Trekkers in stad in de knel SMART DEAL 500MB DATA ONB SMS 35™ APV-artikel nooit toegepast 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Zestien jaar geleden klaagden bewoners Capelweg al over paardenpoep, maar een oplossing is er nooit gekomen. met de Samsung Galaxy A5 v P/MND Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc Middelburg wint Himalayatrofee Soep met brood bij Con Amore „Ik hoop dat verlaging van de snelheid op de N59 nu niet in de verdrukking komt. In mijn beleving is het én, én. En een grondwal en een verlaging van de snelheid. Van oudsher boert de familie -zowel van va ders als van moeders kant- in de Zierikzeese schil. „Door de oprukkende stad past dat eigen lijk niet meer." Niet alleen de Calandweg in Malta is problematisch om over te rijden, ook in de wijk Noorderpolder komt Hanse die aan de Kadeweg boert, met zijn grote machines in de knel. „Voor de veiligheid zou het be ter zijn als ik daar via de Korte Blokweg mag rijden in plaats van over de Hoeveweg." Onmo gelijk, reageert wethouder Jac queline van Burg -die vorige week een rondje door de stad met Hanse meereed. „Dat is be- stemmingsplanmatig zo vastge legd. Wel hadden wij toege zegd de Hoeveweg bereikbaar te houden, dus moeten we zor gen dat we het goed snoeien." Wat de N59 betreft kan Van Burg kort zijn. „Als college blij ven we ons voor een verlaging van de snelheid inzetten. Niet alleen vanwege de geluidsover last, maar ook voor het fijnstof in heel de omgeving." Al in t999 trokken de door paar denpoep getergde bewoners van de Capelweg bij de gemeente aan de bel. Met een stapeltje van vijf tien handtekeningen -er staan zes tien woningen aan de Capelweg- onder de arm stapten zij naar de gemeente. De PZC schreef er des tijds over en de klacht haalde ook televisieprogramma Hart van Ne derland. Zestien jaar later is er ech ter nog geen snars veranderd, schetst Heiligers de situatie. Dage lijks trekken paarden en hun rui ters via de Capelweg het bos in. „In de vakanties gaat het per dag wel om vier of vijf groepen van twintig paarden." Er voor verhui zen doe je niet, maar een pretje zijn de vijgen voor je voordeur evenmin. „We hebben hier geen stoep. Als je mensen op visite krijgt, is die paardenpoep verve lend. En dat geldt ook voor het museum (Heiligers runt blikmu seum de Blikvanger, red). Zomers kan het nog flink stinken ook." Nu hoeft paardenpoep zelfs vol gens de APV niet meer geruimd. „Je mag de paardrijders nu wel uitjouwen of naroepen", verwijst Heiligers naar een ander in de APV geschrapt artikel: '2.1a: het verbod op uitjouwen'. „Grapje na tuurlijk, want daar ben ik hele maal geen voorstander van. Maar ik hoop gewoon op een oplossing. Als men nu net als voor honden ook een belasting voor paarden zou heffen, kan de opbrengst hier van misschien gebruikt worden voor het verwijderen van de poep. Dan zou bijvoorbeeld elke dag een wagentje langs kunnen komen om de boel op te ruimen." Nog een optie, die ook door de manege zou kunnen worden opgepakt, is het gebruik van drollenvangers of paardenmestzakken. „Zodat het niet meer op straat belandt. Het gaat bij paarden echt niet om een klein drolletje." incl. Samsung Galaxy A5 t.w.v. €336,- In de regio Jeugdbrassband Middelburg heeft zaterdag het Himalaya Mu sic festival in Burgh-Haamstede gewonnen. Voorwaarts uit Kou- dekerke sleepte ook een prijs in de wacht, omdat dit orkest het thema van het festival ('ge moed') het beste tot uitdrukking wist te brengen. Aan het festival deden elf jeugdorkesten mee. De Middelburgse Jeugdbrassband le verde volgens de jury de 'beste muzikale prestatie' en werd daar voor beloond met een trofee. „Een opsteker voor de muzikan ten", zegt Aart van Goudswaard. René Nelis is dirigent van de brassband. Het festival wordt ge organiseerd door Himalaya Mu sic en de Witte van Haemstede. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Handwerkcafé; Trefpunt de Dors vloer, 15.15 uur: Slag werkles Crescendo; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.30-22.00 uur: Koor Rodonis; Fizi, 20.00 uur: Voor de Stilte; Gemeente huis, gehele dag: Ten toonstelling van rondreizend kunste naar Gerard Rom- mens;Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming Dikke To ren en tentoonstel ling Vloedlagen in de zeereep, Expositie Silhouetten tegen het licht; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Mastodont op zol der, 65 jaar Kor en Bot. door Esme Soesman ZIERIKZEE. Dat Malta z'n grond- wal krijgt, vindt Zierikzeëenaar Kees Hanse alleen maar mooi. Maar zijn wens om met de trek ker over de N59 te rijden, staat nog altijd overeind. Klacht over poep paard door Esme Soesman RENESSE. Artikel 2:58: verontreini ging door paarden. Het is één van de artikelen die uit de APV van de gemeente Schouwen-Duiveland wordt geschrapt. Raar, vindt Anne- marie Heiligers die woont aan de Capelweg in Renesse. „Het idee dat je iets afserveert waar nooit iets mee gedaan is. Wij hebben hier el ke dag paardenpoep voor de deur. En daar is nooit iets mee gebeurd." Exclusief voor de lezers van deze krant mm V.\ -SV 21 00 5 Inch super AMOLED scherm 13 Megapixel camera Stijlvol metalen frame Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! Telefonisch bestellen kan ook. Bel: 0900-0603 «0,45 per gesprek, ma t/mvrvan 8-18uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 20-10-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. DREISCHOR Pannenkoeken Pannenkoeken eten terwijl gitzwarte Frie se paarden een show geven. Zaterdag 7 no vember houdt de dorpsraad van Dreischor, samen met de Streekgemeente van de PKN kerken Dreischor en Noord- gouwe, voor de zesde keer een pannenkoe kenmiddag voor inwo ners van Dreischor en Noordgouwe. Met als extra een paarden- show van de Zwarte Parels, die een kür op muziek rijden. Aanmel den kan tot 31 okto ber en vol is vol. Er BURCH-HAAMSTEDE zijn slechts vijftig plaatsen beschikbaar. De middag is bestemd voor mensen van 60 jaar en ouder. Jongere partners zijn welkom. De middag is gratis en wie geen vervoer heeft wordt thuis op gehaald. Aanvang 15.30 uur. Aanmelden kan bij Sonja Loudon: loudon@zeelandnet.nl of 0111-402200. MIDDELHARNIS EK Stoneskimming Het 4e Europees Kam pioenschap Stone skimming -ofwel steentjes keilen of sie- selen- wordt zaterdag 24 oktober gehouden in de haven van Mid- delharnis. Hiermee is het EK terug op de ba sis: de eerste editie in 2012 werd gehouden aan de Brouwersdam. De laatste editie die in Vlaardingen werd ge houden, trok 163 deel nemers uit 8 verschil lende landen en rond de 1500 toeschou wers. Zie: www.ekstones- kimming.nl. «Ttifïiif'Jlfl NOORDGOUWE. „Ongelooflijk. Geweldig dat ze dit doen", oordelen le den van de ouderensoos Zonnemaire eensgezind. De soos is met een flink gezelschap naar Noordgouwe afgereisd om daar in de watten te worden gelegd door de muzikanten van Con Amore. Voor het derde achtereenvolgende jaar verzorgde deze muziekvereniging zaterdag een gratis lunch voor senioren van Schouwen-Duiveland. Sozen aanschrij ven, 350 prijsjes regelen, honderdvijftig broodjes smeren: al met al is zo'n dag best een klus. „Maar voor ons is dit een hoogtepunt in het jaar", zegt Rob de Vlieger van Con Amore. Rond de vijftig gasten scho ven in het dorpshuis van Noordgouwe aan tafel aan. Zij werden na af loop van de lunch getrakteerd op optredens van Con Amore en drum band Apollo, foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OUWERKERK ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50