'Een leven als K3'tje zal bij ons allemaal wel in de smaak vallen' Anders dan het boek maar even aangrijpend Op jacht naar het Noorderlicht! effeweg.nl CULTUUR SHOW 23 N MIS DIT NIET VOOR: €1099,- www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Gisteren waren alle tien de finalisten te gast bij Qmusic om zichzelf voor te stellen en een stukje te zingen. En het allerbe langrijkste: om de luisteraar op te roepen op ze te gaan stemmen. Het meisje dat de meeste stem men krijgt, mag namelijk meteen door naar de tweede liveshow. Uit de vijf Nederlandse meis jes: Klaasje, Jindra, Lisa, Demi en Suzan, en de vijf Vlaamse: Laura, Nora, Lauren, Hanne en Marthe, komen uiteindelijk de drie nieu we K3-leden voort. Nora zegt dat ze allemaal erg uitkijken naar de liveshows. „We weten al wat de opdrachten zijn en welke num mers we gaan zingen, voor de kij ker is dat nog een verrassing. Het zal een mooie en speciale show worden." Voor Nora (21) is alles nieuw. Zij had nog nooit echt op een po dium gestaan voordat ze aan het programma K3 Zoekt K3 mee deed. „Ik zong alleen thuis sa men met mijn zussen en ik had nooit het idee om er iets mee te doen. Toen ik hoorde dat K3 ging stoppen, heb ik me onmiddellijk opgegeven." Ze beseffen allen nog niet hele maal dat ze enorm in de picture staan. Nora: „Je vergeet op het po dium gewoon dat er zo veel men sen kijken." Klaasje: „Ik had hele maal niet zo door dat het zo groot was. Nu merk ik dat ik ook op straat wordt herkend en besef ik dat het niet alleen maar fami lie is die zit te kijken." De drie meisjes die winnen, moeten ook meteen aan de slag. Hanne (21) ziet dat wel zitten. „Ik heb daar su- perveel zin in. Het eerste jaar wordt zwaar, want K3 is wel van hoog ni veau, heeft veel be reikt en wij moeten dat nog opbouwen." Klaasje (20) houdt er rekening mee dat haar leven drastisch gaat veranderen als ze eenmaal tot het populaire zangtrio gaat beho ren. „Op dit moment zijn we al zo veel met de liveshows bezig en heel lang aan het oefenen. Ik ben dan ook tijdelijk gestopt met mijn opleiding. Ik studeer dwars fluit aan het Conservatorium van Amsterdam en geef muziekles. Ik kan dit niet combineren met K3." Voor Demi (21) geldt hetzelf de. Ze werkt nu in de horeca, maar wil zich volledig wijden aan het repeteren van de num mers en dansjes. „Een eventueel leven als K3'tje zal bij ons alle maal wel in de smaak vallen." Dat Studio 100-baas en jurylid Gert Verhulst soms streng uit de hoek komt, deert de finalisten niet. Demi: „Hij is eerlijk. Gert zei tijdens de audities tegen me dat hij een beetje bang van mij werd. Dat was misschien in eer ste instantie door mijn stoerdere houding in vergelijking met de andere meisjes. Daar ben ik zelf trots op, want zo kan ik me on derscheiden." Klaasje: „Ik had eerst helemaal niet door dat Gert harde opmerkingen maakte tij dens de show. Dat kwam pas toen ik de auditieafleveringen te rugzag. Ik heb daar soms ook wel hard om moeten lachen." Als het commentaar alleen maar lief is dan bereik je ook min der, vult Hanne aan. „Je moet soms hard zijn." Van prachtige literatuur een film maken is ris kant, een klassiek boek tot muziektheaterstuk omvormen bijna levensgevaarlijk. De Tweeling onderging de eerste transformatie al (Ben Sombogaart maakte een geslaagde filmver sie) en sinds gisteren is de bestseller van Tessa de Loo uit 1993 ook een theatershow. De fan van het boek heeft het zwaar bij deze nieuwe versie. Natuurlijk: de kern van het ont roerende verhaal van de tweelingzus sen die op hun zeven de, aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog, uit el kaar worden gehaald, blijft over eind. Maar scriptschrijvers Kees Prins en Frank Houtappels bena derden de oorspronkelijke versie allerminst met fluwelen hand schoenen. Ze verwijderden de be jaarde zussen, die levenslang ge scheiden bleven, compleet uit het scenario. In plaats daarvan is de plek waar de twee elkaar hun dramati sche geschiedenis vertellen een Nederlandse cel. Daar wacht de Duitse zus in 2946 op haar execu tie door het Nederlandse verzet. De zussen lopen nog over van de emotie van de oorlog. Daarin ver loren ze beiden hun man: de een, een Jood, stierfin Auschwitz. De ander, een Duitse soldaat, viel bij Stalingrad. Dat de verjongende ingreep overeind blijft, ligt vooral aan de kwaliteit van de twee actrices. Hanna van Vliet en Rosa da Silva maken volstrekt invoelbaar waarom het begrip waar heid in een oorlog al tijd twee kanten kent. Vooral Da Sil va schittert als de rechtschapen Ne derlandse die moet beslissen over het leven van haar zus. Haar chemie met Willi am Spaaij als verloof de David is een genot om te zien. De liedjes komen van The Com mon Linnets, Ilse DeLange en JB Meijers. Ze sluiten tekstueel geluk kig niet naadloos aan op de dialo gen, maar zoeken de achterliggen de emotie. Klassiekers in het gen re zijn het niet, maar ze bieden hoffelijk alle ruimte voor het ver haal. Zo is deze Tweeling, voor wie het boek loslaat en zich overgeeft aan de acteurs, een aangrijpende voorstelling over wederzijds be grip en de kracht van vergeving. 8 DAAGSE EXCURSIEREIS VAN: UW VOORDEEL: €200,- HURTIGRUTEn €1099,- €1099,- MAANDAG 12 OKTOBER 2015 door Suzanna Timmer Er zijn nog tien meiden in de race voor de nieuwe K3 in de live shows op SBS6 die komende vrij dag beginnen. Nora foto Sofie Silbermann V A RECENSIE DE TWEELING door Stefan Raatgever IN SAMENWERKING MET: Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u achterlaten. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaf het spoor en het water. We doorkruisen het land twee keer per trein, waarbij u onophoudelijk getrakteerd zult worden op schitterende vergezichten, en leggen een deel van onze reis af met de 'oude Postboot' Hurtigruten - één van de mooiste cruises ter wereld. Dit alles gecombineerd met bezoeken aan Oslo, Bergen en Trondheim. En wie weet, ziet u bij helder weer het Noorderlicht! TRONDHEIM ALESUND BERGEN j OSLO DAG 1 Vanaf ons verzamelpunt vertrekken we vroeg in de morgen via Noord-Duitsland naar ons overnachtingshotel nabij Kopenhagen. DAG 2 Na het ontbijt vervolgen we onze reis. Via een korte over tocht bereiken we Zweden en rijden langs de westkust richting Noorwegen. Aan het einde van de middag arriveren we in ons hotel in de omgeving van Oslo. DAG 3 In de ochtend brengen we een bezoek aan de Noorse hoofdstad Oslo. In de middag nemen we de trein die ons naar Bergen zal brengen. U doorkruist Noorwegen van oost naar west dooreen adembenemend landschap. DAG 4 Vandaag bezoeken we de stad Bergen. Aan het begin van de avond gaan we aan boord van de wereldberoemde Hurtigruten. DAG 5 Verblijf aan boord van de Hurtigruten, waarbij u onderweg getrakteerd wordt op prachtige vergezichten op de Noorse fjorden- kust. In Alesund heeft u de gelegenheid het stadje te ontdekken. DAG 6 In de ochtend arriveren we in de voormalig Noorse hoofd stad Trondheim. VanuitTrondheim nemen we de trein naar Oslo, waar we aan het eind van de middag zullen arriveren. DAG 7 Vanuit Oslo komen we aan in Zweden. Langs de kust rijden we verder naar het zuiden. De overnachting vindt plaats in de omgeving van Kopenhagen. DAG 8 Via een korte overtocht rijden we terug richting Nederland. Op ons verzamelpunt kunt u deelnemen aan het afscheidsdiner. Vervolgens wordt u met de servicelijn naar uw opstapplaats gebracht. VERTREKDATA 2015 6 november 2016 6, 13, 20, 26 februari, 12 maart. INCLUSIEF 5 hotelovernachtingen 2 overnachtingen aan boord van de Hurtigruten V 7 maal ontbijten 5 maal diner tZ Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo y Stadstours Oslo, Bergen en Trondheim o.l.v. een gids Alle noodzakelijke overtochten Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider t,Z Vervoer per Comfort Class touringcar Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23