Zoektocht naar rijke partner gaat niet over rozen Dow Benelux haalt banden met Zeeuws-Vlamingen aan met 'ouderwets' volksfeest ZEEUWS-VLAANDEREN 15 Fantastisch weer, een afwisselend feestprogramma. De bezoekers van het Dow-feest waren er blij mee. Succesvolle Bamisfeesten Nick Simon zon gen zaterdag op de Terneuzense Markt niet alleen 'Leve de vrouw', maar ook 'Lang le ve Dow'. Het Volendamse duo be zingt hun 'favoriete geslacht' al tijd en overal, maar zaterdag vier den ze met de inwoners van Ter- neuzen - en Zeeuwen van ver daarbuiten - dat het Amerikaanse bedrijf vijftig jaar producten in Zeeuws-Vlaanderen maakt. Eind vorige eeuw vierde Dow vaker massaal feest met de Zeeuws-Vlaamse bevolking. Van af midden jaren negentig werden de partijtjes bescheidener. Maar nu het economische dieptepunt is gepasseerd, wil de chemiegigant bij een gepaste gelegenheid weer echt uitpakken. Eerder dit jaar deed Dow dat al met een groots feest met het personeel, zaterdag was de rest van de regio aan de beurt. Perfect „Een echt ouderwets Dow-feest", constateerde Jaap Bos vergenoegd. De oud-wethouder van Terneuzen en voormalig pro minent medewerker van Dow staat zaterdagmiddag met de schoenen van een kleinkind in de hand op het Arsenaalplein. De na zaat bevindt zich ergens in het ge woel van de overbezette storm baan. „Het is weer een feest voor het hele gezin met voor elk wat wils. Perfect geregeld", prijst Bos zijn oud-werkgever. Het mooie weer speelt het jubi lerende bedrijf in de kaart. Maar veel feestgangers zijn ook blij met het afwisselende programma. Mensen die alleen om te winke len naar de stad kwamen, werden aangenaam verrast door bijzonde re straatacts. Acrobatische toeren en spetterende acts trokken de aandacht; flitsende outfits en la chende artiesten stemden hordes mensen vrolijk. Dow zou Dow niet zijn als ze niet spelenderwijs aandacht voor techniek zou vra- 'Prachtige prijzen', die Postcodeloterij-Gaston uitreikte tijdens bingo en Rad van Fortuin, werden op waarde geschat gen. Kinderen konden in een labo ratorium op de Markt allerlei proe ven doen, die hen later in een car rière bij Dow van pas zouden ko men. Op drie basisscholen in Bres- kens, Eede en Hulst (De Wereld boom) komt binnenkort de Tech nopolis-wetenschapsshow langs. Acht- tot tienduizend mensen vierden het feest van Dow zater dag mee. Dat grote aantal feestgan gers was er niet tegelijkertijd, maar in de loop van de middag. Veiligheidsmedewerkers van Dow wisten dat precies, omdat ze in de gaten hielden dat er niet meer dan vijfduizend mensen tegelijk op de Markt aanwezig waren. Mocht er zich een calamiteit voordoen dan moet al dat volk de Markt snel en veilig kunnen verlaten. Een enkeling ergerde zich er aan dat-ie niet via alle toegangswe gen naar het centrale stadsplein kon lopen, maar de meeste feest gangers prezen de organisatie en de festiviteiten. „Een fantastisch feest. Ik heb me geen moment ver veeld", meldde een enthousiaste oma aan het eind van de middag. Ze houdt zelf wel van de muziek van Nick Simon. „Maar met de kleinkinderen naar Woezel en Pip kijken, was nog leuker." KLOOSTERZANDE. De Bamisfees- ten hebben De Kloorianen een mooi zakcentje opgeleverd voor het aanstaande carnaval. Secretaris Hans Smits van de carnavalsvereniging durfde al te voorspellen dat de Klooria nen tijdens het leutfeest 'be hoorlijk kunnen uitpakken' door de belangstelling voor de Bamisfeesten. Een bingo en een schieting; een mosselmaaltijd en een kinderprogramma; een fout discofeest en een Vlaamse feestband; een braderie en Hans van der Werf (lid van de bekende band Woodworks). En als klap op de vuurpijl de Kloor- ianenveiling. Het afwisselende programma in de Lodge (de zaal van café-restaurant De Lin de) en in de speciale feesttent sloeg aan bij een breed publiek en leidt bij Kloorianen tot de conclusie dat ze de goede weg zijn ingeslagen. De Camere van Rethori- ca De Transfiguratie speelde afgelopen week eind drie keer haar nieuwe toneelstuk Theater The- zidon in een volle tent op het ei land tussen de Hulster Binnen- en Buitenvest, tegenwoordig beter bekend als het Vestrockterrein. De Hulster toneelspelers spe len graag 'buiten', dat trekt meer en jonger volk dan een optreden in een achterafzaaltje of een cultu reel centrum. De toneelvereniging is zelf ook flink verjongd en telt niet alleen spelers van over de tachtig, maar ook van dertien. Mooi natuurlijk. Maar niet makke lijk voor Frank Ivens en Debby Prenen, die een stuk moesten schrijven, waarin zeventien toneel spelers tot hun recht komen. Door een ingenieuze gedach- tenkronkel - toneelvereniging huurt spelers van andere toneel club in voor het spelen van een 'Vossentaal' spreken, verhoogt de herkenbaar- en eigenheid danig. De tent lag vrijdag regelmatig in een deuk als spelers met een knip oog refereerden aan Hulster ge bruiken en taferelen. Veel toe schouwers dachten aan een fami lielid, buur, gekende kroegtijger of vage kennis als, al dan niet ver meende, schuinsmarcheerders het toneel opzwierden. Het thema is er dan ook naar: 'Wie trouwt het geld?' is de vraag van het stuk in het stuk. Geluks- en fortuinzoekers zoeken naar de partner van hun dromen. Voor de een moet die vooral romantisch en liefhebbend zijn, voor de mees ten toch vooral rijk. Zoals gebrui kelijk vinden enkelen de ware ge liefde, anderen stoten - even ver rassend als vreselijk - hun neus. Mensen die willen zien welke toneelspelers de hoofdprijs pak ken, moeten snel zijn. Er is nog een beperkt aantal kaarten voor de laatste voorstellingen van ko mende vrijdag en zaterdag. stuk - slaagden de twee schrijvers met vlag en wimpel. Het gesleep met rekwisieten en decorstukken voor verschillende settings van de scenes stoort niet, omdat de ac teurs gewoon doorspelen. Boven dien zorgt een klein orkest, gere kruteerd uit leden van The Young Ones, er voor dat de overgangen gepaard gaan met een swingend mopje muziek. Dat het stuk in Hulst speelt en de acteurs allen MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Sfeervol feest valt in smaak door René Hoonhorst Ook het winkelend publiek in de Noordstraat werd bij het verjaardagspartijtje van Dow betrokken. Stijlvolle straatartiesten wezen - al dan niet op bijzon der rollend materiaal - de mensen er op dat het niet alleen mooi weer, maar ook feest was. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst Meneer Burm (rechts) krijgt advies over huwelijkszaken van 'koppelaar ster' mevrouw Schopman. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71