Scoringsdrift zussen Van Amersfoort Zucht van verlichting bij Dallinga Landau Axel komt ook tekort Suurmond na ruim elf uur over de meet SPORT 19 Sasse schaakploeg staat na twee speelrondes nog met lege handen in de meesterklasse. TTCM kijkt tegen grote achterstand aan VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben in de mees terklasse geen potten kunnen breken tegen regerend landskam pioen Charlois Europoort. In het clublokaal de Speye bleven de Sassenaren met lege handen ach ter. In de tweede klasse won HWP 2 nipt, terwijl Landau Axel onderuit ging. HWP Sas van Gent-Charlois Eu ropoort 3-7: Steven Geirnaert had zich uitstekend voorbereid tegen grootmeester Erik van den Doel, maar net uit de inge studeerde variant beging hij een blunder en dat betekende het einde van de partij. Daarna ging het snel. Tom Piceu en Helmut Cardon delfden het onderspit. Koen Leenhouts deed nog wel wat terug door een prima partij in het toreneindspel te verzil veren. Teamleider Hans Groffen leek een halfje te kunnen opha len en blunderde in de tijdnood, waarmee het pleit beslecht was. Frederic Verduijn verloor nog en als schrale troost speelde Tie- me Verlinde remise. Steven Geirnaert had zich bij HWP nog zó goed voorbereid, maar blunderde zijn in de tweede klasse uitste kend begonnen. Een mooie over winning in de eerste ronde hebben de Sassenaren een goed vervolg gegeven. De Pion uit Roosendaal werd in eigen huis met een klein verschil verslagen. David Roos baarde opzien door Stefan Colijn, die de gedeel de eerste plaats in Brasschaat nog pakte, vanuit het midden spel weg te zetten. Simon Pro voost zette zijn rentree bij HWP in met een overwinning. Nele Vanhuyse wist met haar over winning net als in de voorgaan de ronde de matchpunten veilig te stellen. Landau verloor voor de tweede keer. Arthur Hugaert en Peter Kalisvaart grepen voor Landau de overwinning. Randy van Houtte kon vervolgens met een pion meer zijn ongelijke loper eindspel niet winnen. Bij een 3,5-3,5-tussenstand was enkel ta lent Ian Vandelacluze bezig. Na 83 zetten moest hij uiteindelijk zijn meerdere erkennen in zijn opponent. Derde klasse In de derde klasse had Sou burg een vervelende middag. In Nieuw-Beijerland ging de ploeg met 5,5-2,5 onderuit tegen Roka- do. De ploeg kwam eerst op een grote achterstand voordat Robin Bosters en Jeroen Hekhuis de stand een wat vriendelijkere aan blik gaven. Goes ging met dezelfde cij fers ten onder tegen DSC Delft 3. HWP Sas van Gent 3 en Lan dau Axel 2 speelden gelijk. Walcheren-Gilze-Rijen 10-0: Vanaf de eerste minuut had Walcheren het initiatief. Voor de doelwisse- ling liep de ploeg al uit naar 3-0 door twee treffers van Frederique van Amersfoort en een doelpunt van Annelouk van Mierlo. Toen Frederique van Amers foort vijf minuten na rust de 4-0 maakte, brak er duidelijk iets bij de bezoeksters. Met nog twee tref fers bracht zij haar totaal op vijf. Haar zus Florine van Amersfoort (2x), Adriënne Krijnen en Maira Burggraaf zorgden vervolgens dat de dubbele cijfers bereikt wer den. HSD-Tempo 1-2: Op het eigen sportpark in Zierikzee kwam een fel en gedreven HSD goed uit de startblokken. De ploeg werd daar voor beloond. In de achttiende minuut scoorde Renee Lammerts met een harde knal: 1-0. Die voor sprong hield de thuisploeg tot de rust vast. Een kleine onoplettendheid in de beginfase van de tweede helft werd door Tempo afgestraft. HSD was daarna net zo gevaarlijk als Tempo, maar kon niet voorko men dat de bezoeksters toch op 1-2 kwamen. Daarna drong HSD nog aan en was zelfs tot de slotmi nuut toe gevaarlijk. In de derde ronde van de na tionale beker won eredivisio- nist Dallinga.com eenvoudig van De Harmonie: 0-8. Ver volgens werd in de competitie met dezelfde cijfers gewonnen van Post Luchtkanalen. Eindelijk pakte de geplaagde ploeg uit Sluiskil weer eens het volle pond. Eerst in Groningen, in de beker. Vervolgens in Ros malen, voor de competitie. Voor al de laatste overwinning was prettig. Patrick Vasseur en Jean Paul de Bruijn zetten Dallinga.com voor rust op 0-4. Na de thee voer de Frédéric Caudron de score al snel op. De Belg haalde een moyenne van 3.333 tegen zijn landgenoot Davy van Havere. Ste ven van Acker had wat meer tijd en beurten nodig, maar won eveneens gedecideerd. Treva/'s Lands Welvaren-Pearle Op ticiens 6-2: De tweededivionist uit Kwadendamme drukte de te genstanders uit Sas van Gent nog vaster op de onderste plaats. Zelf klom Treva van de zevende naar de vierde plaats. Luc Peeters kreeg een nederlaag aan zijn broek, maar daar stonden ruime overwinningen van Tonnie van Iwaarden, Rinus Pankow en Onur Can tegenover. De derdedivisionisten hielden el kaar in de streekderby in even wicht. Bij De Stene Brug won nen Rob van Linden en Edwin Geluk, terwijl Wim en Joey de Kok onderuit gingen. 's Lands Welvaren 2-BV De Zwaan 2-6: De koploper in poule 3 van de vierde divisie was te sterk voor de thuisspelers. Nico Peet ers, André Schouwenaar en Wim Walraven verloren. Alleen Wil lem Smid kwam tot winst. Gewestelijk kampioenschap drie banden derde klasse. Toon Klaas- sen van Delta kwam tweehon derdste van een punt tekort voor de titel. Die ging naar Gerard Goossens uit Bergen op Zoom, 0.42 om 0.40. Nico de Winter, die vierde werd, had de pech dat zijn eerste winstpartij werd geschrapt nadat zijn tegenstander op de tweede speeldag forfait gaf. Topteam. A1 Biljarts/De Veemarkt- 's Lands Welvaren/Reedijk 6-0 en 6-0. In de eerste wedstrijd van het dubbelprogramma waren er nog kansen voor de Zeeuwse for matie tegen de titelhouder. Al thans bij de kaderspelen. Gert Jan Veldhuizen en Peter de Bree kregen respectievelijk dertien en elf beurten, maar maakten hier van geen gebruik. In de return waren ook zij kansloos. MIDDELBURG. De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn halver wege de competitie in de eerste divisie, maar de ploeg heeft nog steeds geen wedstrijd kunnen winnen. Zaterdag bleek Scylla 2 in Middelburg met 7-3 te sterk. Sören de Witte was redelijk in vorm namens de Middelburgers. De jongste speler van het drietal won twee van zijn drie wedstrij den. Het andere Zeeuwse punt werd binnengesleept door team captain Jan Henk Bomhof. Door de vijfde nederlaag op rij wordt handhaving in de eerste di visie een lastig verhaal. TTCM be haalde slechts tien punten en staat er ook tien achter op de rest. MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Nederlaag HWP tegen titelhouder door Roeland Alders HWP Sas van Gent2-De Pion 4,5-3,5: De reserves van HWP Landau Axel-DJC Stein 3,5-4,5: door Peter Snelders VLISSINGEN. Het vrouwenteam van Walcheren revancheerde zich giste ren voor de nederlaag van vorige week. De vierdeklasser gaf Gilze- Rijen een veeg uit de pan: 10-0. De hockeysters van HSD kwamen net tekort tegen Tempo. KONA. Marcel Suurmond is blij met de medaille die hij heeft overgehouden aan zijn deelname aan de Iron Man van Hawaii. De 39-jarige Vlissinger is ook trots op het feit dat hij de vierde Zeeuw is die de loodzware wedstrijd heeft voltooid. Maar over zijn eindtijd kan hij minder tevreden zijn. Hij finishte na 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer hardlo pen in 11.19.23 uur. De start was zaterdagochtend 6.55 uur plaatselijke tijd. Met zo'n tweedui zend andere triatleten dook hij het water in. Omdat het 'filezwemmen' was, kwam hij pas na 1.14 uur het water uit. Tijdens het fietsen liep het niet. Suur mond kon niet het vermogen wegtrappen dat hij wilde. Het was dan ook ver zengend heet op het eiland midden in de Stille Oceaan. Hij had gehoopt nog wat tijd terug te pakken tijdens de marathon, maar kwam daar nauwelijks aan toe. Hij liep de klassieke afstand in 4.48 uur. Suurmond werd 1114e overall, in een startveld van bijna 2400 triatleten. Hij zag velen lijden onder de hitte. Hij was blij dat hij niet één van de vele uitval lers werd. door Joop van den Oudenhoven Post Luchtkanalen-Dallinga.com 0-8: Davy van Havere-Frédéric Caudron 21-50, 33; Wilco van Wijk-Jean Paul de Bruijn 47-50, 38; Bert van Manen-Steven van Acker 24-50, 32; Frits Pijnenburg-Patrick Vasseur 48-50, 56. De Stene Brug-'t Bierwinkeltje 4-4:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47