Afkondiging van drie dagen nationale rouw kan woede niet temperen 1-42% >-29% NIEUWS 3 Wat begon als een feestelijke betoging in Ankara eindigt in politieke massa moord met bijna honderd doden. +55ree ny\ 50 i -52% 4 dagen SUPER SüdSauerland +39ree QQ 00 4 dagen Heerlijk Sauerland 3 dagen Op de Veluwe Bloedrode Turkse vlag gen hangen halfstok. Verbijstering over de zwaarste terroristische aanslagen in de geschie denis van Turkije staat bij veel mensen nog op het gezicht te lezen. De spanning is te snijden, am per drie weken voor cruciale verkie zingen. Overal in het land worden slachtof fers van de politieke massamoord be graven. Geen slogans. Alleen tranen, ongeloof en doffe ogen. In de Turkse hoofdstad Ankara verzamelen zich de ochtend na het bloedbad duizen den mensen om op de plaats van het misdrijf, voor het centraal station, bloemen neer te leggen voor de slachtoffers. Oproerpolitie houdt hen al tegen bij het Sihhiye-plein, in het hart van Ankara. Ze staan klaar met wapenstok, traangas en waterkanon nen. Veel rouwende betogers houden foto's omhoog van slachtoffers. Van de 9-jarige Veysel Deniz Atilgan tot de 70-jarige Koerdische vrouw Meryem Bulut, wier zoon sneuvelde in Syrië, in de strijd tegen IS. De doden komen uit alle delen van Turkije. Vooral Koerden, commu nisten en andere linkse tegenstan ders van de conservatief islamitische AKP-regering. „Erdogan moordenaar. Politie moordenaars", klinkt het woe dend uit duizenden kelen. Geen van hen heeft enige twijfel: de regering van de controversiële president Erdo gan is verantwoordelijk voor de bijna honderd doden. Voor de derde keer in vijf maanden zijn linkse Koerden en Turken het doelwit van bomaan slagen. Tegen geen van de daders of medeplichtigen loopt een proces. Bij de zelfmoordaanslag op 20 juli De Ttirkse politie vermoedt dat de zelfmoordaanslag in Ankara werd ge pleegd door de broer van de Suru^- terrorist. In Adiyaman en Konya heeft de politie gisteren tientallen le den van IS gearresteerd. Gisterochtend verwoordde Selahat- tin Demirtas, de leider van de pro- Koerdische Volkspartij voor Democra tie (HDP), in Ankara de overtuiging van talloze Turken en Koerden dat de regering bewust nalatig was bij het beveiligen van de bijeenkomst van linkse activisten. „Bij manifestaties van de AKP worden al vele straten af gezet voor de plaats van de bijeen komst, en veiligheidscontroles uitge voerd. Waarom was er hier geen be veiliging? De veiligheidsrisico's wa ren bekend", aldus Demirtas. Premier Davutoglu wees elke ver antwoordelijkheid voor het bloedbad verontwaardigd van de hand. De bur gemeester van Ankara, pro-AKP-me- dia en aanhangers van de regering suggereren dat de Koerden zelf ver- antwoordelijk zijn voor de bomaan slag, in de hoop dat ze daardoor meer stemmen krijgen bij de parlements verkiezingen op 1 november. Het is tekenend voor de verziekte sfeer in het tot op het bot verdeelde Turkije. AKP-ministers, burgemees ters en pro-AKP-kranten zoals Sabah, Türkiye, Star, Yeni Safak, Türkiye, Günes, en Akit beweren dat de Koer dische Arbeiderspartij PKK achter de aanslagen zit. Dat de PKK juist in het weekend een nieuwe wapenstilstand afkondigde en de slachtoffers vooral Koerden zijn, is volgens hun complot theorie het bewijs voor de tactiek van de Koerden om meer stemmen te krijgen bij de stembusgang. Vicevoorzitter Frans Timmermans van de Europese Commissie en com missaris Johannes Hahn hebben hun voorgenomen bezoek aan Turkije op verzoek van Ankara uitgesteld. Pas na afloop van de drie dagen van nationa le rouw zal er een nieuwe datum wor den geprikt. in het Koerdische stadje Suruc kwa men 32 jongeren om. De dader was de 20-jarige Türkse Koerd Abdurrah man Alagoz uit Adiyaman, die zich bij Islamitische Staat (IS) had aange sloten. Deze terreurbeweging had in 2013 in het Turkse grensplaatsje Reyhanli ook al bomaanslagen ge pleegd, waarbij 52 doden vielen. O V00rtleeluitjes.nl Laagste prijsgarantie Voordeeluitjes.nl/12-10 085 760 5 760 p.p.p.a. p.p.p.a. p.p.p.a. ZfZfm MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Universiteit Ziekenhuis Centraal station Zaterdag: Vele doden bij twee explosies tijdens vredes demonstratie. Verbij stering na bloedbad door onze correspondent Mare Guillet Slachtoffers van de aanslag in het Turkse Ankara, waarbij bijna honderd mensen de dood vonden, zoeken steun bij elkaar, foto Tumay Berkin/Reuters De politie vermoedt dat de dader van de aanslag in Ankara de broer is van de terrorist die op 20 juli een aanslag pleegde in het Koerdische stadje Suru$, waarbij 32 jongeren om het leven kwamen. 3 km 11 Istanbul Ankara TURKIJE 3x overnachten in Bad Laasphe, bij ****Hotel AM Fang 3x uitgebreid ontbijtbuffet 3x 3-gangen dinerbuffet gratis gebruik van zwembad, fitness, sauna en Kneipp-ruimte gratis uitstap-boekje t.w.v. 2,50 gratis parkeren gratis WiFi in het hele hotel aankomst op alle dagen vanaf 1091 tijdens vakantieperiodes en feestdagen geldt een toeslag 2x overnachten in Putten, bij ***Hampshire Hotel - Mooi Veluwe 2x ontbijtbuffet 1x 3-gangendiner gratis 1 uur saunagebruik gratis presentje op de kamer gratis informatiepakket met wandel- en fietsroutes aankomst op: zo, ma, di, wo 74,50 do, vr, za 79,50 3x overnachten in Winterberg-Altastenberg, bij ***Hotel Kirchmeier 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangen (keuze-)diner of buffet incl. GRATIS Familie-Spaarpakket! met 40 gratis uitstapjes en veel meer... aankomst op alle dagen 99 WWW Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 januari 2016. Exd. boekingskosten (vanaf 9,50) en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. Bellen tegen lokaal tarief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3