SMART DEAL \v 500MB DATA Politicus Ariekees Oudshoorn overleden Rapportage Goes Veilig 14 BEVELANDEN en THOLEN met de Samsung Galaxy A5 P/MND Toenemende leegstand in binnenstad geeft winkeliers en personeel vooral in de winter een onveilig gevoel. Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc Geslaagd Oktoberfeest XXL Stoomtrein kan draaischijf kopen GEERSDIJK. In zijn woonplaats Geersdijk is vrijdag Ariekees Oudshoorn overleden. De oud-po liticus, geboren in 1952 was al ge ruime tijd ziek. Elke gemeenteraad heeft wel een echte luis in de pels van het dagelijks gemeentebestuur. In Noord-Beveland was dat ontegen zeggelijk Ariekees Oudshoorn. De cennialang was hij raadslid en frac tievoorzitter van de lokale partij Noord-Bevelands Belang. Hij was raadsnestor, primus en vervan gend raadsvoorzitter. Daarvoor ontving hij vorig jaar een gemeen tepenning. Ook werd hij tot ere burger van Geersdijk benoemd vanwege zijn tomeloze inzet voor het dorp waar hij - als geboren Kamperlander - zijn hart aan had verpand. Oudshoorn, alias 'AK', was ook zeer actief op Facebook. Op zijn eigen unieke wijze pro beerde hij politieke kwesties te duiden en zijn volgers op die ma nier te betrekken bij de gemeente politiek. Ook van zijn ziekte en 'ziekenhuisavonturen' deed hij uit gebreid verslag, Op datzelfde Face book stroomden afgelopen week einde de condoleances en steunbe tuigingen binnen. Ariekees Ouds hoorn is 63 jaar geworden. Hij was raadsnestor, primus en vervangend raadsvoorzitter. Daarvoor ontving hij vorig jaar een gemeentepenning' GOES. Winkeliers en winkelme dewerkers in Goes voelen zich onveilig op koopavond, vooral in de winter. Door diverse maatschappelij ke trends en ontwikkelingen neemt de leegstand toe, wat bij draagt aan het gevoel van onvei ligheid. Dat staat in het Gemeen telijk Uitvoeringsprogramma (GUP) 2015-2016 Goes Veilig, on derdeel van het Integraal Veilig heidsplan (IVP) Goes Veilig 2015-2018. De koopavond op don derdag staat in Goes onder druk, want het aantal bezoekers neemt af. Goes-Centrum heeft echter niet het Keurmerk Veilig Ondernemen-Winkelgebied (KVO-W). Tot op heden is hier voor geen draagvlak. Puur gelet op de cijfers is het veiliger gewor den in het Goese centrum. Het aantal aangiften van winkeldief stal (met geweld) daalde volgens het uitvoeringsprogramma van 144 (2013) naar 110 (2014), het is echter niet duidelijk of sprake is van minder winkeldiefstal of dat de aangiftebereidheid daalt. Het aantal gevallen van zakkenrolle rij (met geweld) nam ook af van 73 in 2013 naar 64 vorig jaar, maar blijft desalniettemin hoog, ook afgezet tegen het landelijk gemiddelde. In Goes is vorig jaar minder vaak aangifte gedaan van fietsen diefstal (191 keer tegenover 222 keer in 2013), maar dat betekent niet dat er ook minder fietsen zijn gestolen. Mogelijk is de aan giftebereidheid afgenomen. Be gin dit jaar vond bij het station een ruimactie plaats van 187 fiet sen. De gemeente slaat alle fiet sen op bij de Fietsen Afhaal Cen trale (AFAC) aan de Dirk Dron- kersweg. Medewerkers registre ren en controleren de fietsen op diefstal. Tien van de 187 fietsen bleken daadwerkelijk gestolen te zijn en zeker de helft van de fiet sen hadden kenmerken die mo gelijk op diefstal duiden. Overlast van fietsers in het voetgangersgebied is een terug kerend probleem en het fietspar- keren blijft eveneens een lastig punt. Handhaving is niet moge lijk doordat er te weinig fietspar- keervoorzieningen zijn. Voor extra fietsenstallingen is geen plek. In de regio Erasmuspark, over dag - Foto-expositie Wil Tilroe-Otte; Van af 13.00 uur - Activi teiten voor senioren, waaronder handwer ken, bridge, tafelten nis en schilderen Hoefbladstraat 1, 10.00 uur - Gratis houdings-, even- wichts-, of valrisico- check door Annemie- ke de Feiter van Oe fentherapie Hein- Cederhof, 08.00 -21.00 uur - Tentoon stelling Jenny Bom- mert over het lijden van de Duitse bevol king tijdens de 2e wereldoorlog Dorpshuis, Berg hoekstraat 3, 09.15 -11.30 uur - Start cur sus Windows 10 voor beginners; Club gebouw Bridge cen trum Reimerswaal, Voorhoute 36,19.30 uur - Cursus Bridgen Mauritstraat 4-6, 19.00-22.00 uur - Gra tis training 'Herken risicovol alcoholge bruik bij jongeren' door Indigo Zeeland Trefpunt, Moerplein I2d, 13.00-17.00 uur - Sjoelen en Biljarten voor senioren incl. Samsung Galaxy A5 t.w.v. €336,- De stoomtrein Goes-Borsele (SGB) heeft gisteren van de Rota ry Goes-Reimerswaal een che que van vierduizend euro ont vangen voor de aanschaf van een zogeheten draaischijf Zo'n instal latie waarmee locomotieven om gedraaid kunnen worden, is al ja ren een grote wens van de SGB. De Rotary heeft besloten de op brengst van het op 12 september gehouden Schaal- en Schelpdier festival dit jaar te doneren aan de SGB. Rotary Goes-Reimers waal houdt jaarlijks een mossel- feest waarvan de opbrengst ten goede komt aan goede doelen in de regio, van culturele stichtin gen tot vrijwilligersorganisaties. SGB viel al eerder 'in de prijzen'. Mijn dorp, mijn stad Exclusief voor de lezers van deze krant Bang op koopavond door Luc Oggel door Luc Oggel Telefonisch bestellen kan ook. Bel: 0900-0603 «0,45 per gesprek, ma t/mvrvan 8-18uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 20-10-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. GOES HEINKENSZAND kenszand KAPELLE KRUININGEN WAARDE YERSEKE 5 Inch super AMOLED scherm 13 Megapixel camera Stijlvol metalen frame Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! 'S-HEERENHOEK. In 's-Heerenhoek weten ze wel hoe ze een feestje moeten vieren. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van carnavals vereniging de Koenkelpot was een immense feesttent opgezet aan de Raasstraat. Duizenden mensen kwamen af op het Oktoberfeest, dat voor de vijfiende keer plaatsvond en vanwege het jubileum van de Koenkelpot dit keer de toevoeging XXL had. Onder meer Frans Duijts, Wolter Kroes en de Zeeuwse De Dijk-coverband Dubbel D traden op. De opbrengst van het volledig door vrijwilligers opgezette evenement is bedoeld om volgende maand, vanaf de elfde van de elfde, carnavals activiteiten te organiseren in Paerehat, zoals 's-Heerenhoek tijdens dat volksfeest heet. foto Johan van der Heijden GOES GOES Cursus E-overheid De eerste deelnemers aan de cursus 'werken met E-over- heid' in Goes hebben hun certificaat be haald. De afgelopen maand leerden zij hoe ze hun overheidsza ken ook online kun nen regelen. De cur sus bestaat uit vier les- dagen van elk twee uur. De gemeente geeft de cursus, sa men met de biblio theek, elke vrijdagmid dag van 13.00-15.00 aan inwoners van de gemeente Goes die willen leren hoe ze ge bruik kunnen maken van de e-overheid. De volgende Digister- ker cursus begint op 6 november om 13.00 uur. De volgende cur susdagen zijn op 13, 20 en 27 november. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar r.den.toom@goes.nl ofte bellen met 14 0113, deelname is gra tis. HEINKENSZAND Straatverlichting De gemeente Borsele heeft een film op de site gezet waarin uitge legd wordt hoe de straatverlichting in de gemeente werkt. Bor sele vervangt de straatverlichting door led-lampen. Inmiddels is tien procent van de verlichting vernieuwd. De bedoeling is dat binnen twintig jaar al le oude lampen ver vangen zijn door de dimbare led-variant, die duurzamer en zui niger. De film is te zien via: www.borse- le.nl/straatverlichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67