I! Delta Sport maakt het zich lastig Oemoemenoe worstelt met het kunstgras 22 V 18 SPORT Records atletes op ekiden Zilveren medailles Van de Ven bij Women European of Nations Windsurfer Jendrusch eindigt bij DAM-X op negende plaats Delta Sport-HVOS 24-18: Twintig minuten lang had de thuisploeg het moeilijk. Het team miste te veel open kansen en vergat de te genstander al vroeg in de wed strijd de genadeklap uit te delen. Maar met de pauze in zicht lukte het de Schouwenaren toch om een gat te slaan met de bezoekers uit Spijkenisse. Bij het ingaan van de rust stond een 14-9-tussenstand op het bord. Na rust liep Delta Sport direct verder uit, naar 19-13. De marge van zes punten werd niet meer weggegeven, waardoor de eerste punten van het seizoen een feit wa ren. Trainer Johan van der Voorn was desondanks niet helemaal tevreden. „Verdedigend stonden we heel goed", blikte hij terug. „Maar voorin misten we te veel kansen. We hadden met veel grote re cijfers kunnen winnen." Scores Delta Sport: Thijs van Splun- der, Kevin Meulmeester 6, Tim Vlees houwer 5, Koen de Bruijn, Brendan Meulmeester 3, Aron Groenendijk 1. Bedo-Orion 27-23: Met een uitge dunde selectie vertrok de eerste klasser uit Heinkenszand zaterdag avond naar Beek en Donk. De ploeg van trainer Sjaak Sinke kampt met veel blessures en had daardoor maar één wissel. Dit bete kende dat de meesten een hele wedstrijd moest spelen. Lang kon Orion aanhaken en bij rust stond zelfs een gelijke stand op het score bord: 12-12. Tegen het einde van de wedstrijd was de pijp echter leeg, waardoor Bedo kon uitlopen. Vrouwen. De laatste twee ontmoetingen tus sen de Middelburgse vrouwen en de bezoekers uit Waspik eindig den al gelijk en gisteren kwam er opnieuw een remise op het wed strijdformulier te staan. Zelfs tij dens de rust stonden de ploegen op gelijke hoogte met elkaar (9-9). Dit betekende echter niet dat het ook echt een gelijk opgaande wed strijd was. „Acht minuten voor tijd stonden we nog met 16-12 achter", gaf EMM-trainer Ron de Waal aan. „Puur op wilskracht hebben we onszelf teruggeknokt. We zijn wat dat betreft de morele winnaar." Scores EMM/Olympus: Martje Huij- ben, Lisanne Heijens, Marieke Rie- mens 4, Lotte van Helsland, Demi van Strydonck 2, Suzanne Coppoolse 1. Oemoemenoe moest voor het eerst dit seizoen aantreden op kunstgras en voordat de Middel burgers daar enigszins aan ge wend waren, was het duel al be slist. Na rust hield Oemoemenoe twintig minuten knap stand. De thuisclub kwam niet tot scoren. Oemoemenoe had in die fase pech dat Nino Wullems, Radhja Ja- gesar en Joey Luitwieler met bles sures naar de kant moesten, waar na The Dukes toch weer de over hand kreeg. In de laatste twintig minuten was er voor het leegge- speelde Oemoemenoe geen hou den meer aan. Derdeklasser Tovaal was te sterk voor koploper Bekaro uit Roosendaal. Na een ruststand van 10-5 wonnen de Goesenaren met 27-12. Ernst Berman en Maarten Buijs drukten try's voor rust, Maghiel Hanse (2x) en Ernst Berman maak ten vijfpunters in de tweede helft. Maurice Boelhouwers voegde er een penaltykick aan toe. De Zeeuwse atletes Paola van Gilst en Saskia Goole (beiden AV'56), Marianne de Kok en Carolien van de Kreeke (beiden Dynamica), Ingrid IJsebaert (AWN) en Monique Allefs (RKHAV) hebben in Rotterdam diverse records aangescherpt op de ekiden. Dat is een marathon in estafettevorm. Met 2.58.11 uur liepen ze zowel bij de vrouwen 40+ als de vrou wen 35+ een nationaal record. Het is tevens een Zeeuws record voor 35-plussers. Het Zeeuws overallrecord uit 1994 werd niet gebroken. Om een record erkend te krij gen, moeten alle atletes van de ploeg lid zijn van één vereni ging. Met de hulp van de Atle- tiekunie werden de niet-AV'56- leden voor één dag lid van de Goese club. AV'56 atlete Nanne Gelder blom verbeterde tijdens het Bre dase Werpfestival het Zeeuws re cord in haar leeftijdscategorie bij het speerwerpen. De vijftienjari ge Zierikzeese wierp de speer naar 33,65 meter. Hiermee verbe terde Gelderblom ook het clubre cord van AV'56. Vette op podium bij koers in Kieldrecht Wielrenner Pieter Vette uit Hein kenszand is zaterdag bij een wed strijd in Kieldrecht derde gewor den. Vanaf 25 kilometer voor de finish zat de 24-jarige coureur van ZRTC Theo Middelkamp in een kopgroep van drie. Eloy Raas uit 's-Heer-Hendriks- kinderen finishte daarachter als tiende. Motorcrossster Nancy van de Ven is gisteren in Italië bij de Women European of Nations, het Europees kampioenschap voor landenteams, tweede ge worden met Oranje. Ook werd de zeventienjarige Vlissingse tweede in het individuele klasse ment, net als in 2014. Van de Ven, die in juli al als der de eindigde in de WK-cyclus, had zaterdagavond pech in de kwalificatieheat. Een bougie was kapot, waardoor ze al vroeg de strijd moest staken. Een dag la ter, bij de eerste manche, moest ze dus als laatste naar het starthek rijden. Maar met een gerepareerde Ya maha kwam Van de Ven meteen goed voor de dag. Ze werd in de heat derde, achter de Italiaanse rijdsters Chiara Fontanesi en Francesca Nocera. Haar ploegge note Britt van der Werff werd knap vierde. In de tweede manche zette Van de Ven alles op alles om te win nen en dus de individuele titel te pakken. Ze had kopstart, sloeg een groot gat, maar moest uitein delijk toch Fontanesi voor laten gaan. Van der Werff finishte als vijfde. Italië won de titelstrijd, Neder land greep het zilver. Nooit eer der lukte het een Nederlands duo om een medaille te pakken. De EK-wedstrijd freestyle windsurfen bij de Brouwersdam is gisteren gewonnen door Ama- do Vrieswijk, afkomstig van Bo naire. Hij verwees de Belgen Die ter van der Eyken, die de rege rend wereldkampioen is, en Yen- tel Caers naar respectievelijk de tweede en derde plaats. Rick Jendrusch uit Scharendijke was de beste Zeeuw bij DAM-X. Hij kwam op zijn thuisbasis aan het Grevelingenmeer uit op de negende plaats. Bij de vrouwen waren de po diumplaatsen voor Sarah Quita Offringa (Aruba), Maaike Huver- mann (Nederland) en Oda Johan- ne Brodholdt (Noorwegen). Jendrusch en Davy Scheffers (Zierikzee) deden vrijdagavond al van zich spreken bij de tow- in. Bij dit onderdeel worden de surfers aangetrokken door een jetski, om vervolgens een sprong te laten zien. Ze werden in de fi nale zevende en achtste. De tien finalisten hadden elk drie pogingen. De Belg Dieter van der Eyken haalde een hoog niveau. Hij verdiende het maxi male aantal punten. Jendrusch en Scheffers kwamen uit op 43 en 38 punten. Sport kort Hoofdklasser Delta Sport in de aanval tegen HVOS, dat met zes punten ver schil verslagen wordt, foto Dirk-Jan Gjeltema door Daniel Vervelde VLISSINGEN. In de hoofdklasse heb ben de handballers van Delta Sport uit Zierikzee de eerste punten bin nen. In eigen huis was het team met 24-18 te sterk voor HVOS. Orion leed in de eerste klasse bij de mannen de eerste nederlaag. Op bezoek bij koploper Bedo werd met 27-23 verloren. In diezelfde klasse bij de vrouwen bleef het Middelburgse EMM steken op een 17-17-gelijkspel tegen Witte Ster, nadat beide ploegen ook al gelijk stonden tijdens de rust (9-9). Mannen. EMM/Olympus-Witte Ster 17-17: door Hans Markusse MIDDELBURG Oemoemenoe kwam er zaterdag in Den Bosch op het kunstgras niet aan te pas tegen The Dukes. Na een 24-0-ruststand verloor de Middelburgse ereklasser met 55-0. ROTTERDAM Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil was één van de coureurs die de laatste klassieker van het jaar, Parijs- Tours, kleur gaven. Hij reed lang mee in een kopgroep van dertig man mee. Uiteindelijk werd de coureur van Team Roompot op 1.47 minuten 22e. Yersekenaar Antwan Tolhoek kwam als 63e, op ruim zestien minuten, over de meet. KIELDRECHT PIETRAMURATA jj1 Op de laatste dag van DAM-X stond er genoeg wind om wedstrijden te houden. BROUWERSDAM KIRKLAND Kerkhove verliest met Rus finale dubbelspel Tennisster Lesley Kerkho ve uit Zierikzee is er za terdag net niet in ge slaagd het dubbeltoer- nooi bij een challenger in de Verenigde Staten te winnen. Samen met Arantxa Rus verloor ze in Kirkland (bij Seattle) de fi nale van de Frangaise Stephanie Floretz en de Luxemburgse Mandy Mi- nella. De eindstand was 6-4 4-6 10-4 (supertie break). In het enkelspel van het 50.000 dollartoernooi was Kerkhove al vroeg uitgeschakeld. MIDDELBURG Skiff-zege voor Bos bij Abeelenrace Machiel Bos van roeiver eniging Honte uit Middel burg heeft zaterdag het onderdeel skiff gewon nen bij de Abeelenrace. Hij klopte tijdens de veer tiende editie van de roei tocht van Vlissingen naar Middelburg Edwin van der Vennet (KRCG) en Jurgen Constandse (Roosendaalse). In de vrouwen dubbel- twee waren de roeisters van Roosendaalse de bes te. Het duo met Renée Jonkman aan slag kwam na dik 24 minuten bin nen en dat was gecorri geerd de beste prestatie van de dag. Bij de man nen dubbeltwee zegevier de Scaldis. 'S-GRAVENPOLDER Leider De Leeuw verslaat ook Slager In het Zeeuws damkam pioenschap zette titelhou der Johnny de Leeuw za terdag zijn zegereeks voort. Met een klinkende overwinning op Aart Sla ger verstevigde de Goese- naar zijn leidende positie. Met twee punten achter stand delen Niels Roelof- sen en Kees Rijk de twee de plaats. Roelofsen won eenvoudig van Cor Boot. Rijk speelde een prima partij tegen zijn clubge noot Jos de Wild, maar verzuimde in de tijdnood fase de kroon op het werk te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46