In Zwijndrecht weet Bruse Boys zichzelf eindelijk eens te belonen Vlissingen dankt uitgeruste spits met ambitie weer Shannon Braafhart slachtoffer van discriminatie ook Nieuw-Lekkerland verslagen (3-1) SPORT 13 V%1 ''tM Na vier wedstrijden zonder punten lukte het Bruse Boys afgelo pen zaterdag weer eens om te winnen. De ploeg van trainer Wim Nieuw- land was in Zwijn drecht met i-2 te sterk voor WGZ. Yarick Dorst kreeg tijdens zijn competitiedebuut in de slotminuut rood. De zege kwam echter niet meer in gevaar, na dat Bruse Boys in de tweede helft heer en meester was geweest. Halverwege stond het o-o, daarna maakte Bru het verschil. Mats Wil- lemse benutte een straf schop en zette de Zeeuwse eersteklasser zo op voorsprong. „Daar na liepen we uit naar 2-o, door een goal van Tom Blomaard, na een goede combinatie met Domenique van den Berge", zei Nieuwland. „We trokken de wed strijd naar ons toe." De oefenmeester klaag de afgelopen week over het verdedigende werk van zijn ploeg. Nieuw land vond dat zijn de fensie nog vaak te lief was. De afgelopen we ken zag hij hoe zijn for matie de punten niet over de streep wist te trekken, mede door het missen van kansen. Zaterdag werd eindelijk de juiste harmonie ge vonden tussen het ma ken van goals en het voorkomen van doel punten. „Tom Blomaard is in vorm", aldus Nieuwland. „En ik heb achterin twee verande ringen doorgevoerd. Die pakten goed uit. De komende tijd ga ik daar aan vasthouden. We kunnen nu in ieder ge val omhoog kijken." Klein smetje op de over winning was de rode kaart voor Yarick Dorst (17). De zoon van oud-prof Emiel Dorst moest in de slotminuut vertrekken. De wedstrijd is om precies te zijn vier minuten en negen secon den oud als Josimar Pattinama zijn doelpunt al te pakken heeft. Aanvoerder Thomas Ragut vero vert de bal op het middenveld en speelt de aanvalsleider in. Die heeft oog voor Abdoe Abdenbi, zijn kompaan in de aanval. Abden bi zoekt de achterlijn op, Salim Ben Sellam fungeert met een loop actie naar de eerste paal als blik semafleider. Bediend met een afgemeten voorzet vanaf de rechterflank is het dit keer een volley waarmee de 26-jarige spits het net weet te vinden. Dat de man die vorig sei zoen 31 keer trefzeker was in de hoofdklasse al zo snel in het duel presteert, mag best opmerkelijk heten. „Ik heb de hele week niet getraind", verklaart Pattinama. „Ik had na afgelopen zondag (2-2 ge lijkspel tegen Blauw Geel'38) wat last van mijn liezen. Het leek of ze KARAKTERISTIEK wat opgerekt waren. Daarom heb ik deze week bij Vlissingen en Groene Ster rust genomen." Die ingelaste pauze doet blijk baar wonderen. Met zijn ploegge noten heeft hij Deso in Oss volle dig in de tang. „Het eerste half uur was echt een galavoorstel ling", klinkt het later lovend uit de mond van Vlissingen-trainer Jurriaan van Poelje. „We gingen als een wervelwind over het veld. Na rust zakten we iets te ver te rug. Josi riep nog dat we ze weer zo vlug onder druk moesten zet ten als in de eerste helft, maar toen we dat deden, gaf Deso weer alleen maar lange ballen." Het levert nog wat gevaar op, onder meer uit enkele hoekschop pen die de thuisploeg aan deze speelstijl overhoudt, maar tot een doelpunt van de Ossenaren leidt het niet meer. Daardoor kroont Pattinama zich weer maar eens tot matchwinnaar voor Vlissin gen. De kans dat dat dit seizoen nog zou gebeuren, leek afgelopen zomer niet heel erg groot. Pattinama mocht op proef ko men bij Sparta Rotterdam, waar hij werd afgetest. Vervolgens pikte FC Oss hem op voor een trainings stage. „Ik was al bijna rond met de club, ik zou zelfs bij de voorzitter slapen tijdens m'n stage, maar toen ik begon, had ik ineens weer last van mijn hiel", gaat Pattinama terug naar juli dit jaar. „Ik dacht net dat ik ervan af was. Maar bij de afwerkingsvor- men leek het wel alsof ze een idi oot hadden gevraagd mee te trai nen! Istvan Bakx zei toen: 'Je kunt beter geen indruk achterlaten dan een slechte indruk'. Ik kon door die blessure slechts hopen dat ze me op mijn naam zouden halen." Dat deed D'n FC niet, mede van wege zorgen om zijn blessurege voeligheid, waardoor hij nu nog steeds zijn wedstrijdjes in de hoofdklasse speelt. Pattinama: „Vrijdag is het Sparta - FC Oss. Ja, daar had ik graag gestaan... Het is niet zo dat ik daar nog steeds erg mee zit, maar ik baal wel extra als ik nu één keer scoor, terwijl het vandaag bijvoorbeeld twee goals hadden moeten zijn. Het moti veert me alleen maar om te blij ven presteren bij Vlissingen." Zwaluwe-GPC Vlissingen 1-0: Vanaf de kant kreeg GPC-speler Shan non Braafhart door een 73-jarige Zwaluwe-supporter de nodige dis criminerende opmerkingen naar zijn hoofd. Ploeggenoot Remon de Vlieger nam het voor zijn maat je op, spuugde richting de toe schouwer en kreeg rood. Scheids rechter Van den Bergen staakte het duel tijdelijk. „Zwaluwe heeft de man verwijderd van het ter rein. Ik heb Shannon uit zelfbe scherming ook gewisseld", aldus GPC-trainer Karl Vergouwen. Een dag later bood de man telefonisch excuses aan aan Braafhart, terwijl De Vlieger het aan de man deed. Thijs 't Hooft werd matchwinner. Oostkapelle-Dauwendaele 2-1: „Het was absoluut verdiend", sprak Oostkapelle-trainer Jaimy van Bloppoel. Voor rust kreeg Dau- wendaele kansen, maar kwam Oostkapelle via een van richting veranderde kopbal van Arjen Pat- tenier op 1-0. Een minuut na rust zette Pattenier Sander de Kam vrij voor de goal: 2-0. Peter van Gorsel maakte de 2-1, maar daarna gebeur de weinig meer. Hellevoetsluis-FC Axel 0-1: Een ge stolen zege, zo luidde het oordeel in beide kampen. In de 36e mi nuut maakte Nik van de Velde van afstand onhoudbaar de 0-1. In de tweede helft kreeg Hellevoet- sluis vier grote kansen op de 1-1, maar Mitchell Braafhart hield, me de dankzij hulp van ploeggenoten op de doellijn, zijn doel schoon. Zaamslag-Klundert 2-2: Al vroeg in het duel leverde een botsing met 'Zwaluwe heeft de man verwijderd van het terrein. Zijn dochter bood excuses aan' een Klundert-speler Tommy Tis- sink een hoofdwond en zeven hechtingen op. Vlak voor rust zet te Eric Fuanani Klundert op 0-1. Via Fuanani liep Klundert uit naar 0-2. Joris Rademakers werd naar voren gedirigeerd. Eerst maakte hij de 1-2 en in de 80e mi nuut tekende hij ook voor de 2-2. VVC'68-Nieuwdorp 2-1: Nieuw- dorp deed zichzelf tekort. WC'68 kwam uit een vrije trap van Rem- co van Haaren op 1-0. Stefan van de Klooster scoorde op aangeven van Janick van As de verdiende 1-1. Nieuwdorp ging op jacht naar de winst, maar liep in de 73e mi nuut na een scherpe counter te gen de 2-1 van Dennis Luijks op. De Meeuwen-MZC'11 6-3: Uitblin ker Menno de Nooijer opende de score en door goals van Robin Dek (2x) en Yannick But stond het bij rust al 4-0. Na de pauze kwam MZC'11 terug tot 4-3. Eerst scoor de Ramon Janson twee keer en daarna was het in de 77e minuut de beurt aan Mathijs Hage. De Nooijer, die tussendoor al op de lat had geschoten, maakte met twee treffers in de slotfase aan de Zierikzeese illusies een eind. Terneuzense Boys-SSV'65 0-1, in de rust gestaakt: Scheidsrechter Hak uit Zwijndrecht liep in de eerste helft een blessure op en besloot halverwege om niet verder te gaan. Omdat geen capabele ver vanger werd gevonden, werd het duel gestaakt. Thomas Mattheijer scoorde uit een door Justin van Rossum veroorzaakte strafschop. MAANDAG 12 OKTOBER 2015 langs koploper door Daniel Vervelde door Mitchell Minnaard OSS. De omroeper op leeftijd heeft in zijn praatje vooraf wat moeite met de namen van zondag-hoofd klasser Vlissingen. Dit tot hilariteit langs de lijn, tot de naam van de spits van de bezoekers valt. „Doet die Pattiwawa ook mee?", vraagt een alerte supporter van thuis ploeg Deso zich hardop af. „Die hadden ze hier bij d'n FC moeten halen, man!" Josimar Pattinama - want zo heet de goalgetter - be wijst met de enige goal in Oss (0-1) eens te meer waarom hij nog altijd profambities heeft. Deso - Vlissingen 0-1 (0-1). 5. Josi mar Pattinama 0-1. Scheidsrech ter: J. te Kloeze (Middenmeer). Ge le kaart: Abdell-llah Aziz (Deso). Aantal toeschouwers: 90. Opstelling Vlissingen: Ariën Pieter- sma; Daniël Jansen, Quincy Gooding, Roycel James, Milton Roemeratoe; Etienne Mallie, Tho mas Ragut (32. Alfaro Pentury), Sa lim Ben Sellam; Regilio Pinas (90+1. Joost de Kubber), Josimar Pattinama (87. Geraldi Geerman, Abdoe Abdenbi. door Klaas Verspoor VLISSINGEN. FC Axel had in Helle- voetsluis het geluk van de koplo per, maar één goal was genoeg voor de drie punten. Doordat MZC'11 én GPC Vlissingen onder uit gingen, is de Axelse voorsprong nu vier punten. In Lage Zwaluwe kreeg het duel van GPC Vlissingen een naar randje. Karl Vergouwen trainer van GPC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59