Hontenisse scoort negen keer binnen een uur Philippine geeft een 2-0-voorsprong uit handen, maar wint alsnog SPORT 15 Clinge verspeelt eerste punten in de vierde klasse. Maar, zegt de trainer: „Ik vond het een heerlijke wedstrijd." „De gelukkigste ploeg heeft ge wonnen", zei Philippine-trainer Dennis de Nooijer na afloop. „Clinge verdiende op basis van strijdlust een punt. We hebben voetballend te weinig laten zien. Vooral de middenvelders waren onzichtbaar." Voor Clinge, dat Thomas Leeg water (hamstringblessure) miste, betekende het de eerste competi tienederlaag. Desondanks was Clinge-aanvoerder Davy van Puij- velde trots op de ploeg. „We heb ben een jong team, dat na de 2-o-achterstand sterk is teruggeko men tot 2-2. Ik vond het een heer lijke wedstrijd. De spits van Philip pine heb je niet gezien, maar hij gaat wel met een lekkerder gevoel naar huis." De wedstrijd had een hoge amusementswaarde. Daarbij liet KARAKTERISTIEK ook scheidsrechter Coskan zich niet onbetuigd. Zo gaf hij na rust een strafschop aan de thuisclub nadat Philippine-doelman Kevin Wissel Clinge-spits Sven D'Hoog he bij een hoekschop wegduwde. Van Puijvelde, die met D'Hooghe voor de meeste dreiging zorgde, zette de strafschop feilloos om. Clinge-trainer Mario Vermeirssen werd daarna met een rode kaart weggestuurd. „Ik heb alleen ge zegd dat hij beter op de vlaggers (assistent-scheidsrechters) moest letten." Bij Clinge vielen er nog vier ge le kaarten, met name voor com mentaar op de leiding. Volgens Vermeirssen verdiende zijn ploeg een compliment. „Als je Philippi ne laat voetballen dan verlies je met 5-0, maar we hebben ze niet aan voetballen toe laten komen. Voor rust waren zij beter, maar na de 2-2 had ik het gevoel dat wij er over zouden gaan." Philippine kende een prima start. In de tweede minuut kopte de vrijstaande Koen van Leeuwen, uit een voorzet van Tiago Filipe Al- ves de Barros zijn ploeg naar 0-1. Vermeirssen: „Voor de ballen van de zijkanten had ik ze nog zo ge waarschuwd." Philippine, dat over meer individuele kwaliteit be schikte, leek de wedstrijd naar 'De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Clinge verdiende op basis van strijdlust een punt' Dennis de Nooijer trainer Philippine zich toe te trekken. Een kopbal van Van Leeuwen raakte de lat. Clinge was via de snelle D'Hoog he dicht bij een treffer. Uitblinker Jordy van Bremen zorgde met een fraai schot in de kruising voor de 0-2, maar Philippine had er niet lang plezier van. Peter de Valck lanceerde een minuut later D'Hooghe die voor de 1-2 zorgde. De wedstrijd bleef spannend tot het einde. Na de 2-2 van Van Puij velde had Van de Wege het laatste woord. Na de 2-3 was Royan Segh- ers tot twee keer toe dicht bij de 3-3, maar de terechte beloning bleef voor Clinge uit. Hontenisse-Corn Boys 9-1: Honte nisse scoorde in een tijdsbestek van 58 minuten negen keer. In de beginfase was Corn Boys niks minder, maar nadat Gerben de Be- leir na een half uur ongelukkig in eigen doel had gemikt (2-0), was er voor de bezoekers geen houden meer aan. Hontenisse zat bij rust al op rozen (5-1) en bezorgde de ei gen aanhang een plezierige mid dag. Voor de koploper scoorden Niek Maerman en Kris van Meele ieder twee keer, Tom Rijk drie keer. Hubert-Jan Roelans mikte één keer raak. Sebastiaan de Me ijer benutte voor Corn Boys een strafschop. Aardenburg-Oostburg 1-2: Een ver diende zege voor Oostburg, dat het initiatief had. Toch hield de thuisploeg lang stand en uitzicht op minimaal een punt. Arjen Ver- sluys zette Oostburg in de slotfase van de eerste helft op 0-1. Tom Brakel bracht de stand bij één van de spaarzame tegenstoten van Aar denburg nog voor rust in even wicht: t-x. In de tweede helft wer den twee treffers van Oostburg af gekeurd. Routinier Davy Maes be zorgde de bezoekers de winst: 1-2. Sluiskil-Biervliet 5-2: Een goede wedstrijd van Sluiskil, dat in Jo- zué Weever een trefzekere man had. Twee treffers van Weever zorgden voor een 2-0-ruststand. Na de hervatting voerden Ryan de Regt (vrije trap) en Weever de sco re op tot 4-0, voordat Biervliet iets terug kon doen. Jeroen de Bart en Sam van de Broecke werd door een late goal voor Breskens matchwinnaar in het duel met Steen (1-0) Jordy Verstraeten zorgden voor 4-2. Verder kwamen de bezoekers niet. Jozué Weever tekende voor het slotakkoord: 5-2. Breskens-Steen 1-0: Het winnende doelpunt viel in de slotfase en kwam niet zonder geluk tot stand. Sam van de Broecke gaf in een scrimmage het laatste tikje. Daar vóór hadden beide teams elkaar in evenwicht gehouden en een paar kleine mogelijkheden gehad. Ro bin Mariman trof de paal, Jan Meij- aard was namens Breskens dicht bij een doelpunt. Breskens speel de het laatste half uur met tien man, na een tweede gele kaart voor Niels Gouka. Hoofdplaat-Schoondijke 0-3: Schoondijke was de betere ploeg en had in Andrew Wesbeek zijn goudhaantje. De spits tekende na een kwartier met zijn eerste tref fer voor de 0-1. Na de hervatting begon Hoofdplaat beter, maar ver grootte Wesbeek de marge naar 0-2. Daarmee was het verzet van de thuisploeg gebroken. Wesbeek maakte nadat de arbiter de voor- deelregel had toegepast 0-3. IJzendijke-Koewacht 3-2: Een iets sterker IJzendijke opende door Job Wiersum de score, maar Wout Ro zijn zorgde voor een gelijke stand bij rust. In de tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Lo- dewijk van Keeken zette de thuis ploeg weer op voorsprong, maar een paar minuten later bracht Quinten van Hoecke de bezoekers weer langszij: 2-2. Kort voor tijd werd Van Keeken matchwinnaar. MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Van de Wege lacht het laatst door Aector Dooms CLINGE. De spectaculaire topper tussen Clinge en Philippine in de vierde klasse A van het amateur voetbal kreeg gisteren alsnog een winnaar. In de slotfase bezorgde Roland van de Wege Philippine de 3-2-winst. De aanvaller, die vrijwel de hele wedstrijd onzichtbaar was, kopte uit een voorzet van Ricky Bosma raak. Clinge-Philippine 2-3 (1-2). 2. Koen van Leeuwen 0-1, 34. Jordy van Bremen 0-2, 35. Sven D'Hoog- he 1 -2, 69. Davy van Puijvelde (strafschop) 2-2, 85. Roland van de Wege 2-3. Scheidsrechter: H. Coskan (Bergen op Zoom). Rode kaart: Mario Vermeirssen (trainer Clinge). Gele kaart: Edwin van de Voorde, Dion Weemaes, Sven D'Hooghe, Bert Buijs (allen Clin ge), Kevin Nielen, Kevin Wissel (beiden Philippine). Aantal toe schouwers: 200. Bijzonderheid: vooraf een minuut stilte vanwege het overlijden van oud-bestuurslid en oud-trainer Herman Vermeire (Philippine). Philippine-aanvaller Tiago Alves de Barros probeert Peter de Valck van Clinge van de bal te houden, foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren VLISSINGEN. Hontenisse is de de enige ploeg met de maximale winst in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De Oost-Zeeuws-Vlamingen haalden zelfvernietigend uit tegen Corn Boys: 9-1Aan de staart van de ranglijst boekte Schoondijke de eerste overwinning. Dat ging ten koste van Hoofdplaat, dat de derby op eigen veld met 3-0 verloor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73