Rapide draait mede door hattrick Van den Eynde bovenin mee Zucht van verlichting bij Dallinga Suurmond na ruim elf uur over de meet Landau Axel komt ook tekort SPORT 19 Sasse schaakploeg staat na twee speelrondes nog met lege handen in de meesterklasse. Gemankeerd Novitas houdt na rust stand Derde klasse Rapide-Zevenbergen 6-2: Een voortvarende start lever de binnen vijf minuten een voor sprong van 2-o op door treffers van Laurien Cleijman en Leonie de Bruijne. Rapide had een groot veldoverwicht. Voor rust scoorde Tatsjana van den Eynde nog twee maal. Zij was het ook die na de doelwisseling de 5-0 voor haar re kening nam. Even deed Zevenber gen iets terug, maar kort daarna scoorde Maxime Dujardin. Na een verdedigingsfout kwamen de be zoeksters nog terug tot 6-2. Vierde klasse. Hoeksche Waard- Olympia 3-1: Olympia was vaardi ger in de korte combinatie, terwijl de thuisploeg gevaarlijker was via de lange pass. Enkele individuele foutjes braken de Terneuzense vrouwen op. Toen Aïcha Sips in de tweede helft de 2-1 maakte, hing een gelijkspel nog in de lucht. Het iets effectievere Hoek sche Waard strafte een aarzeling genadeloos af en besliste het duel in de slotfase. Derde klasse. Tempo'34-Olympia 3-2: Olympia begon aan dit duel in de veronderstelling dat het wel zou lukken tegen hekkensluiter Tempo'34. Die houding werd hard afgestraft, want binnen tien minu ten stond de thuisploeg met 3-0 voor. Nog voor rust kwam Olym pia terug tot 3-1 via Douwe Boer booms. In de tweede helft was Olympia vrijwel constant op de helft van de thuisploeg te vinden. Zeven strafcorners waren niet vol doende om te scoren. Alleen een treffer van Paul Schueler uit de rebound zorgde voor de 3-2. Een zeer gedreven en beter Rapi de stond binnen tien minuten op 2-0. Teun van Doeselaar opende met een fraai schot in de kruising de score. Even later nam Pieter Voorbrood de 2-0 voor zijn reke ning. Rapide bleef wel meer in bal bezit, maar begon naarmate de wedstrijd vorderde steeds slordi ger te spelen. Mede daardoor kon Nova een kwartier voor tijd terug komen tot 2-1. Daarna stond Rapi de onder druk en had het aan doel man Luka Missiaen te danken dat de punten in Hulst bleven. VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben in de mees terklasse geen potten kunnen breken tegen regerend landskam pioen Charlois Europoort. In het clublokaal de Speye bleven de Sassenaren met lege handen ach ter. In de tweede klasse won HWP 2 nipt, terwijl Landau Axel onderuit ging. HWP Sas van Gent-Charlois Eu ropoort 3-7: Steven Geirnaert had zich uitstekend voorbereid tegen grootmeester Erik van den Doel, maar net uit de inge studeerde variant beging hij een blunder en dat betekende het einde van de partij. Daarna ging het snel. Tom Piceu en Helmut Cardon delfden het onderspit. Koen Leenhouts deed nog wel wat terug door een prima partij in het toreneindspel te verzil veren. Teamleider Hans Groffen leek een halfje te kunnen opha len en blunderde in de tijdnood, waarmee het pleit beslecht was. Frederic Verduijn verloor nog en als schrale troost speelde Tie- me Verlinde remise. HWP Sas van Gent2-De Pion 4,5-3,5: De reserves van HWP Steven Geirnaert had zich bij HWP nog zó goed voorbereid, maar blunderde zijn in de tweede klasse uitste kend begonnen. Een mooie over winning in de eerste ronde hebben de Sassenaren een goed vervolg gegeven. De Pion uit Roosendaal werd in eigen huis met een klein verschil verslagen. David Roos baarde opzien door Stefan Colijn, die de gedeel de eerste plaats in Brasschaat nog pakte, vanuit het midden spel weg te zetten. Simon Pro voost zette zijn rentree bij HWP in met een overwinning. Nele Vanhuyse wist met haar over winning net als in de voorgaan de ronde de matchpunten veilig te stellen. Landau verloor voor de tweede keer. Arthur Hugaert en Peter Kalisvaart grepen voor Landau de overwinning. Randy van Houtte kon vervolgens met een pion meer zijn ongelijke loper eindspel niet winnen. Bij een 3,5-3,5-tussenstand was enkel ta lent Ian Vandelacluze bezig. Na 83 zetten moest hij uiteindelijk zijn meerdere erkennen in zijn opponent. Derde klasse In de derde klasse speelde zo wel HWP Sas van Gent 3 als Lan dau Axel 2 gelijk. De broers Van de Wynkele hadden een hoofd rol bij HWP, maar het team kwam niet aan meer dan vier punten. Bij promovendus Lan dau zorgden Lydia Dubbeldam en Johnny Schalkx voor winst partijen. De teams van Goes en Sou burg leden duidelijke nederla gen. In de derde ronde van de na tionale beker won eredivisio- nist Dallinga.com eenvoudig van De Harmonie: 0-8. Ver volgens werd in de competitie met dezelfde cijfers gewonnen van Post Luchtkanalen. Eindelijk pakte de geplaagde ploeg uit Sluiskil weer eens het volle pond. Eerst in Groningen, in de beker. Vervolgens in Rosma len, voor de competitie. Vooral de laatste overwinning was prettig. Patrick Vasseur en Jean Paul de Bruijn zetten Dallinga.com voor rust op 0-4. Na de thee voerde Frédéric Caudron de score al snel op. De Belg haalde een moyenne van 3.333 tegen zijn landgenoot Davy van Havere. Steven van Acker had wat meer tijd en beur ten nodig, maar won eveneens ge decideerd. Post Luchtkanalen-Dallinga.com 0-8: Davy van Havere-Frédéric Cau dron 21-50, 33; Wilco van Wijk-Jean Paul de Bruijn 47-50, 38; Bert van Ma- nen-Steven van Acker 24-50, 32; Frits Pijnenburg-Patrick Vasseur 48-50, 56. Eerste divisie. Thekes/Park Tivoli - Ripa Recyding/Pearle 6-2: Voor de pauze kon Ronny Daniëls niet im poneren. Hij zag Jos Bongers met series van tien en zes uitlopen en als eerste finishen. Dion Berg mans speelde een wisselvallige partij en verloor met 40-39 van Daniël Ockers. Na de pauze won Kay de Zwart maar ging Jens van Dam onver wacht ook onderuit. De Sassen aren staan nog wel vierde maar de achterstand op leider Burg mans liep op tot vier punten. Tweede divisie. BV Sprundel 2-Pol- ka Print 6-2: Voor Polka boekte Jean Paul de Kraker als enige een winstpartij. Louis Dallinga en Fons Baart werden afgeslacht en Meerten Dallinga verloor op een punt. Treva/'s Lands Welvaren-Pearle Op ticiens 6-2: De Sasse ploeg wacht na vier ronden nog altijd op zijn eerste punt. Even leek het erop dat het eraan kwam, maar bij een stand van 4-2 gaf Eddy van Goethem een voorsprong uit han den. Derde divisie. De Stene Brug-'t Bier winkeltje 4-4: De streekderby bleef onbeslist omdat 'kleine' Cees Wissel en Arie Vink voor de bezoekers wonnen en Robert Vink en 'grote' Cees Wissel verlo ren. Veilingzicht-De Geslootene Boom 4-4: Ook de Sassenaren speelden gelijk dankzij een knappe over winning van Robert van Steven- daal (0.972) en een nipte zege van Johan van der Dussen. Benny Vis ser en Jony Sanderse verloren. Gewestelijk kampioenschap drieban den derde klasse. Groedenaar Jac- co Ras begon sterk aan het toer nooi, maar duikelde op de tweede speeldag van zijn troon en eindig de uiteindelijk als vijfde met zes punten en 0.37 gemiddeld. De ti tel ging naar Gerard Goossens uit Bergen op Zoom. HULST. De vrouwen van hand balvereniging Novitas wonnen ook hun tweede competitie wedstrijd. In Breda was de ploeg van coach Erwin Bel met 8-11 te sterk voor het vierde team van United Breda. Bij rust was het 5-8. Novitas had in Breda geen wis sels en leek daardoor in de pro blemen te komen. „Het beste was er na rust af, maar we heb ben op karakter gewonnen. Dat is knap", zei Bel na afloop. Patricia Bel was bij Novitas met zeven doelpunten topscoorster. Patty van Kerckhoven nam de overige vier treffers voor haar rekening. MAANDAG 12 OKTOBER 2015 KONA. Marcel Suurmond is blij met de medaille die hij heeft overgehouden aan zijn deelname aan de Iron Man van Hawaii. De 39-jarige Vlissinger is ook trots op het feit dat hij de vierde Zeeuw is die de loodzware wedstrijd heeft voltooid. Maar over zijn eindtijd kan hij minder tevreden zijn. Hij finishte na 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer hardlo pen in 11.19.23 uur. Suurmond werd 1114e overall, in een startveld van bijna 2400 triatleten. Hij zag velen lijden onder de hitte. Hij was blij dat hij niet één van de vele uitval lers werd. door Peter Snelders HULST. De hockeysters van Rapide blijven via een riante zege (6-2) op Zevenbergen in de top van de der de klasse meedraaien. In de derde klasse bij de mannen riep Olympia het onheil over zich af. Binnen tien minuten stond het team met 3-0 achter. Een inhaalrace leverde de Terneuzense club geen punten meer op. De mannen van Rapide wonnen met dank aan doelman Lu- ka Missiaen met 2-1 van Nova. Vrouwen. Mannen. Vierde klasse. Rapide-Nova 2-1: Nederlaag HWP tegen titelhouder door Roeland Alders Landau Axel-DJC Stein 3,5-4,5: door Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75