Zestal Scheldesport met hakken over de sloot IJzendijke wint ondanks aanvallende offday Weijermans maakt fraaie rentree in Axel Marit Huige bewijst met haar derde barragepaard dat het nog sneller kan Ondo ligt in tweede klasse op titelkoers SPORT 17 De ploegen waren aan elkaar ge waagd en namen wisselend een voorsprong. Na de eerste periode keek de ploeg van coach Martin van Ham tegen een 16-12-achter- stand aan, maar nog voor de rust waren de rollen omgedraaid. De ruststand was 30-31 in het voor deel van Scheldesport. „In de beginfase was het aftas ten. Vlissingen begon in een hoog tempo. Daarna kwamen we in ons ritme en werd de tweede periode met 14-19 in ons voordeel afgeslo ten", zei Van Ham later. Verdedigend stond het goed bij Scheldesport. Aanvallend kon men rekenen op topscorer Julia Fuertes Cabello, die dankzij goed rebound- werk van Marjolein Bruurs en Mar jolein Kruijsse vaak in vrije positie onder het bord kwam en daardoor veel kon scoren. In de derde periode leek het even mis te gaan. „Na vijf minuten vielen we stil. Ook de conditie ging meespelen", zag de Schelde- sport-coach. Aan het eind van de derde periode leidden de Vlissing- se vrouwen met 44-41. De achterstand was echter niet onoverkomelijk. Scheldesport toon de veerkracht en kwam opnieuw op voorsprong: 44-48. Het werd nog spannend, maar de Terneuzen- se vrouwen hielden stand. Fuertes Cabello maakte voor Scheldesport 29 punten, Marjolein Kruijsse had er veertien. IJzendijke-Wartburgia 2 2-1: IJzen dijke speelde niet de beste wed strijd van het seizoen en kwam met 0-1 achter. Door twee treffers van Annelien van Hecke werden de drie punten toch over de streep getrokken. „We verprutsten te veel kansen. De spitsen hadden een offday. Slechte wedstrijden moet je ook winnen en dat heb ben we zaterdag toch gedaan", al dus trainer Guust van de Velde. Terneuzen-Madese Boys 2-3: De be zoeksters namen in eerste instan tie het initiatief en kwamen ook verdiend op 1-0. Op slag van rust zorgde Marjolein Dhondt echter voor 1-1 en onmiddellijk na de her vatting werd het 2-1 door een doel punt van Mandy Kloonen. Met twee doelpunten rond de 75e mi nuut trok Madese Boys alsnog de volle winst naar zich toe: 2-3. Hontenisse-Jeka 5-0: Hontenisse had betrekkelijk weinig moeite om tegen het laaggeklasseerde Jeka de volle winst te pakken. Hal verwege de wedstrijd was het ver schil nog minimaal (1-0), maar uit eindelijk werd het 5-0. Emy van Hoije opende in de eerste helft de score. Na de hervatting waren Li- san van den Broek (3x) en Sanne Roelands de doelpuntenmaak- sters. te met de Zeeuws-Vlaamse hek kensluiter. Gerben Seghers en Erwin Verhelst 1. Luctor-Volharding 13-13: Vierde klasser Luctor had zich veel voor gesteld bij de confrontatie met Vol harding. Het scheelde geen haar of het werd een sof. Het was aan de invalbeurt van Jasmijn Hamelink en Jenny van Gelder te danken dat de Terneuzense ploeg nog een puntje uit het vuur sleepte. Weijermans liep met 64,41 en 64,11 procent naar de overwinning. „Hier ben ik erg gelukkig mee", vertelde de amazone uit Zoutelan- de. „Toen ik Evita kocht, was had ze een schofthoogte van 1,64 me ter. Maar anderhalf jaar geleden groeide ze in enkele maanden tijd nog tien centimeter. Daardoor werd ze veel te slap. Ik heb haar toen uit de sport teruggetrokken en al die tijd rustig getraind. Niet wedstrijdgericht, want dan ga je zo'n paard toch weer overvragen." Naar later bleek was dat de juis te aanpak. „Toen ik Evita uit de sport nam, liep ze L2. Nu heb ik haar meteen in Zi gestart en ze liep met speels gemak door de proeven." Anneke de Booij (Kloosterzan- de) eiste met de in Zi debuterende merrie Vigley S in beide proeven de tweede plaats op. Ilona van Drongelen (Sint Jansteen) stuurde de ruin Vanaliet Utopia in beide proeven van M2 naar de winst. Een spannende barrage in het nationaal 1.40m, gewonnen door Siebe Kramer uit Oud-Beijer- land, zorgde gisteren voor een fraai slot van twee dagen top sport. Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke eindigde met de vos- merrie Champagne Z als tweede. Marit Huige gaf zaterdag in de klasse L de aanzet tot het Zeeuw se succes. Als eerste in de barrage stak de amazone uit Nisse met de ruin Booster met de tijd van 40,56 seconden de lont in het kruitvat. Met een omloop in 38,22 bracht Dave Maarse uit Wellerlo met de ruin Falco de spanning naar het hoogtepunt. Het was Niet met Booster en Fanfreuche, maar met Fhyterma pakte Marit Huige de zege bij Jumping De Kroo een tijd waar Huige zich met de schimmelmerrie Fanfreuche van de Wiel op stuk beet (39,06) Maar met Fhyterma had ze, naar bleek, nóg een belangrijke troef in handen. Als laatste starter galoppeerde de combinatie met reuzenpassen in 37,99 naar de ze ge- Haar vader, Piet Huige, maak te gisteren met de merrie Fiene met de zege in L het succes van de stal uit Nisse compleet. Imke Kort was de grootverdie ner. De amazone uit Lewedorp schreef met Capuccino zaterdag de klasse ZZ op haar naam. En ze was gisteren in M met Tjambika de beste. MAANDAG 12 OKTOBER 2015 door Aector Dooms TERNEUZEN. De basketbalsters van Scheldesport behaalden in de twee de klasse zuid een fraaie overwin ning (56-57) in de Zeeuwse derby tegen BC Vlissingen 2. De prestatie had nog meer glans, omdat Schel desport in Oost-Souburg slechts met zes speelsters aantrad. VLISSINGEN. Koploper IJzendijke blijft winnen in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal. Wartbur- gia 2 ging met een 2-1-nederlaag terug naar Amsterdam. Terneuzen moest gisteren in de derde klasse een 3-2-nederlaag incasseren te gen Madese Boys. Hontenisse pak te in dezelfde klasse met 5-0 uit te gen Jeka. Vijfde klasse. Nieuw Borgvliet-Hul- sterloo 4-3 (4-1) Doelpunten Hulster- loo: Mariska van Puijvelde 4-1, Stepha nie Coeckaerts 4-2, Mariska van Puij velde 4-3. Zaterdag. Vierde klasse. De Meeu- wen-HW'24 3-3 (0-1). Tessa Braam 0-1, Mara Fassaert 3-2, Chloë de Booij 3-3. Vijfde klasse. Koewacht-Steen 1-2 (0-1). Nomie Joziasse 0-1, Nikki de Kind 1-1, Dewi Mariman 1-2. Zaamslag-Serooskerke 8-2 (5-0). Karin Schellekens 1-0, Fleur Radema kers 2-0, Alicia Huisman 3-0, Radema kers 4-0, Schellekens 5-0 en 6-0, Huis man 7-2, Silke Costers 8-2. Philippi- ne-Kapelle 1-8 (0-7). Sanne Coppie- ters 1-7. Zaamslag 2-Volharding/SVD 3-0 (3-0). Lindy Lucasse 1-0, Nienke Post 2-0, Lucasse 3-0. nooit door het ijs Esmee Walraven maakte namens Tjoba de winnende in het degradatieduel met Excelsior, foto Johan van der Heijden Scores Seolto: Remi van den Broeke 4, Rowena de Pagter 3, Mayella Kui- zinga, Marielle Francke en Lieven Mid- delhoek 2, Maurice Brul 1. Scores Zaamslag: Marjan Verhage 3, Karin Seghers en Marco van Reeuwijk 2, Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Karlijn de Hollander, Adrie de Jonge 2, Eline Jansen, Jasmijn Hamelink, Jen ny van Gelder, Jasper de Pooter, Anthony van de Velde en Pieter Kou semaker 1. door Lucien Roelandt AXEL. Na anderhalf jaar afwezig heid maakte Miranda Weijermans met de merrie Evita Old zaterdag in de dressuurwedstrijd van Luctor et Emergo in Axel een bewonde renswaardige rentree. De combina tie schreef in de Beatrix Hoeve bei de proeven van Z1 op haar naam. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De Zeeuwen lieten zich afgelopen weekeinde op Jumping De Kroo door de deelnemers van buiten de provincie de kaas niet van het brood eten. In zes van de tien ru brieken ging de overwinning naar een Zeeuwse combinatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45