'Ook deze lichting barst van het talent' Korting bij Stip Reizen! stjplstipreizen.nl StipvandeDqq.nl «EsJsïl Zonvakanties mtmst 15-daagse Rondreis Ontdek Zuid-Afrika 6 SPORT Jong Oranje is flair alweer kwijtgeraakt nu v.a. KLM Kijk en vergelijk gerust ffi Nieuw! y&tn nü v.a. Gerelateerd aan het grote Oranje is de nederlaag van Jong Oranje giste ren tegen Slowakije (1-3) klein bier. Maar toch past het kansloze verlies van de grootste ta lenten van het land feilloos in het toch al gitzwarte Oranjeweekend. Want zij moeten het in de toe komst toch gaan doen? Veel hoop gloort er niet. Ricardo Kishna hoeft in de cata comben van het Goffertstadion in Nijmegen niet lang na te denken. Over het WK 2002 in Zuid-Korea en Japan weet de linksbuiten ge noeg. Hij was nog maar een ventje van zeven, maar op de bank in Den Haag zat hij een maand lang voor de buis. Twee goals van Ro- naldo tijdens de finale Duitsland - Brazilië, zegt hij. Ronaldo met dat gekke plukje haar op zijn hoofd, voegt hij er nog aan toe. Prominente rol En ja natuurlijk. Dat toernooi was ook de laatste eindronde waar Oranje afwezig was. Dat hoefje Kishna echt niet uit te leggen. Nu is het volgende gemiste grote toer nooi bijna een feit. En dat voelt on natuurlijk voor een lichting spe lers die gewend is aan EK's en WK's met Oranje, vaak met een prominente rol zelfs. De spelers van Jong Oranje ke ken in het hotel gezamenlijk naar Nederland - Kazachstan. „Tsjechië - Turkije heb ik daarna op mijn ka mer gekeken", zegt Kishna. „Ik baalde gigantisch. Zeker gezien de veerd naar het echte Oranje. Zelfs Jetro Willems en Memphis vallen qua leeftijdseis nog binnen de hui dige selectie Jong Oranjespelers. „Het is niet voor niets dat sommi ge jongens nu al doorgeschoven zijn", stelt bondscoach Fred Grim. „Zij gaan zich daar nog beter ont wikkelen, hetgeen hoop geeft voor de toekomst." Essentie Maar in Grims wedstrijdanalyse raakte de trainer pijnlijk de essen tie van de discussie die momen teel gevoerd wordt over de toe komst van ons voetbal. Om aan te haken bij de absolute top moet het harder, meedogenlozer, profes sioneler. „Ik zag geen spelers die hun rug hebben gerecht na een te genslag. Dat vond ik eigenlijk het meest teleurstellend van deze wedstrijd." In breder perspectief zegt Grim daarover: „Daar moeten we in Ne derland mee aan de slag. Specifiek op trainen. Het mentale aspect. Maar ook het fysieke, duels win nen. Dat heb ik vandaag bijvoor beeld ook te weinig gezien. Ik hecht waarde aan de Hollandse op vattingen van voetbal, met vleugel spelers. Maar het is duidelijk dat we ook op andere terreinen winst moeten boeken." Aanvoerder Tonny Vilhena keek zaterdag 'als supporter' naar Oranje. De middenvelder van Feyenoord houdt hoop. Oók voor de lange termijn. „Of onze genera tie ook een WK-fmale kan halen? Ik kan niet in de toekomst kijken, maar er is genoeg talent." laatste resultaten op de WK's ver wacht je dat Oranje er bij is op het EK. Maar er is nog een kleine kans hè." Aan dat laatste hielden meer spelers van Jong Oranje zich keu rig vast. Alsof het van tevoren zo was besproken. Maar hoe kijken zij, toch de hoop van voetballend Nederland, in bredere zin naar de toekomst. Zeker nu pessimisme overheerst. Kishna: „Het gaat nu even minder, maar ik denk dat ook wij het niveau kunnen halen dat Oranje op de laatste twee WK's heeft laten zien. We moe ten niet doen alsof het Neder lands voetbal nu isingestort. Ook deze lichting barst van het talent." Maar wie gisteren naar Jong Oranje keek, ziet niet direct spe lers van wie je zeker weet dat ze het grote Oranje gaan halen. Ja, PSV'er Jorrit Hendrix misschien. Verder zijn het vooral prima club voetballers. Die constatering vraagt wel om een flinke portie nuance. Want Anwar El Ghazi, Riechedly Bazoer, Kenny Tete, Jaïro Riedewald zijn al gepromo- NIJMEGEN. De kostbare 1-3 thuisnederlaag tegen Slowa kije had Jong Oranje com pleet aan zichzelf te wijten. Waar het team van bonds coach Fred Grim de eerste twee kwalificatiewedstrij den nog met bravoure en overtuiging speelde, was het gistermiddag in De GofFert slecht en schijnbaar inspira tieloos. Door de nederlaag neemt Slowakije de kopposi tie over van Oranje. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het jeugd-EK van 2017 in Polen. Nederland moet bij de vier beste nummers twee horen om via play-ofFs kwalificatie af te dwingen. r.^n reserveringskosten! Nog N nooit zó voordelig!/ QATAR vertrek november t/m maart 10 t/m 22 dagen incL vliegreis per topairline Qatar Airways of KLM, transfers en verblijf in een hotel met ontbijt boek voordelig een excursiepakket bij ziestipreizen.nl/bali boek online of bel met 088 - 70 70 600 perpersoouT Safari's in diverse wildparken b/ vertrek januari t/m oktober 2016 incl. vliegreis per Etihad Airways, hotels, ontbijt, rondreis en lokale Nederlands/ Zuid-Afrikaanssprekende reisleiding Panorama Route, Swaziland Drakensbergen zie stipreizen.nl/zaoza f A korting Kijk dus snel op stipvandedag.nl door Daniël Dwarswaard Derrick Luckassen, Jorrit Hendrix en doelman Mickey van der Hart (v.l.n.r.) balen van wéér een tegendoelpunt tegen Jong Slowakije, foto Pro Shots AIRWAYS a_.jt-.an Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ^Wigi emi-v\o Panorama Route Kruger White River Johannesburg k Swaz land Drakensbergen Bergville Zululand St. Lucia Sanipass

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34