'Beroving om babymelkpoeder; ik was in shock' L Kerstmarkten Salzburg en Rattenberg 50.000 fo* www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 PI/IA0ff ff/ NIEUWS 7 'Eén pak per persoon, hoor!' Dinsdagavond 17 februari 2015, Al bertine van Wolfswinkel (37) kijkt thuis op de bank met haar vriend naar Opsporing Verzocht. Haar kinderen van 3 en 5 liggen dan al op één oor. In het item is te zien hoe criminelen op een bedrij venterrein in Zoetermeer onder bedreiging van vuurwapens 250.000 euro afhandig maken van Chinezen, die daarmee tiendui zenden pakken Nutrilon stan daard hadden willen kopen. „Met verbazing en in shock zat ik te kij ken", vertelt Van Wolfswinkel die twee jaar geleden toetrad tot de di rectie van Nutricia die nog geen drie kilometer verderop ook in Zoetermeer huist. „Je ziet wapens in beeld komen met een hoop Nu trilon. Nooit had ik me voor kun nen stellen dat zo'n onschuldig product als babymelk in een crimi nele scène onderwerp zou zijn van Opsporing Verzocht." De dag erna op kantoor was het voor veel personeel volgens haar nog steeds 'onwerkelijk'. „Het maakte bij heel veel mensen iets los van ongeloof Voor een pro duct als alternatief voor borstvoe ding verwacht je samenwerking Bij de Etos in de Haagse Frederik Hendriklaan zijn ze blij met de extra productie, maar me dewerksters vrezen dat het niet voldoen de zal zijn.Gister- middag om twaalf uur meldden zich zes vrouwen en twee mannen voor de gewilde poeder- melk. „Eén pak per persoon, hoor!" klinkt het. „De Chi nese klanten weten dat het daarna klaar is", zegt een mede werkster. Voor ove rige klanten probe ren ze melk achter te houden. Alleen 's maandags moeten ze soms 'nee' verko pen, omdat op dins dag wordt geleverd. aan te gaan om de gezondheid van kinderen te verbeteren, maar nu hebben we ook elk kwartaal overleg met de politie." Omgaan met onverwachte vra gen, het lijkt wel de rode draad in haar baan. De gigantische vraag naar melkpoeder uit China hield de Zoetermeerse melkprodu cent flink bezig de afgelo pen jaren. „Om het in con text te plaatsen: in China worden jaarlijks 17 miljoen baby's geboren. Dus elk jaar komt er een heel Nederland bij. Dat kan ik zelf ook bijna niet bevatten", licht ze toe. Een melkschandaal bracht in 2008 300.000 Chinese baby's in de problemen. Ruim 50.000 klein tjes belandden in het ziekenhuis met nierklachten en minstens zes overleden er. Van 109 babymelkbe- drijven bleken er 22 te sjoemelen met melamine, een stof die wordt gebruikt om te verdoezelen dat er niet genoeg voedingsstoffen inzit ten. „Doordat veel ouders in Chi na geen vertrouwen meer hebben in de lokale melk, is de vraag bij ons enorm toegenomen." Alleen, waarom is de Zoeter meerse melkproducent dan niet al veel eerder op een hogere produc tie overgegaan, het melkschandaal is immers al zo'n zeven jaar gele den. „Heel veel mensen denken dat melkpoeder gewoon inge droogde melk is en je zo een fa briek bouwt", pareert Van Wolfs winkel. „Maar er komt veel meer bij kijken. Je gebruikt een deel van de melk, maar ook heel veel ande re ingrediënten zoals vitaminen, mineralen en vetten. De melk wordt in een hele strikte omge ving geproduceerd met enorm ho ge kwaliteitseisen. Toch zijn we wel blij dat zo veel mensen ver trouwen hebben in ons oer-Hol- landse product. „We zijn heel blij dat er vanaf maandag nog 150.000 extra pak ken per dag van de lopende band rollen in Fulda in Duitsland, zodat we de komende periode de leve ring net als de afgelopen twee jaar weer kunnen verdubbelen." Ook al heeft een zusterbedrijf van Nutricia fabrieken in China die melk produceren die aan de zelfde kwaliteitseisen voldoet, dat biedt volgens Van Wolfswinkel geen soelaas. „Een groot deel van 'Dus elk jaar komt er een heel Nederland bij. Dat kan ik zelf ook bijna niet bevatten' de Chinese ouders wantrouwt melk met een Chinees etiket. Ter wijl de melk precies hetzelfde is, heeft die groep er toch de voor keur aan om melk in Nederland te kopen." Nog dagelijks staan Chinezen in drommen voor deuren van su permarkten en drogisterijen. Of Van Wolfswinkel, moeder van twee, zelf weieens onder de voet is gelopen bij de aankoop van het poeder? „Omdat ik wist dat Nutri lon ook goed te verkrijgen is in de webshop liet ik het thuisbezorgen als het er in de winkel niet was." effeweg.nl INCLUSIEF DRANKARRANGEMENT! MAANDAG 12 OKTOBER 2015 door Marcia Nieuwenhuis ZOETERMEER. Zelden sprak Nutri- cia over de ongekende run op baby melkpoeder in Nederland. Na jaren van stilte is het volgens directeur Albertine van Wolfswinkel tijd om het zwijgen te doorbreken. De Zoe- termeerse fabrikant produceert vanaf vandaag 150.000 pakken per dag extra. Albertine van Wolfswinkel met de poedermelk. foto Evert-Jan Daniels Albertine van Wolfswinkel Nutricia Jaarlijks meer dan tevreden vakantiegangers! In Oostenrijk is de adventstijd een bijzondere periode van het jaar. Geniet van de gezellige sfeer op één van de vele kerstmarkten en adventsmarkten. We bezoeken tijdens deze reis de stad Salzburg, de geboorteplaats van Mozart. Verder maken we kennis met het oudste en kleinste stadje van Tirol, Rattenberg. Gedurende de 5-daagse busreis wordt er ook een bezoek gebracht aan de Beierse hoofdstad München! HOTELTHALER HINTERTHIERSEE 4* U verblijft in Hotel Thaler in Hinterthiersee. Het hotel beschikt over een restaurant en lift. De kamers beschikken over bad of douche, toilet, telefoon, tv, föhn, safe en balkon. Zwembad, sauna, dampfbad en Nebelgrotte zijn gratis te gebruiken. In het hotel worden gezellige feestavonden georganiseerd en tussen 18.00 uur en 22.00 uur kunt u onbeperkt gebruik maken van bier, huiswijn en frisdrank in het hotel. U kunt de knip dan gesloten houden! INCLUSIEF Hotelovernachtingen Uitgebreide ontbijtbuffeten en 4-gangen diners Drankarrangement (18:00 - 22:00 uur) Bonte avond (jodel en dans) enTiroler muziekavond Gebruik van sauna, stoombad en overdekt zwembad Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar f ARRANGEMENTEN 4 daagse busreis 11 december nu vanaf €179,- 18 december nu vanaf €179,- 5 daagse busreis 14 december nu vanaf €209,- Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon voor een boeking voor 2 personen. Exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7