Verrassende uitzege Stevo Kris en Maaike de Kreek voorin bij Teamcross Champagnedouche voor broers Overgangsklasser Tjoba boekt eerste zege 16 SPORT Arnemuidse hoofdklasser is na eerste helft veldcompetitie de ongenaakbare koploper. Er zijn volop titelkansen. Benevia-Stevo 2-3 (19-25 25-22 16-25 25-17 9-15): Een knappe zege van Stevo, tegen een ervaren ploeg die over veel lengte en kracht be schikte. De Zeeuws-Vlamingen slaagden er in drie sets in om pri ma serverend de angel uit de 's-Gravendeelse aanval te halen. Omdat Stevo zelf gevarieerd aan viel, stond er in de eerste, derde en laatste set geen maat op de Axelse aanval. Na de afgetekende winst in de derde set gloorde er zelfs hoop op een ruimere overwinning. Con centratieverlies, een te gemakkelij ke opslag en een gebrekkige afwer king aan het net hielpen de thuis ploeg echter in het zadel. „Ik dacht dat het een lastige kluif zou wor den", keek trainer Guido de Beule terug op het begin van de vijfde set. „Maar we waren direct goed bij de les." WS'92-Stevo 2 3-1 (25-20 25-14 25-1817-25): Het tweede team van de fusieploeg was opnieuw met een gewijzigde selectie afge reisd, waardoor automatismen ont braken. De Vlissingers waren in de eerste drie sets de betere ploeg en sloegen telkens vroeg in de set een gat. „Toen de vierde set begon, had ik er een hard hoofd in", zei Mar- lon Pijpelink. Met drie setzeges op zak slopen er echter slordigheden in de Walcherse gelederen. De Zeeuws-Vlamingen profiteerden daarvan. Next Volley-Stevo 3-1 (25-22 19-25 26-24 25-20): Een geflatteerde ne derlaag voor de Zuiddorpse vrou wen. De thuisploeg had het eerste competitieduel met de volle winst en afgetekend afgesloten, maar stuitte tegen de Zeeuws-Vlamin gen op taaie tegenstand. Stevo gaf na verlies in de eerste set geen krimp en nam in het tweede be drijf het initiatief. Daarna ontspon zich een echt volleybalgevecht, waarin in kwalitatief opzicht nau welijks verschil was te zien tussen de nummer vier van de derde divi sie van vorig seizoen en de Zeeuws-Vlaamse nieuwkomer op dit niveau. Toch trok Next Volley in de derde set aan het langste eind. „We hebben gevochten als leeuwen, juist daarom was het zo zuur", sipte Stephanie Herman. „Als we die derde set hadden ge wonnen, dan had er meer in geze ten." Stevo kreeg in de slotfase van de derde set geen vat op een erva ren speelster, die heel bekeken spe lend de thuisploeg de weg naar de winst wees. Daarna liet Next Vol ley zich niet meer verrassen. Next Volley 2-Stevo 2 3-2 (16-25 26-28 25-19 25-17 15-8): Stevo kwam vanuit een goede pass tot knappe aanvallen en profiteerde vooral van gaten in het achterveld van de Zuid-Hollanders. In de der de set kwam de ommekeer. Next Volley profiteerde van een toegeno men foutenlast aan Zeeuws-Vlaam- se kant. De thuisploeg wist wel raad met de geboden mogelijkhe den en viel gevarieerd aan. Vooral met legballetjes achter het blok was Next Volley succesvol. VLISSINGEN. Een week na zijn dra matische finish in de Kustmara- thon liep Erwin Harmes in de Teamcross in het Nollebos zijn rondjes alsof er niets was ge beurd. Hij won zaterdag de 3000 meter ruimschoots in 10 minuten en 15 seconden. Hij had 43 seconden voorsprong op junior Kris de Kreek (Schelde- sport). Diens clubgenoot Erik Goossen werd derde. Bij de vrou wen was de snelste tijd voor Maai ke de Kreek, eveneens van de Ter- neuzense vereniging. Zij klokte de tijd van 12.35 minuten. VLISSINGEN. In een onvoorstelbaar luxe positie heeft TOP Arnemui- den de eerste helft van de veld competitie afgesloten. De korf balploeg won in de zevende speel ronde voor de zesde keer op rij, terwijl de achtervolgers KVS en DeetosSnel verloren. Er is nu een gat van vier punten. „Wij hebben het soms lastig, maar komen nooit echt in de problemen", zei coach Arco Goedkoop. „Alle ande re teams laten wel steekjes val len." Sporting Delta-TOP 15-18: Spor ting Delta heeft veel lengte in de ploeg. Dat was de reden dat TOP het aanvankelijk lastig had in Dor drecht. De koploper kreeg onnodi ge treffers tegen, terwijl er ook moeilijk gescoord werd. Bij rust stond het daardoor 8-7. Kort na rust paste Goedkoop een dubbele wissel toe: Corné Be- zemer kwam voor Kristian Huis man en Wilma de Ridder verving Emmelie Bouwens. „Ik heb dus vrij vroeg ingegrepen", zei de coach. „Maar het duurde nog best lang voordat we echt grip op de wedstrijd kregen. Pas na de 13-14 maakten we het verschil." Tjoba-Excelsior 15-14: Met de grootst mogelijke moeite won Tjo ba het degradatieduel in de over gangsklasse. Beide teams stonden voor aanvang nog op nul punten. Esmee Walraven maakte in de slotminuut de winnende. Bij rust was er een kleine voor sprong: 7-6. Zeven minuten voor tijd had Excelsior even de over hand (12-13), maar het kwam nog goed voor de groen-witten, die ze ker niet goed speelden. liet het zaterdag na om de aanslui ting te vinden met de top van de overgangsklasse C. De Middel burgse ploeg was in Nieuwerkerk aan den IJssel onvoldoende opge wassen tegen de thuisploeg. Tot ongeveer tien minuten na rust was er niets aan de hand: het team van coach Dennis Plantinga leidde met 7-9. Maar daarna nam de thuisploeg het heft in handen. Scores Swift: Dylan Gillissen 4, Gijs Gillissen en Bas Gunter 3, Joren Gillis sen en Aisja Zuidweg 1. Fortis-Wion 16-17: De Souburgse eersteklasser zette een bijzondere reeks neer in de eerste helft van de veldcompetitie: de drie uit wedstrijden werden gewonnen, 'Ik heb vrij vroeg ingegrepen. Maar het duurde lang voordat we echt grip kregen' de vier thuisduels gingen verlo ren. Tegen Wion was het verschil wederom klein. Voor rust leidde Fortis zelfs met 9-5, maar die ach terstand werd door de Rotterdam mers tenietgedaan. KVK-RWA14-11: Na een kwartier kwam de Kapelse diesel op gang. Steeds was daar het puntje voor sprong. Opvallend vaak door een strafworp kwam RWA weer langszij. De tussenspurt na drie kwart wedstrijd bleek de gouden slag. Het werd 12-8, waarna het duel gespeeld was. Scores KVK: Lennard Volkers en Koen Volkers 4, Sander Slabbekoorn en Martijn Verdonk 2, Tonia Verdonk en Yvonne Joziasse 1. Stormvogels-Atlas 12-12: Niet voor het eerst dit seizoen ging derdeklasser Stormvogels als een wervelwind van start, om daarna weer te verslappen. Ook tegen At las verzuimden de Westkapelle- naren na rust (8-4) de wedstrijd in het slot te gooien. Doordat de thuisploeg vergat te scoren, sloop het Ritthemse achttal punt voor punt dichterbij. Het resultaat was een gelijkspel. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Loura Kleinepier en Niek Peene 2, Angela Matthijsse, Jonathan Koets en Sander Verrijzer 1. Scores Atlas: Tim Dibala 5, Ben van Hese 2, Irina Trijillo, Seran de Witte, Evi Ovaa, Joh nny Forrer en Thomas Mesu 1. Vios-Blauw Wit 13-12: Hoewel Blauw Wit wist dat Vios fysiek speelt, liet de Kloetingse ploeg zich toch intimideren. „Enorm jammer dat dit kennelijk ook korfbal is", zei coach Gertjan de Jonge balend. Zijn ploeg was van begin tot eind de onderliggende partij, al werd het in de slotfase nog spannend. Togo-DSO 9-10: Een weinig crea tieve dag van Togo. De Goese ploeg scoorde na rust (7-6) slechts twee keer. „We zijn nog niet constant genoeg", zei coach Sjaak Joziasse over de gemiste kans om koploper DSO pijn te doen. Seolto-Zaamslag 14-9: Na het eer ste kwartier (5-0) sloeg de non chalance toe bij Seolto. Na rust (6-4) liet Zaamslag de Vlissingers nog meer schrikken door de 6-6 af te dwingen. Dat was wel de aanleiding om een tandje bij te schakelen, waardoor Seolto in het laatste kwart korte metten maak- e broers Jordi en Jo- chem van de Wiele uit Sint Jansteen werden aan de finish opge wacht door hun familie en fans en getrakteerd op een champagne douche. Zij waren kampioen mo torcross geworden van hun club RES-Axel. Jordi greep de titel bij de MX 2 4-takt licentiehouders, terwijl Jochem de beste was in de klasse MX 2 2-takten licentiehou ders. Jordi won de eerste manche en daarmee bracht hij ook zijn titel in veiligheid. Zijn naaste belager, de Belg Michael Bruyninckx uit Lem- beke werd, achter Roy Gijsel uit Heikant derde. In de tweede manche was Gij sel op zijn Netten-KTM de snelste en pakte daardoor ook meteen de dagwinst. Voor de titel deed hij echter niet mee. Jochem van de Wiele had in Joey de Wulf uit Oostburg een taaie tegenstander. De Wulf, voor deze wedstrijd nog leider, zag in de tweede manche zijn titelkan sen verloren gaan door machine pech. Bij de niet-licentiehouders wa ren de titels in de MX 2 4-takten voor Wilko de Booij uit Walsoor den, terwijl Bart Risseeuw uit Spui de sterkste was in de catego rie MX 2 2-takten. De Booij had graag de titel met een dagzege wil len bekronen, maar zijn motor gaf er in de tweede heat de brui aan, nadat hij de eerste manche wel had gewonnen. Steven Ovaa uit Arnemuiden pakte de titel in de MX 1 klasse. Dat hij in beide manches Kevin Spruijt uit Meliskerke en Boy Stock man uit Terneuzen voor moest la ten gaan, maakte niet uit. Bij de MX 2 2-takten ging de dag winst naar Carsten Goedegebure. De Husqvarna-rijder uit Yerseke was er voor het eerst weer bij na zijn beenbreuk eerder dit jaar. Bij de veteranen Patrick Piessens uit Heikant de sterkste. Hij gaf zijn ti tel door beide manches te winnen nog meer glans. Bart Mangnus uit Vogelwaarde en de Belg Davy Dousselaere mochten mee naar het podium. Bij de jeugd waren de titels voor Dylan Serrarens uit Lamswaarde (65 cc) en Jayden Hoek uit Oost-Souburg (85 cc). door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleyballers van Stevo werkten zich in de promotie klasse met de eerste overwinning op vreemde bodem (3-2) op naar een goede middenmootpositie. Het keurkorps bij de vrouwen incas seerde in de derde divisie de eer ste nederlaag: 3-1. Mannen. Vrouwen. TOP zakt als enige door Roeland van Vliet en JaapJan Ritsema Scores TOP: Jurriaan Bouwens 6, Pe tra van Belzen 4, Jurgen Janse 3, Cor né Bezemer en Jeanine Marijs 2, Peter van Belzen 1. Scores Tjoba: Esmee Walraven 4, Pa trick de Bruine 3, Dennis Broerse, De mi Mondeel en Melissa Naumann 2, Sharon Goedegebure, Robin Harinck 1. Nieuwerkerk-Swift 15-12: Swift Arco Goedkoop, trainer TOP Scores Fortis: Justin Koppejan en Juul van der Linde 3, Yasmin Swiers, Anita Wielemaker, Mathijs de Vries en Rens van den Driest 2, Remco Crucq en Timme Provoost 1. Ondo-Triade 19-5: Tweedeklasser Ondo had geen partij aan Triade. Bij rust was het al 10-2 voor de koploper uit Sint-Laurens. „We hebben eigenlijk nog te weinig gescoord", zei coach Edwin Cop- poolse. „De twintigste wilde er de laatste tien minuten niet in." Scores Ondo: Thomas Mesu 5, Jeroen Mesu, Ronald Wisse en Den nis Witte 3, Kristy Kolmus 2, Hanne Hollemans, Linda Burger en llja Mos- tert 1 Scores Blauw Wit: Niek van Diemen 6, Ivo Flipse 2, Kirsten Verschuure, Annemarijne Holl, Marty de Vilder en Bastiaan Rijk 1. Scores Togo: Marcel Joziasse 2, Mij- ke Tahapary, Desiree Voshart, Anouk Hazelaar, Renske Balkenende, Mar ten Postema, Wietse de Munck en André Goossens 1. door Herman Heuvink D Jordi van de Wiele vliegt door de lucht in Axel, waar hij de titel opeiste bij de MX 2 4-takt licentiehouders, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44