Hoofdklasser komt bij FC Rijnvogels (2-0) voor vijfde keer niet tot scoren VERHEEF SPORT 11 Jannes Tant ziet door file alleen het laatste halfuur van zijn nieuwe ploeg. De trainer komt niet in een gespreid bedje terecht. WOTARIS&V annes Tant stapte zaterdagoch- tend in Blankenberge in zijn au- I to om 235 kilometer verderop I zijn nieuwe ploeg aan het werk I te zien. De trainer van Hoek was in Katwijk echter alleen J getuige van het laatste halfuur, omdat een lange file voor twee uur vertraging zorgde. Toch zal Tant aan dat halfuurtje wel genoeg hebben ge had om de conclusie te trekken dat er bij Hoek nog veel werk aan de winkel is. Want wat de ploeg tegen FC Rijnvo gels liet zien, was van een bedenkelijk niveau. Hoek verloor met 2-0 en leed zo in de zesde competitiewedstrijd al de vierde nederlaag van het seizoen. De overwinning van een week eerder op ASWH (2-1) bleek niet het begin van een sterke serie, omdat de ploeg tegen de derde club van Katwijk niet als team opereerde en vooral op het mid denveld handen en voeten tekort- kwam. Bij Rijnvogels, dat veel meer energie in de wedstrijd stak, zat er een duidelijk idee achter. Bij Hoek viel het plannetje eenvoudig te ontrafelen. Gokken op de snelheid van Nick de Groote en Kyle Doesburg, dat was het wel zo'n beetje. De Groote was gevaarlijk, Does burg was onzichtbaar. De spits was een week eerder tegen ASWH de gro te man omdat hij steeds de diepte zocht, met en zonder bal. Tegen Rijn vogels deed Doesburg dat nauwelijks, waardoor de thuisploeg in verdedi gend opzicht alleen De Groote in de gaten moest houden. Die kwam in de eerste helft een paar keer goed door, bood Doesburg één keer de kans om te scoren, maar in de tweede helft kwam ook De Groote niet meer in het stuk voor. Jacky Lambert, die voor de laatste keer op de bank zat, vond dat Hoek in de eerste helft goed had gespeeld. „We KARAKTERISTIEK maakten gebruik van de ruimte die achter hun verdediging lag", zei de in terim-trainer. „Bij die kans van Kyle hadden we op 0-1 moeten komen. Maar we maken 'm niet en helpen Rijnvogels zeifin de wedstrijd." Lambert doelde op de misser van Giovanni Siereveld, halverwege de eer ste helft. De aanvoerder raakte de bal maar half en ging ook nog eens onder uit. Niels van Veen profiteerde dank baar: 1-0. Een echte reactie van Hoek bleef vervolgens uit. Sam de Munter was vlak voor rust met een schot uit de draai nog dicht bij de gelijkmaker. Zijn inzet ging over, net als de slechts twee doelpogingen van Hoek in de tweede helft. Een boogbal van De Groote viel twaalf seconden na rust op het dak van het doel, in de blessure tijd mikte invaller Guillaume Clincke- maillie over. En dat was het dan, van de voormalige topklasser. „Het was helemaal niks", beaamde Doesburg. „Zag je die looplijnen bij Rijnvogels? Die hebben wij niet. Het is te hopen dat de nieuwe trainer er snel wat voetbal in krijgt." Wat FC Rijnvogels liet zien, was vaak wél van een hoog niveau. De thuisploeg verzorgde rustig de op bouw en had middenvelders die steeds van positie wisselden en iedere bal wilden hebben. Rechtsback Renzo Roemeratoe had zijn handen vol aan de behendige Gert Labots, op rechts was Martijn Tjon-A-Njoek een han denbinder. Zure gezichten De slimme en snelle spits scoorde twee jaar geleden namens Koninklijke HFC twee keer tegen Goes en was ook zaterdagmiddag tegen Hoek trefzeker. Meteen na rust probeerde Rijnvogels het duel al te beslissen, maar lag Jordi de Jonghe in de weg. In de slotfase leek hij Tjon-A-Njoek opnieuw van scoren af te houden, maar de spits schoot in twee instanties raak (2-0). De verdiende nederlaag leidde tot zu re gezichten bij Hoek, veel vraagte kens en een gevoel van onmacht. Dat was niet vreemd, bij een ploeg die voor de vijfde keer niet tot scoren kwam en op een beschamende twaalf de plaats staat. Dat bleek onder meer uit de ant- 'We hebben vandaag keihard gefaald. Ik heb me lang niet zo slecht gevoeld' woorden van Lionel Fitsch, die de vin ger maar moeilijk op de zere plek kon leggen. „Op de één of andere manier lukt het toch weer niet", zei de centra le verdediger. „Waarom niet? Daar heb ik geen antwoord op. We proberen het wel, we creëren voor rust wat kan sen en moeten eigenlijk op voor sprong komen. Dan zijn we sterk, dan kunnen we een goed verdedigend blok neerzetten en zijn we moeilijk te verslaan. Maar als wij op achterstand komen is het een ander verhaal." Fitsch draaide er niet omheen. „We hebben vandaag keihard gefaald. Ik heb me lang niet zo slecht gevoeld na een wedstrijd. Dit doet echt pijn." Aan de nieuwe trainer Tant nu de opdracht om voor discipline en een duidelijk plan te zorgen, wil Hoek nog iets van dit seizoen maken. Vanavond staat de Belg voor de eerste keer op het veld. Zaterdag komt de puntloze hekkensluiter Sportlust'46 naar Hoek, een week later bekert Hoek tegen tweedeklasser FC Dauwendaele. „Het zijn twee wedstrijden die we móeten winnen", wist Doesburg. „Hopelijk is dat het begin van een goede periode." MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Onmacht is voelbaar na nieuwe nederlaag Hoek door Barry van der Hooft FC Rijnvogels-Hoek 2-0 (1-0). 22. Niels van Veen 1-0,89. Martijn Tjon-A-Njoek 2-0. Scheidsrechter: W.M. Kieft (Put ten). Gele kaart: Pieter van der Breg- gen en Gert Labots (beiden FC Rijnvo gels). Aantal toeschouwers: 350. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roemera- toe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld (82. Ibrahim Eryürük), Mickenson de Pessemier (85. Bjarne de Vreeze); Bir- gen Martens, Mateusz Kuzmicki, Tho mas van Renterghem; Nick de Groote, Sam de Munter (73. Guillaume Clincke- maillie) en Kyle Doesburg. Hoek-aanvoerder Giovanni Siereveld (rechts) legt het in de lucht aftegen Joey Zandbergen, foto Willem-Jan Dijkdrent/Orange Pictures Lionel Fitsch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57