Luijk zet Forza op spoor vijfpuifter Endurorijder Zuidhof heeft titel weer in zicht Broers krijgen champagnedouche Overgangsklasser Tjoba boekt eerste zege 16 SPORT Arnemuidse hoofdklasser is na eerste helft veldcompetitie de ongenaakbare koploper. Er zijn volop titelkansen. Particolare 2-Forza 0-4 (17-25 21-25 20-25 24-26): Een prima duel van de Zeeuwse debutant, die dikverdiend vijf punten aan het totaal toevoegde. Forza had geen problemen met de opslag van de thuisploeg en wist passend spelverdeler Valentijn Luijk op maat te bedienen. Die zorgde voor gevarieerde aanvallen. Raymond van Boven en Maurits van der Vel de waren in het midden trefzeker. Op gepaste momenten was Forza ook aan de flanken sterk op dreef. Met drie setzeges op zak en ver zekerd van winst haalde een sterk Forza met drie verse krachten in de laatste set een achterstand op. WS'92-Stevo 2 3-1 (25-20 25-14 25-1817-25): De Vlissingers wa ren in de eerste drie sets de betere ploeg en namen telkens in een vroeg stadium afstand. Uitblinker Ralf Kroon had als spelverdeler met zijn linkshandige tweeslag een belangrijk wapen in huis. Met drie setzeges op zak slopen er slor digheden in de Walcherse gelede ren. Stevo 2 profiteerde hiervan in de vierde set. Sic Pugno-Forza 2 4-0 (25-17 25-19 25-13 25-18): Weer een ruime ne derlaag voor de Schouwse promo vendus, die een zwaar programma aan het begin van de competitie heeft. Forza bood in de eerste twee sets verdienstelijk partij. Daarna speelde Sic Pugno een ge wonnen wedstrijd. Volley2B-Forza 4-0 (25-12 28-26 25-18 25-16): Een wedstrijd om snel te vergeten. Collectief falen leidde aan Schouwse kant tot een slechte wedstrijd. Wissels en wij zigingen in de opstelling leidden niet tot het gewenste resultaat. Slechts in de tweede set sputter den de vrouwen van Forza lang te gen. In de andere sets stond er geen maat op het spel van de thuisploeg. BOK-Volley Zuid 2 4-0 (25-18 25-18 25-19 25-10): Een uitstekende wed strijd van de thuisploeg, die na twee nederlagen snakte naar een goed resultaat. BOK bestookte de bezoekers met harde opslagen en haalde daarmee de angel uit de Zuid-Hollandse aanval. Met veel enthousiasme en plezier mocht BOK zich in aanvallend opzicht uitleven. Dat resulteerde in vier af getekende setzeges op rij. WS'92-Voltena 2 2-3 (13-25 25-19 25-23 21-25 14-16): Een sterke wedstrijd van de Vlissingse vrou wen, die de koploper van het eer ste uur de eerste twee setnederla gen bezorgde. De jonge en talent volle bezoekers begonnen over donderend, maar moesten daarna alles uit de kast halen om de winst veilig te stellen. De Burgst 3-Ardito 4-0 (26-24 27-25 25-19 25-19): Ardito hield ondanks de nederlaag geen slecht gevoel aan het duel over. Vooral in de eerste twee sets was de nieuw komer in de eerste klasse dicht bij winst. De hard werkende Souburg- se debutant miste op beslissende momenten net een beetje geluk. In de resterende sets kwam de pass minder goed, waardoor Ardi to in aanvallend opzicht inleverde. BERGEIJK. Endurorijder Kees Zuid hof uit Hoedekenskerke is sterk aan het tweede deel van het sei zoen begonnen. Een week na zijn overwinning in Havelte was hij ook in Bergeijk de snelste. In de negen verreden proeven pakte de KTM-rijder meer dan een minuut winst op de nummer twee bij ve teranen 50+, Peet van Saase. Zuidhof heeft nu ineens weer zicht op de titel gekregen. Welis waar staat hij in de tussenstand op de vierde plaats, maar de ach terstand op de koploper bedraagt maar vijftien punten. Er zijn nog zes wedstrijden te rijden. Casper Ovaa uit Oost-Souburg steeg bij de inters E2 in de stand van de achtste naar een vijfde plaats. De Husqvarna-rijder werd in Bergeijk negende, maar door het uitvallen van enkele rijders uit de top boekte hij toch winst. Peter Maranus uit Aagtekerke werd bij de inters in de veteranen- klasse EV 40 veertiende. In de stand bezet hij de twaalfde plaats. VLISSINGEN. In een onvoorstelbaar luxe positie heeft TOP Arnemui- den de eerste helft van de veld competitie afgesloten. De korfbal ploeg won in de zevende speelron de voor de zesde keer op rij, ter wijl de achtervolgers KVS en Dee- tosSnel verloren. Er is nu een gat van vier punten. „Wij hebben het soms lastig, maar komen nooit echt in de problemen", zei coach Arco Goedkoop. „Alle andere teams laten wel steekjes vallen." Sporting Delta-TOP 15-18: Spor ting Delta heeft veel lengte in de ploeg. Dat was de reden dat TOP het aanvankelijk lastig had in Dor drecht. De koploper kreeg onnodi ge treffers tegen, terwijl er ook moeilijk gescoord werd. Bij rust stond het daardoor 8-7. Kort na rust paste Goedkoop een dubbele wissel toe: Corné Be- zemer kwam voor Kristian Huis man en Wilma de Ridder verving Emmelie Bouwens. „Ik heb dus vrij vroeg ingegrepen", zei de coach. „Maar het duurde nog best lang voordat we echt grip op de wedstrijd kregen. Pas na de 13-14 maakten we het verschil." Dat TOP nu nog dikker leidt, zag Goedkoop als een cadeautje. „Het is winst dat we deze compe titie nog nooit door het ijs zijn ge zakt." Tjoba-Excelsior 15-14: Met de grootst mogelijke moeite won Tjo ba het degradatieduel in de over gangsklasse. Beide teams stonden voor aanvang nog op nul punten. Esmee Walraven maakte in de slotminuut de winnende. Het niveau van de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen was niet om over naar huis te schrij ven. De twijfel regeerde. Tjoba had echter het geluk dat Excelsior nog meer als los zand aan elkaar hing. Bij rust was er een kleine voorsprong: 7-6. Zeven minuten voor tijd had Excelsior even de overhand (12-13), maar het kwam nog goed voor de groen-witten. Scores Tjoba: Esmee Walraven 4, Pa trick de Bruine 3, Dennis Broerse, De mi Mondeel en Melissa Naumann 2, Sharon Goedegebure en Robin Ha- rinck 1. Nieuwerkerk-Swift 15-12: Swift liet het zaterdag na om de aanslui ting te vinden met de top van de overgangsklasse C. De Middel burgse ploeg was in Nieuwerkerk aan den IJssel onvoldoende opge wassen tegen de thuisploeg. Tot ongeveer tien minuten na rust was er niets aan de hand: het team van coach Dennis Plantinga leidde met 7-9. Maar daarna nam de thuisploeg het heft in handen. Scores Swift: Dylan Gillissen 4, Gijs Gillissen en Bas Gunter 3, Joren Gillis sen en Aisja Zuidweg 1. Ik heb vrij vroeg ingegrepen. Maar het duurde lang voordat we echt grip kregen' Fortis-Wion 16-17: De Souburgse eersteklasser zette een bijzondere reeks neer in de eerste helft van de veldcompetitie: de drie uitwed strijden werden gewonnen, de vier thuisduels gingen verloren. Tegen Wion was het verschil we derom klein. Voor rust leidde For- tis zelfs met 9-5, maar die achter stand werd door de Rotterdam mers tenietgedaan. Scores Fortis: Justin Koppejan en Juul van der Linde 3, Yasmin Swiers, Anita Wielemaker, Mathijs de Vries en Rens van den Driest 2, Remco Crucq en Timme Provoost 1. Ondo-Triade 19-5: Tweedeklasser Ondo had geen partij aan Triade. Bij rust was het al 10-2 voor de koploper uit Sint-Laurens. „We hebben eigenlijk nog te weinig ge scoord", zei coach Edwin Coppool- se. „De twintigste wilde er de laat ste tien minuten niet in." Ondo is ongeslagen herfstkam- pioen. De enige serieuze belager is nog Maassluis met twee punten achterstand. Jeroen Mesu, Ronald Wisse en Dennis Witte 3, Kristy Kolmus 2, Hanne Holle mans, Linda Burgeren llja Mostert 1. KVK-RWA14-11: Na een kwartier kwam de Kapelse diesel op gang. Steeds was daar het puntje voor sprong. Opvallend vaak door een strafworp kwam RWA weer langszij. De tussenspurt na drie kwart wedstrijd bleek de gouden slag. Het werd 12-8, waarna het duel gespeeld was. Met zes punten uit de laatste drie wedstrijden sluit KVK het eerste velddeel af als middenmo ter in de tweede klasse. Scores KVK: Lennard Volkers en Koen Volkers 4, Sander Slabbekoorn en Martijn Verdonk 2, Tonia Verdonk en Yvonne Joziasse 1. Stormvogels-Atlas 12-12: Niet voor het eerst dit seizoen ging der deklasser Stormvogels als een wer velwind van start, om daarna weer te verslappen. Ook tegen At las verzuimden de Westkapelle- naren na rust (8-4) de wedstrijd in het slot te gooien. Doordat de thuisploeg vergat te scoren, sloop het Ritthemse achttal punt voor punt dichterbij. Het resultaat was een gelijkspel. Vios-Blauw Wit 13-12: Hoewel Blauw Wit wist dat Vios fysiek speelt, liet de Kloetingse ploeg zich toch intimideren. „Enorm jammer dat dit kennelijk ook korf bal is", zei coach Gertjan de Jonge balend. Zijn ploeg was van begin tot eind de onderliggende partij, al werd het in de slotfase nog spannend. Togo-DSO 9-10: Een weinig crea tieve dag van Togo. De Goese ploeg scoorde na rust (7-6) slechts De broers Jordi en Jo- chem van de Wiele uit Sint Jansteen wer den aan de finish opge wacht door hun familie en fans en getrakteerd op een champag nedouche. Zij waren kampioen motorcross geworden van hun club RES-Axel. Jordi greep de ti tel bij de MX 2 4-takt licentiehou ders, terwijl Jochem de beste was in de klasse MX 2 2-takten licen tiehouders. Jordi won de eerste manche en daarmee bracht hij ook zijn titel in veiligheid. Zijn naaste belager, de Belg Michael Bruyninckx uit Lembeke werd, achter Roy Gijsel uit Heikant derde. In de tweede manche was Gijsel op zijn Net- ten-KTM de snelste en pakte daar door ook meteen de dagwinst. Voor de titel deed hij echter niet mee. Jochem van de Wiele had in Joey de Wulf uit Oostburg een taaie tegenstander. Leider De Wulf zag in de tweede manche zijn titelkansen verloren gaan door machinepech. Bij de niet-licentiehouders wa ren de titels in de MX 2 4-takten voor Wilko de Booij uit Walsoor- Dubbel feest in de familie Van de Wiele. Zowel Jordi als Jochem ging bij RES-Axel met een titel aan de haal den, terwijl Bart Risseeuw uit Spui de sterkste was in de catego rie MX 2 2-takten. Steven Ovaa uit Arnemuiden pakte de titel in de MX 1 klasse. Dat hij in beide manches Kevin Spruijt uit Meliskerke en Boy Stockman uit Terneuzen voor moest laten gaan, maakte niet uit. Bij de MX 2 2-takten ging de dagwinst naar Carsten Goedege bure. De Husqvarna-rijder uit Yer- seke was er voor het eerst weer bij na zijn beenbreuk eerder dit jaar. Bij de veteranen Patrick Piessens uit Heikant de sterkste. Hij gaf zijn titel door beide manches te winnen nog meer glans. Bij de jeugd waren de titels voor Dylan Serrarens uit Lams- waarde (65 cc) en Jayden Hoek uit Oost- Souburg (85 cc). door Peter van Kouteren VLISSINGEN. De volleyballers van Forza boekten in de tweede divisie een knappe 4-0-zege en nestelden zich daardoor in de middenmoot. De vrouwen van BOK boekten in de promotieklasse B de eerste ze ge: 4-0. Forza verloor in de promo tieklasse A voor de derde keer op rij: 4-0. Vrouwen. De volleybalsters van BOK vieren een punt in de wedstrijd tegen Volley Zuid 2. foto Johan van der Heijden TOP zakt als enige door Roeland van Vliet en JaapJan Ritsema Scores TOP: Jurriaan Bouwens 6, Pe tra van Belzen 4, Jurgen Janse 3, Cor né Bezemer en Jeanine Marijs 2, Peter van Belzen 1. Arco Goedkoop, trainer TOP Scores Ondo: Thomas Mesu 5, Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Loura Kleinepier en Niek Peene 2, Angela Matthijsse, Jonathan Koets en Sander Verrijzer 1. Scores Atlas: Tim Dibala 5, Ben van Hese 2, Irina Trijillo, Seran de Witte, Evi Ovaa, Johnny Forrer en Thomas Mesu 1. Scores Blauw Wit: Niek van Diemen 6, Ivo Flipse 2, Kirsten Verschuure, Annemarijne Holl, Marty de Vilder en Bastiaan Rijk 1. door Herman Heuvink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62