20 naar Tv-show lanceert nieuwe lichting supermodellen 6 NIEUWS Ambulance alleen bij spoedgeval Noodlanding in Groningen Ze zijn vers van straat geplukt door de nogal intense modellenscout Paul Fischer voor zijn RTL5-show I can make you a supermodelHij had gelijk: Marjan, Agnes en Julie heersen op de internationale catwalks. Ambulances rukken van daag en woensdag tussen 12.00 en 16.00 uur in ver scheidene regio's alleen voor spoedgevallen uit. Ambulancemedewerkers zitten al tien maanden zon der cao. In de regio's Am sterdam, Rotterdam, Utrecht, Noord-Holland Noord, Kennemerland, Noord- en Oost-Gelder land en Gelderland-Zuid wordt op beide dagen ge staakt. In Zuid-Holland Zuid en Flevoland gebeurt dat alleen op de woensdag. Een klein passagiersvlieg tuig met acht mensen aan boord heeft gisteren een ge slaagde voorzorgslanding gemaakt op Groningen Air- port Eelde. Niemand raak te gewond en het toestel heeft bij de landing geen schade opgelopen. Er wa ren problemen met het lan dingsgestel, meldde de Vei ligheidsregio Drenthe. Het vliegtuig kwam uit Duits land en had Airport Eelde ook als bestemming. Uit voorzorg waren brandweer en hulpdiensten uitgerukt. Agnes Abma Ik zit echt in een achtbaan. Tot februa ri ging ik naar school, werkte ik bij de Action en zat ik op voetbal. Toen scoutte Paul mij in de bioscoop in Leeuwarden. Ik had ei genlijk nooit gedacht aan een leven als model. Ik zat niet zo op mijn plek op school en dacht: weet je wat, ik probeer het ge woon. Ik kijk wel of ik het leuk vind. Nou, het bevalt me zeker. Tijdens de fashion week in Parijs fietste ik door de stad en zag ik ineens een bill board hangen van me zelf, van een campagne voor modehuis Céline. Wauw, daar hing ik!" „Het is nooit saai. Alles staat op losse schroeven, je weet nooit wat er de volgende dag gaat gebeu ren. Ik kan nu zomaar ge beld worden dat ik mor gen een shoot heb in een ander land. Ik moest daar in het begin wel aan wennen: het is lastiger plannen. Ik ben ook zo veel onderweg, dat ik bij voorbeeld nog maar eens in de paar weken kan meedoen met mijn voet baltraining. Heimwee heb ik niet echt. Met so cial media is het zo mak kelijk om met iedereen contact te houden. Dat scheelt een hoop." Julie Hoomans Twee jaar geleden werd ik al gescout toen ik aan het winke len was in Den Bosch. Ik zat toen nog op het vwo, dus kon geen langere tijd vrij krijgen. Ik ben partti me begonnen. Voor de zomer vakantie ben ik geslaagd, dus ik ben nu vol voor de fashion weeks in september gegaan. Vijf weken lang knallen met castings, fittings en meerdere shows op een dag. „Ik heb er nooit van ge droomd model te worden. Ik dacht: school, studie, werken. Maar nu ik dit doe, kom ik op zo veel verschillende plaatsen en ontmoet inspirerende men sen als Miuccia Prada - zo'n vernieuwende vrouw. Dan denk ik: wat saai om direct na school te studeren. „Het is leuk te zien dat door social media designers niet al leen uiterlijk belangrijk vin den, maar ook steeds meer je persoonlijkheid. Je bent niet alleen een mooie kledinghan ger. Dat geeft ook een bepaal de druk. Mijn bureau moedig de mij aan om vooral toffe backstage-dingen te posten, maar ik was zo moe. Het is hard werken, weinig slapen. Zeker niet zo glamourous als men denkt." met mijn studie en heb mijn koffers gepakt. Het duurde even voordat ik echt werk had. Ik was 'gewoon' een meisje. Door mijn haar te veran deren - nu een lange bob met pony, asblond gekleurd - kreeg ik een onderscheidender uiter lijk. Voor mijn eerste gro te show werd ik exclu sief geboekt door Saint Laurent, daarna ging het als een malle." Marjan Jonkman Ik zat pas in de auto met iemand die ook werkt met Naomi Campbell en die zei te gen mij: je bent een beet je beroemd aan het wor den. Ja, dacht ik: dat is wel zo. Apart! Ik had dit nooit verwacht dat ik hier nu zou staan. Voor dat ik model werd, droomde ik ervan ooit een keer de Amsterdam Fashion Week te lopen. Het leek mij zo'n beetje het hoogst haalbare. Nu heb ik catwalks gelopen van grote internationale modehuizen, alleen Am sterdam niet, haha. „Nadat Paul een contract voor me regelde bij een modellenbureau in New York, ben ik van de ene op de andere dag gestopt AMSTERDAM GRONINGEN Zo'n beetje de hele elektronische muziekindustrie reist komende week af naar Amsterdam voor de twintigste editie van het Amsterdam Dance Event (ADE). DEN HAAG Historisch aantal zetels Sinds het vertrek van Geert Wilders uit de WD in 2004 heeft de PVV het niet beter gedaan in de peilingen dan nu. Volgens Maurice de Hond zou de partij, als er nu verkiezingen waren in Neder land, kunnen rekenen op 35 zetels in de Tweede Kamer. In juli 2010 bereikte de par tij ook al eens het recordaan tal van 35 zetels in de pei ling. VVD en SP leverden elk zes zetels in en het CDA drie. Volgens De Hond bete kent dit evenwel niet met een dat die mensen recht streeks naar de PVV zijn overgestapt. De andere par tijen in het parlement, waar onder PvdA, D66, Groen- Links en Christenunie blij ven stabiel in aantal zetels. Leeftijd: 18 Woonplaats: Leeuwarden Instagram: 1.618 volgers Was: student sociaal cultureel werk, bijbaan bij Action Model voor: Gucci, Fendi, Miu Miu, Emilio Pucci, Britse Vogue. Liep tijdens de afgelopen fashion weeks tien shows in Europa. Leeftijd 18 Woonplaats Vught Instagram 6.741 volgers Was vwo-scholiere Model voor: debuteerde op de cat walk van Prada, werkte daarna voor Chanel, Dior, Valentino en Louis Vuitton. Liep 57 shows tijdens de fashion weeks in september. door Marlies van Leeuwen foto's RTL Action Prada Leeftijd 21 Woonplaats Sint Nicolaasga Instagram 10.200 volgers Was student Europese taal en cultuur in Groningen voor dat ze gescout werd door Paul Fisher. Model voor Saint Laurent, Prada, Versace en Miu Miu. Liep tijdens de verschillende fashion weeks in september veertig shows in New York, Londen, Milaan en Parijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6