld. Goede Doel wil geen hits bij PW-congres Henk Westbroek en Henk Temming van popgroep Het Goe de Doel gaan kijken of ze kunnen voor komen dat hun hit België nog langer ge draaid wordt op bij eenkomsten van de PW. „Wij hebben onze nummers niet gemaakt voor par tijen, ook niet voor de WD of PvdA", aldus Westbroek in het tv-programma WNL Op Zondag. „Dat vinden we ver schrikkelijk." FestyLand ziet meer gasten dan vorig jaar Het muziekfestival FestyLand in Volkel is dit jaar drukker bezocht. Dit jaar kwamen er vrijdag en zaterdag 28.000 bezoekers op af. Vo rig jaar waren dat er die twee dagen 26.500. Gisteren bij het Heerlijk Hemel rijk Festival, stond de teller om 19.00 uur al op 9.000 mensen tegen 7.000 in 2014. „En de avond is nog niet voorbij", aldus de organisatie. Advocate Gloria Allred (74), doorgaans ge kleed in rood, is dol op persconferenties. Dat ze zaterdag niet zo veel te zeg gen had, omdat de inhoud van haar verhoor van Bill Cosby op last van een rechter geheim moet blijven, deert haar niet. Ze trok de schandpaal voor Cosby (78) nog een stukje hoger op en riep journalisten bijeen nadat de acteur onder ede antwoord had moeten geven op haar vragen. Cosby zat er om negen uur klaar voor en kon pas om half vijf gaan, meldde ze. Allred vertegenwoordigt 25 van de ruim 50 vrouwen die zeg gen door Cosby misbruikt te zijn. Hij wordt niet strafrechte lijk vervolgd, omdat de zaken ver jaard zijn. Maar diverse vrouwen slepen hem voor een civiele rechtbank, in de hoop op een schadevergoeding. En voor Allred is er ook altijd nog publiciteit om de zaak recht te zetten: „Ze hebben in angst ge leefd, met een geheim. Nu wil len ze hun waarheid vertellen en andere slachtoffers steunen." Op de dag dat drie dames van een rechter hoorden dat ze de acteur mogen aanklagen voor smaad, deden ook nog 29 vrouwen op de nationale tv uit de doeken hoe Cosby hen om zijn vinger zou hebben gewonden, soms be dwelmde en vervolgens mis bruikte. Het is een strategie die de fe ministe groot maakte: bespeel de media. Allred bond zo de strijd aan met diverse machtige man nen die een vrouw onrecht aan gedaan zouden hebben. Het hoogtepunt was de moordzaak tegen footballster OJ Simpson, toen ze de familie van zijn ver moorde vrouw bijstond. Op vakantie in Acapulco werd Allred ooit door een prominente Mexicaan verkracht onder bedrei ging van een pistool. Ze voelde zich precies als de vijftig vrou wen die soms decennialang hun mond hielden over Cosby. „Hij was een bekende dokter. Zoals veel vrouwen dacht ik dat nie mand me zou geloven." Ik deel mijn verhaal bij de mooiste klassieke muziek met jou" De NPO Radio 4 Laat mijn verhaal horen Sir radio MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Het onderzoek naar het vliegen over conflictgebieden kan poli tiek gevoelig worden. Het gaat onder meer over het beruchte diplomaten- overleg van 15 juli 2014 waar is ver teld over zwaar luchtafweergeschut. Duidelijk moet worden wat de Neder landse overheid, inlichtingendiensten en luchtvaartmaatschappijen wisten van de risico's en wat ze met die in formatie hebben gedaan. 0De raad onderzocht ook waarom Nederlandse nabestaanden soms pas na vier dagen de bevestiging kre gen van de Nederlandse overheid dat hun geliefden aan boord waren. BHet gevoeligst ligt de vraag of in zittenden iets van de crash heb ben meegekregen. De opmerking van oud-minister Frans Timmermans dat er een zuurstofmasker bij een slacht offer was aangetroffen, maakte het extra precair. In het tussentijdse rap port beschreef de OW al dat de cock pit als eerste afbrak, waarna de rest van het toestel nog even een rechte, dalende lijn voortzette. Benno Bak steen: „Die vraag is heel moeilijk te beantwoorden. De raad zal vermoede lijk een onderbouwde mening geven. Ik hoop van harte dat het de nabe staanden helpt." EDE MAINZ HILVERSUM VOLKEL door Karlijn van Houwelingen Bill Cosby gaat met de billen bloot, als het aan de Amerikaanse advocate Gloria Allred ligt. Ze laat geen kans liggen het verhaal te vertellen van de tientallen vrou wen die de acteur van seksuele wandaden beschuldigen en be speelt de media. Een lokale bewoner op de rampplek van vlucht MH17 in het Oekraïense Grabove, afgelopen zomer. Het nieuwe onderzoeksrapport van de OW zal de toedracht van de ramp tot in detail beschrijven, foto Alexander Khudoteply/AFP Luister van 12 tot en met 16 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9