57% TO0S Belgie draait op voor berging Flinterstar Zilte Academie wint Zeeuwse Pioniersprijs Grapje 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS Zeeuwse act 3FM-talent Geen Uil voor roman 'Solle' Haltetaxi wél bereikbaar 1 paul kusters 3 dagen ontspannen voor €79 p.p. maandag Ernst Jan Rozendaal Een veldbed met een plastic klapstoeltje. Dat is wat er zaterdag klaar stond voor de asielzoe kers die worden opge vangen in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Wij mogen dat so ber vinden, maar als ik WD-frac- tievoorzitter Halbe Zijlstra moet geloven is dat 'in de beleving van vluchtelingen' helemaal niet zo. Het kan allemaal best een tandje minder, vindt hij. Over tandjes gesproken, laten we die Syriërs in Vlissingen meteen Als we ze niet uitwijzen, stoppen we ze met wat zakgeld in een container maar even duidelijk maken dat ze die complete gebitsrenovatie waarvoor ze natuurlijk allemaal naar Nederland zijn gekomen op hun buik kunnen schrijven. Als ze de mazzel hebben dat we ze niet uitwijzen, stoppen we ze met wat zakgeld in een container. Want een verblijfsvergunning is geen Nederlands paspoort, ver schil moet er wezen. Vindt Zijlstra. Hij is de zoveelste politicus die in paniek raakt. In zijn poging de PW in de peilingen bij te benen, bedient hij zich van dezelfde hal ve waarheden als Wilders, die ook suggereert dat de 'asieltsuna- mi' - nogal een wrange term als je bedenkt hoeveel mensen de afge lopen maanden in de Middelland se zee zijn verdronken - er vooral toe leidt dat de huizen van Neder landers worden ingepikt. Zijlstra is niet de enige die in de war raakt. Wat te denken van SP-fractievoorzitter Emile Roe mer? Hij beweerde dat het onge lukkige besluit van staatssecreta ris Klaas DijkhofF om het dorp Oranje met nog eens zevenhon derd asielzoekers op te zadelen een WD-complot was om onrust te zaaien, zodat hardere maatrege len - als die van Zijlstra - gerecht vaardigd zouden zijn. Je zou wensen dat elke politicus zo nuchter is als Dijkhoff, die rea geerde dat Elvis nog leeft en dat hij ook de Amerikaanse president John F. Kennedy heeft vermoord. Heel even hoopte ik dat Zijlstra ook een grapje had gemaakt. Maar helaas. Baasjes moeten hun huisdieren verzekeren tegen ziektekosten. Ik zie geen verschil meer tussen PVV en VVD toosenhenk.nl O 50% NEDERLANDERS HEEFT EEN HUISDIER De deels uit Zeeland af komstige band Secret Ren dezvous is gisteren uitge roepen tot 3FM Serious Ta lent. De kern van de groep wordt gevormd door Siets- ke Morsch en Remi Lauw, bijgestaan door Joel Diele- man, Ricardo Lekatompes- sy en Yori Olijslagers. Mo menteel trekken ze aan dacht met de single Ho- mie.Lover.Friend. Als Se rious Talent kan de band rekenen op ondersteuning van de popzender. Eerder waren onder anderen Caro Emerald, Dotan en Ken sington Serious Talent. Inge Schilperoord heeft za terdag in Gent de Bronzen Uil 2015 ontvangen voor haar roman Muidhond. De jaarlijkse prijs is bestemd voor de beste Nederlandsta lige debuutroman van het seizoen. De uitslag werd bekendge maakt tijdens het literaire festival Het Betere Boek. Voor de prijs waren negen boeken genomineerd, waar onder Het relaas van Solle van de Zeeuwse auteur Andreas Oosthoek. De haltetaxi is, in tegenstel ling tot eerdere berichten, vanmiddag gewoon bereik baar. De provincie meldde vrijdag ten onrechte dat er vandaag tussen 12.00 en 15.00 uur niet telefonisch voor de taxi kon worden ge reserveerd, omdat een nieu we telefooncentrale zou worden geïnstalleerd. Dat blijkt echter al afgelopen week te zijn gebeurd. Mensen Rederij Flinter uit Barend- recht heeft zaterdag officieel af stand gedaan van het schip. In de scheepvaartwereld is dit niet ongebruikelijk, als een schip on herstelbaar beschadigd is. De ver antwoordelijkheid voor de ber ging komt daarmee te liggen bij de staat op welk grondgebied het wrak ligt. De Belgische staatssecretaris Bart Tommelein (Noordzeeza ken) legt zich er 'niet klakkeloos' bij neer dat België voor alle ber- gingskosten opdraait, meldde hij zondag in het Vlaamse tv-pro- gramma De Zevende Dag. „Het is een internationaal principe dat een eigenaar afstand kan doen van zijn schip", zei hij, „maar het gaat hier niet om de Atlantische Oceaan, maar om een drukke scheepvaartroute. Wij zullen de verantwoordelijken voor het on geval aansprakelijk stellen." De eigenaar van het schip dat met de Flinterstar botste, de LNG-tanker Al Oraiq, heeft al een waarborgsom gestort. Het schip mocht anders niet vertrek ken uit de haven van Zeebrugge. Dat Flinter afstand heeft ge daan van de Flinterstar, heeft ook een voordeel. België kan nu snel de berging ter hand nemen. Ze is niet meer afhankelijk van de rederij en verzekeraars, zoals bij de ruiming van de olie uit het schip. Flinter verleende die op dracht 'pas' donderdagavond aan de combinatie Multraship Ter- neuzen-Smit Rotterdam. Na voorbereidende werkzaam heden is zondagochtend begon- 'We zullen niet klakkeloos ac cepteren dat België alle bergingskosten moet betalen' nen met het overpompen van olie. De Flinterstar had ten tijde van de aanvaring 427 ton zware olie en 125 ton dieselolie aan boord. Een onbekende hoeveel heid is weggelekt. Het gevaar voor vervuiling is zo goed als geweken. De zand- dam in de Zwinmonding die dinsdagnacht is aangelegd om het natuurgebied te beschermen, wordt vandaag verlaagd, zodat weer water in het Zwin kan ko men. De beheerders hebben dit gevraagd, omdat anders schade dreigt door verdroging. De jury roemde ZAZ om de wij ze waarop zij Zeeland promoten 'als culinaire place to be'. Het on derwijs- en expertisecentrum or ganiseert onder meer masterclas- ses en workshops waarin deelne mers leren hoe ze met zilte ingre diënten een maaltijd kunnen ma ken. De uitslag werd zaterdag be kendgemaakt in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De prijs, bestaan de uit een oorkonde, een kunst werk en een bedrag van 5000 eu ro werd in ontvangst genomen door Marianne Ketting. De prijs, een initiatief van de Zeeuwse Connectie, is bestemd voor de persoon, onderneming of organisatie die zich het meest als pionier heeft onderscheiden en daarmee een positief beeld geeft van de provincie. Behalve ZAZ en de Kustmarathon waren Betaprocess/Dutch Sustainable Development, ingenieursbureau Walhout Civil en restaurant Pu re C genomineerd. De vijf waren geselecteerd uit meer dan hon derd inzendingen. Het is de der de keer dat de prijs werd uitge reikt. Eerdere winnaars waren OOS International (2014) en De Appelaere (2013). Hotel De Hunzebergen Reactie? Tips? 154 reacties OOST-SOUBURG GENT MIDDELBURG MIDDELBURG Wim Jansen nieuwe voorzitter KBO Zeeland Wim Jansen uit Middelburg is voorgedragen als de nieu we voorzitter van ouderen- organisatie KBO Zeeland. Het algemeen bestuur stelt hem unaniem voor als kan didaat. Tijdens de algemene vergadering op 27 oktober in Kloosterzande wordt de nieuwe voorzitter gekozen. Jansen is al sinds april 2012 lid van het dagelijks bestuur en sinds 2011 voorzitter van KBO Middelburg-Veere. door Harmen van der Werf ZEEBRUGGE. De Belgische staat draait op voor de kosten van de berging van het dinsdagochtend voor Zeebrugge gezonken Neder landse vrachtschip Flinterstar. Bart Tommelein, staatssecretaris MIDDELBURG. De Zilte Academie Zeeland (ZAZ) heeft de Zeeuwse Pioniersprijs gewonnen. De pu blieksprijs ging naar de organisa tie van de Kustmarathon. Te midden van bos, heide en de meanderende Hunze ligt dit luxe 4-sterren hotel met vele faciliteiten. Neem een duik in het binnenzwembad en ontspan in het luxe Beauty Wellness De Hunzebergen met o.a. een sauna en Turks stoombad. Voor een dagje cultuur snuiven en winkelen kunt u uitwijken naar de bruisende stad Emmen. Exloo Drenthe Ontvangst met welkomstdrankje 2 x overnachting incl. ontbijtbuffet 1 x heerlijk hoofdgerecht op de dag van aankomst 1 dag toegang tot Beauty Wellness 10% korting op een behandeling Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis WiFi en parkeren Geldig t/m aankomst 31-03-2016 (m.u.v. feestdagen en evenementen) o.b.v. verblijf van 2 personen op een standaard tweepersoonskamer. De prijs is exclusief reserveringskosten (€5 per boeking), tax and handling fee (€2 p.p.p.n.) en weekendtoeslag bij verblijf op vrijdag en/of zaterdagnacht (€5 p.p.p.n.). BoekenPwww.hoteldehunzebergen.nl/ontspannen of bel +31 (0)591 - 549 131 SPECIALE LEZERSAANBIEDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2