Heel Terneuzen viert feest Weer sporten in hal na vertrek vluchtelingen Dow Benelux pakt uit tijdens viering vijftig jaar productie in Terneuzen Dow Benelux geeft Centrum voor TopTechniek vliegende start met schenking van half miljoen euro. Burgemeester Demmers 5 wji strengere m selectie vluchtelingen I TERNEUZEN. Dow Benelux stelt een half miljoen euro beschikbaar voor een Centrum voor TopTech niek in Terneuzen. Voorzitter An ton van Beek van de Raad van Be stuur van Dow Benelux overhan digde zaterdagmiddag de bijbeho rende cheque aan burgemeester Jan Lonink en wethouder Cees Liefting van Terneuzen. Van Beek reikte de cheque uit tijdens het feest voor het vijftigja rig productiejubileum van Dow, dat zaterdag feestelijk werd ge vierd. Met de schenking toont het chemiebedrijf zijn betrokkenheid bij Zeeuws-Vlaanderen. „We in vesteren in het behoud en kwali teitsversterking van techniekon- derwijs in de regio. En daarmee in de toekomst van ons bedrijf', be nadrukte Van Beek. Het Centrum voor TopTech niek moet er voor zorgen dat meer vmbo-leerlingen doorstude ren aan het middelbaar beroepson derwijs. Techniekleerlingen van de vier middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen kunnen straks in het vierde jaar naar het nieuwe centrum dat wordt inge richt in het gebouw van Scalda aan de Vlietstraat in Terneuzen. De technische mbo-opleidin- gen van Scalda komen ook in het nieuwe centrum. Die opzet moet er voor zorgen dat meer vmbo-ers in de toekomst verder studeren. Nadat het er eerder dit jaar nog op leek dat overheden en bedrijfs leven niet genoeg geld voor het op zetten van een Centrum voor Top Techniek bij elkaar kregen, is de verwezenlijking nu dichtbij. Afge lopen zomer kwamen de vier scholen voor voortgezet onder wijs, Scalda, de drie Zeeuws- 'Investering in behoud en kwaliteit technisch onderwijs belangrijk voor toekomst Dow' Vlaamse gemeenten, de provincie en het bedrijfsleven al tot een ak koord om met ingang van het schooljaar 2017-2018 het centrum in bedrijf te nemen. Gulle gever Dow en de scholen gaan er vanuit dat de aftrap voor het technische centrum in de zo mer van 2017 kan worden gege ven. De Terneuzense onderwijs wethouder Cees Liefting hoopt dat, nu de toezegging van Dow er ligt, het centrum al volgend schooljaar kan beginnen. Direc teur Frank Neefs van het Zwin College in Oostburg waarschuw de eerder dat programmavoorbe reiding enige tijd kost. Stijlvolle straatartiesten, prachtige prijzen en als klap op de vuurpijl Nick en Simon op de Markt. Dow maakte er zaterdag een feestje van foto Peter Nicolai ITTïïïtTYF CADZAND-BAD. De bijna tweehon derd asielzoekers die vanaf vorige week maandag in de sporthal van Cadzand-Bad verbleven, zijn za terdag naar sporthal de Baskens- burg in Vlissingen vertrokken. Ze werden daar, net als in Cadzand, warm verwelkomd door enkele tientallen mensen. De voetballers van Cadzand kunnen vanaf vandaag hun vel den weer op om te trainen en wedstrijden te spelen. De asiel zoekers, vooral kinderen, hebben alleen het kunstgras (trai- nings)veldje gebruikt. Voorzitter Ronald Vanhyfte meldt dat de club weinig overlast heeft onder vonden en complimenteert nog maals clubs uit de omgeving die de Cadzandse voetballers op hun accommodaties verwelkomden. „De meeste teams moesten zater dag toevallig uit. De wedstrijd van één jeugdteam is uitgesteld." De sporthal is pas vanaf mor gen weer in gebruik. De speciaal voor het verblijf van de asielzoe kers gelegde bovenvloer is dit weekeind weer verwijderd, maar de hal wordt vandaag nog schoon gemaakt. „Daarna kan die, omdat de vluchtelingen de hal in keuri ge staat achterlieten, weer wor den gebruikt", aldus een woord voerder van de gemeente Sluis. Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gulle gift Techniekcentrum door René Hoonhorst Anton van Beek, Dow Benelux PAGINA 15 heeft die innovatieve receptie/ontvangst geleverd voor Innovatiecentrum ATOS? htra Kapelle T 0113 344 151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69