Marit Huige bewijst met haar derde barragepaard dat het nog sneller kan BC Vlissingen geeft duel al meteen uit handen DZK trotse koploper Zege Tolhoek, Hillemans Weijermans maakt fraaie rentree in Axel Ondo ligt in tweede klasse op titelkoers SPORT 17 twee keer. „We zijn nog niet con stant genoeg", zei coach Sjaak Jo- ziasse over de gemiste kans om koploper DSO pijn te doen. Seolto-Zaamslag 14-9: Na het eer ste kwartier (5-0) sloeg de non chalance toe bij Seolto. Na rust (6-4) liet Zaamslag de Vlissingers nog meer schrikken door de 6-6 af te dwingen. Dat was wel de aan leiding om een tandje bij te scha kelen, waardoor Seolto in het laat ste kwart korte metten maakte met de Zeeuws-Vlaamse hekken sluiter. Een spannende barrage in het nationaal 1.40m, gewonnen door Siebe Kramer uit Oud-Beijer- land, zorgde gisteren voor een fraai slot van twee dagen top sport. Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke eindigde met de vos- merrie Champagne Z als tweede. Marit Huige gaf zaterdag in de klasse L de aanzet tot het Zeeuw se succes. Als eerste in de barrage stak de amazone uit Nisse met de ruin Booster met de tijd van 40,56 seconden de lont in het kruitvat. Met een omloop in 38,22 bracht Dave Maarse uit Wellerlo met de ruin Falco de spanning naar het hoogtepunt. Het was een tijd waar Huige zich met de schimmelmerrie Fanfreuche van de Wiel op stuk beet (39,06) Maar met Fhyterma had ze, naar bleek, nóg een belangrijke troef in handen. Als laatste starter galoppeerde de combinatie met reuzenpassen in 37,99 naar de ze ge- „Mijn paarden hebben super gelopen. Fhyterma was het scherpst", zei ze. „In de barrage zijn we vol gas gegaan en hebben we de kortst mogelijke wendin gen gemaakt. Gewaagd, maar ge wonnen." Haar vader, Piet Huige, maak te gisteren met de merrie Fiene met de zege in F het succes van de stal uit Nisse compleet. Imke Kort was de grootverdie ner. De amazone uit Fewedorp schreef met Capuccino zaterdag de klasse ZZ op haar naam. En ze was gisteren in M met Tjambika de beste. Jil Buijze (Baarland) stuurde Exclusive in de categorie Z naar de overwinning. Nieuwegein miste BC Vlissingen enkele basisspelers. Het team be gon daardoor zwak, waardoor de wedstrijd na het eerste kwart al beslist was: 22-8. Daarna bood de ploeg van coach Stefan Karadzic meer tegenstand. De ruststand was 35-22. Na de pauze kon BC Vlissingen geen vuist meer ma ken om dit gat te dichten. BC Vlissingen-OBC 69-52: In het eerste kwart kon OBC bijblijven tot 9-9. Daarna kon de ploeg uit Oss de Vlissingse scoremachine niet meer volgen, waardoor het verschil opliep naar 25-12. In het tweede kwart was er evenwicht, wat een 37-24-ruststand oplever de. Na de pauze probeerde OBC met snel spel dichterbij te komen, maar de ploeg van coach Arjan de Bruin bleef de wedstrijd controle ren. Mannen. Nayade-DZK 5-11: DZK had een lastige start, maar kwam in de eer ste periode wel op een 1-2-voor- sprong. Nayade speelde sterk en de Vlissingers waren te afwach tend. Het bleef daardoor span nend en halverwege was het 4-5. DZK leverde in de derde perio de meer strijd, was aanvallend sterk en gaf verdedigend niets meer weg. Hierdoor liep het Wal- cherse team uit naar 4-8. In het vierde kwart werd het verschil al leen maar groter. DZK-Arethusa 12-0: Arethusa, dat slechts met acht speelsters naar Vlissingen was gekomen, kreeg in de eerste periode snel een overtal- situatie, maar kon daar niet uit sco ren. DZK was daarna wel doeltref fend. Wat heet. Het team uit Oss had niets meer in te brengen. Scores DZK: Eline Bekkers 6, Daphne de Jonge 4, Joyce Piek en Anouk van Haaren 1. BAARLAND. De wielrenners van ZRTC Theo Middelkamp sloten za terdag hun seizoen af met een kop peltijdrit in Baarland. Hiervoor hadden twintig duo's zich aange meld. De jonge Ezra Tolhoek toonde samen met Pepijn Hillemans aan snel tegen de klok te kunnen rij den. Zij wonnen de wedstrijd met een fraai gemiddelde van 43,184 ki lometer per uur in een tijd van 15.43. Ook Simone Cornelisse liet haar tijdritbenen nogmaals zien. Samen met Michael de Jonge zette ze de tweede tijd neer, terwijl Willem-Jan Koeman en Mick van Dijke derde werden. Opvallend was de deelname van Joannathan Duinkerke met Davy Gunst. Een paar uur eerder hadden ze de koppeltijdrit van ID Cycling in Terneuzen nog gewon nen. Weijermans liep met 64,41 en 64,11 procent naar de overwinning. „Hier ben ik erg gelukkig mee", vertelde de amazone uit Zoutelan- de. „Toen ik Evita kocht, was had ze een schofthoogte van 1,64 me ter. Maar anderhalf jaar geleden groeide ze in enkele maanden tijd nog tien centimeter. Daardoor werd ze veel te slap. Ik heb haar toen uit de sport teruggetrokken en al die tijd rustig getraind. Niet wedstrijdgericht, want dan ga je zo'n paard toch weer overvragen." Naar later bleek was dat de juis te aanpak. „Toen ik Evita uit de sport nam, liep ze L2. Nu heb ik haar meteen in Zi gestart en ze liep met speels gemak door de proeven." Anneke de Booij (Kloosterzan- de) eiste met de in Zi debuterende merrie Vigley S in beide proeven de tweede plaats op. Ilona van Drongelen (Sint Jansteen) stuurde de ruin Vanaliet Utopia in beide proeven van M2 naar de winst. MAANDAG 12 OKTOBER 2015 nooit door het ijs Esmee Walraven maakte namens Tjoba de winnende in het degradatieduel met Excelsior, foto Johan van der Heijden Scores Togo: Marcel Joziasse 2, Mij- ke Tahapary, Desiree Voshart, Anouk Hazelaar, Renske Balkenende, Mar ten Postema, Wietse de Munck en André Goossens 1. Scores Seolto: Remi van den Broeke 4, Rowena de Pagter 3, Mayella Kui- zinga, Marielle Francke en Lieven Mid- delhoek 2, Maurice Brul 1. Scores Zaamslag: Marjan Verhage 3, Karin Seghers en Marco van Reeuwijk 2, Gerben Seghers en Erwin Verhelst 1. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De Zeeuwen lieten zich afgelopen weekeinde op Jumping De Kroo door de deelnemers van buiten de provincie de kaas niet van het brood eten. In zes van de tien ru brieken ging de overwinning naar een Zeeuwse combinatie. VLISSINGEN. De basketballers van BC Vlissingen kwamen in de eerste divisie gehandicapt aan de start en moesten een nederlaag slikken bij New Stars. De Vlissingse vrouwen slaagden er in de tweede divisie wel in om te winnen. Zowel de mannen als de vrouwen staan nu met vier punten uit vier wedstrij den in de middenmoot. Mannen. New Stars-BC Vlissingen 68-56: In Scores BC Vlissingen: Mike de Kra ker 17, Raylin Jimenez 14, Dorde Ka radzic 11Amar van Sluijs 5, Ivan Mar- zetta 5 en Jesse Brom 4. Vrouwen. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 23, Romana de Ridder 11, Charmey Koe mans 10, Nanon Doeland 8, Melanie Dolfing 6, Lisa Kuiper 5, Anouk van Pelt 4 en Elisa Kuipers 2. door Ko Mechielsen VLISSINGEN. De waterpoloërs van DZK zegevierden gisteren bij Naya- de en gaan nu fier aan kop in de der de klasse. De DZK-vrouwen won nen met liefst 12-0 van Arethusa. Scores DZK: Wouter Stap en Jasper Rouwendal 3, Martijn Mechielsen en Sjoerd Leijnse 2 en Bas Mechielsen 1. Vrouwen. door Lucien Roelandt AXEL. Na anderhalf jaar afwezig heid maakte Miranda Weijermans met de merrie Evita Old zaterdag in de dressuurwedstrijd van Luctor et Emergo in Axel een bewonde renswaardige rentree. De combina tie schreef in de Beatrix Hoeve bei de proeven van Z1 op haar naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63