Koude douche voor Goes tegen Geldrop Zeelandia Middelburg rekent zich te vroeg rijk Voetbalsters Smerdiek beleven afgang: 8-2 muil in m" in 12 SPORT Na overwinning op veld van SHO (1-2) wordt Bevelandse ploeg speelt na rode kaart voor Francis Kabwe Manengela bijna de gehele tweede helft met tien man. IAUJII ■iULIjl Ir liiiiiiitiHTmni Hl MPI fmTiHiu. Hugo Barends sprak na afloop van een koude douche, maar wei gerde lang stil te staan bij de ne derlaag. „Ik heb er niet zo'n pro bleem mee als je eens een keer ver liest", zei hij. „Het is alleen jam mer dat het gebeurt in de fase waarin we nu verkeerden en dat het thuis gebeurde." Hoewel Goes volgens Barends met een goed gevoel de wedstrijd inging, kwam de ploeg maar moei zaam op gang. Te vaak werd de bal bij de tegenstander ingeleverd en te groot ook was het aantal in dividuele fouten. Zo kon het ook 'We speelden na de rust het voetbal van de voorgaande vier wedstrijden' gebeuren dat Geldrop al vroeg op voorsprong kwam door Nick Kuylaars, die in de 12e minuut scoodre. Matthijs Hense bracht de stand niet veel later op 0-2. Kort voor rust kwam Goes via Mart de Kroo terug tot 1-2. Die tegentreffer luidde een sterke fase, kort na de rust, van Goes in. Vijf minuten na de hervatting werd het 2-2 door opnieuw De Kroo. „We speelden toen het voetbal van de vooraf gaande vier duels", vond Barends. Maar het verval trad in nadat Kuylaars in de 52e minuut voor de tweede keer raak schoot (2-3). Door twee terecht gegeven straf schoppen (beide benut door Kuylaars, de man van de wed strijd) werkte Goes zich helemaal de nesten in. Via 2-5 werd het nog 2-6 door Alex Haas voordat Bart Deprez de eindstand vijf minuten voor tijd op 3-6 bepaalde. Onder toeziend oog van een druk schrijvende Ruud Pennings (twee weken geleden ontslagen als trainer bij Hoek) speelde Goes op dat moment al met tien man omdat Klaas van Hecke na twee gele kaarten voortijdig kon gaan douchen. Zeelandia Middelburg ging het duel met de nummer elf van de ranglijst sterk van start en domi neerde het spelbeeld ook lange tijd. „In de eerste helft speelden we prima combinatievoetbal", 'Ik heb het gevoel dat we vandaag twee punten hebben laten liggen' vond ook Eikenhout. „We konden onze middenvelders constant in spelen en van daaruit doorvoetbal len." Tegen de veldverhoudingen in nam Roosendaal na zes minu ten weliswaar een i-o-voorsprong door een doelpunt van Tom van den Borst, maar na 22 minuten bracht Dennis Kovacavic Zeelan dia weer langszij. Na de rust veranderde het spel beeld, omdat Roosendaal de touw tjes steviger in handen nam en Zeelandia moeite had om zich on der de druk uit te voetballen. Een kwartier voor tijd leken de bezoe kers alsnog aan het langste eind te trekken. Eli Wattimena lag aan de basis van een mooie aanval, die door Daniel Wissel via de onder kant van de lat werd afgerond: 1-2. Juist toen Eikenhout zich rijk begon te rekenen, leidde een blun der in de verdediging de gelijkma ker in. Alleen voor doel schoot Ro bin Franken de stand naar 2-2. Nadat Kloetinge vorige week de toenmalige kop loper SHO van zich af wist te houden (2-1- winst), lukte het de eer steklasser zaterdag ook de nieuwe nummer één op een neder laag te trakteren. Nieuw-Lekkerland kwam als trotse lijstaanvoerder naar Zee land, maar Kloetinge won met 3-1. Waar de eindstand wellicht doet ver moeden dat Kloetinge een makkelijke middag had, was dat niet het geval. De thuisploeg speelde dertig minuten rede lijk voetbal - produceerde daarin ook twee fraaie goals - maar liet het vervol gens lopen. Na een slippertje van Remco van Tiggele zag doelman Matthew Len- tink zich genoodzaakt een doorgebroken aanvaller te vloeren, waardoor Nieuw- Lekkerland nog voor rust uit een straf schop de aansluiting vond (2-1). „Het eerste half uur waren wij de bete re ploeg. We kwamen in korte tijd op 2-0 en er was eigenlijk geen vuiltje aan de lucht", blikte trainer Arie van der Zou- wen terug. „Maar toen zakten we in en kregen zij, door fouten van ons, kansjes. Eén grote kans zelfs, waaruit de penalty en de 2-1 voortkwam. En Matthew mocht blij zijn dat hij geen rood kreeg. Vanaf dat moment werd het billenknij- pen en voetbalden wij te weinig." Kloetinge heeft met Mark Schuit (ma ker van de 1-0), Francis Kabwe Manenge- KARAKTERISTIEK la (maker van de 2-0) en Tom Wuyts spe lers met genoeg voetballend vermogen en creativiteit in huis om een verdedi ging dol te spelen. Zo nu en dan lukte ze dat ook wel. Maar te vaak zaten er ook slordigheden in het veldspel van de for matie en werd de vrije man niet gevon den. Kloetinge is eigenlijk een geoliede machine, waarbij nog regelmatig zand in de motor komt. „Er is nog genoeg ruimte voor verbete ring", vond ook Van der Zouwen. „Dat is positief. Want we winnen nu twee we ken op rij van de koploper en sluiten aan bij de subtop, maar spelen nog niet zoals we dat kunnen. Er zit nog veel rek in de ze groep." Een jongen die daar misschien wel symbool voor staat, is Wuyts. De van NAC Breda overgekomen aanvaller stond zaterdag gepositioneerd als diepe spits, maar werd niet vaak gevonden en had moeite zich in het spel te betrekken. „Een goede voetballer, maar hij voert zijn taak nog niet helemaal uit zoals ik dat wil. Zijn loopacties moeten bijvoor beeld nog beter", vond Van der Zouwen. Wuyts zelf sloot zich volledig aan bij die uitspraak. „Het gaat nog niet zoals ik dat wil", vertelde de spits. Hij werkte hard, was ook beslissend met een assist op de 1-0 van Schuit, maar stond het grootste gedeelte van de wedstrijd op een eiland. „De aansluiting was er niet. Daardoor kreeg ik weinig ballen en dat maakt het moeilijker om in de wedstrijd te komen. Fysiek had ik het ook zwaar. Ik stond tegen twee flinke verdedigers." In de tweede helft, toen zijn aanvals- partner Kabwe Manengela met rood van het veld was gestuurd na een elleboog stoot en Yves Nyemb Wuyts was komen assisteren in de frontlinie, kwam hij wel beter in de wedstrijd. „Want toen speel de Yves in de punt en kon ik uitwijken naar de zijkanten." Nyemb had een be langrijk aandeel in de 3-1 van zijn ploeg. Een harde voorzet van zijn voet ging in blessuretijd via Nieuw-Lekkerland-verde- diger Tevin Biekman binnen. Zo versloeg Kloetinge opnieuw een koploper, maar dat was vooral de verdienste van het de fensieve deel, met Aart Veldhof in een uitblinkende rol. Voorin is er bij Kloetin ge nog wat werk aan de winkel. 'Fysiek had ik het ook zwaar, ik stond tegen twee flinke verdedigers' Koploper IJzendijke blijft winnen in de eerste klas se van het vrouwenvoet bal. Wartburgia 2 ging met een 2-1-nederlaag terug naar Amsterdam. In Utrecht ging Smer diek met 8-2 onderuit bij Spor- ting'70. Een klasse lager speelde Oostkapelle 1-1 tegen Stedoco 2. IJzendijke-Wartburgia 2 2-1: IJzen dijke speelde niet de beste wed strijd van het seizoen en kwam met 0-1 achter. Door twee treffers van Annelien van Hecke werden de drie punten toch over de streep getrokken. slappe instelling en de vele kapita le fouten zorgden voor acht tegen treffers. Na de 2-1 van Colinda van der Steen kreeg Smerdiek drie op gelegde kansen op 2-2. Die vielen niet en aan de andere kant werd een blunder afgestraft. Wim Scherpenisse van Smerdiek vond het een zure nederlaag. „Wij na men risico's en de vele fouten wer den afgestraft." Stedoco 2-Oostkapelle 1-1: Voor rust voetbalde Oostkapelle met vlagen al goed. Drie kansen wer den gemist en de thuisploeg schoot die ene kans wel raak. Na rust stelde de formatie van train- ster Ilona Stouthamer orde op za ken. Elianne Touw maakte 1-1. u2L'! li ISlBlSi 1-öïïl door Eddy van der Hooft GOES Na vier overwinningen op rij ging zondag-eersteklasser Goes gis teren verrassend onderuit tegen middenmoter Geldrop. Op eigen veld werd het niet minder dan 3-6. Hugo Barends trainer Goes door Eddy van der Hooft ROOSENDAAL. Zeelandia Middel bug mocht gisteren zijn eerste winstpuntje in een uitwedstrijd in de eerste klasse van het zondag voetbal begroeten, maar echt tevre den was trainer Daan Eikenhout na de 2-2 tegen Roosendaal niet. „Ik heb het gevoel dat we twee pun ten hebben laten liggen", zei hij. Daan Eikenhout trainer Zeeland Mb Kloetinge weer door Daniel Vervelde Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 3-1 (2-1). 18. Mark Schuit 1-0, 22. Francis Kabwe Manengela 2-0, 32. Sjoerd Slob 2-1 (straf schop), 93. Tevin Biekman 3-1 (eigen doel punt). Scheidsrechter: J. Molenaar (Gelder- malsen). Rode kaart: 51Francis Kabwe Manengela (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 300. Kloetinge: Matthew Lentink; Björn Quar- tel, Aart Veldhof, Jaap Esser (77. Bert de Ridder), Julius Bliek; Mark Schuit (56. Yves Nyemb), Remco van Tiggele, Daan Esser (65. Rick Mulder), Rick Huibregtse; Tom Wuyts, Francis Kabwe Manengela. Mark Schuit (midden) schiet Kloetinge naar een 1 -O-voorsprong. foto Johan van der Heijden Tom Wuyts Kloetinge door Robin Hamelink Sporting'70-Smerdiek 8-2: De te SAMAN Vit V v w».-> MZC'11 -doelman Jurgen Schoenmakers en ploeggenoot Corné Schilperoort (liggend) balen na de 2-0 van De Meeuwen, gemaakt door Robin Dek. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58