Niet langer Mister James Morrison presenteert vierde album: 'Higher than here' 22 Duijvestein speelt hoofdrol in 'Macbeth' Aat verlaat 'Heel Holland bakt' De dood van zijn aan alcohol verslaafde vader zette zijn leven op z'n kop. Met zijn nieuwste cd laat hij dit achter zich. Show Entertainment Actrice Eva Duijvestein gaat volgend jaar de hoofdrol spelen in een nieuwe toneelver sie van het wereldberoemde stuk Macbeth van William Shakespeare. Dat heeft Het Zuidelijk Toneel bekendgemaakt. Het stuk gaat half maart 2016 in première. Assistent filiaalmanager in een su permarkt Aat (foto) heeft gistera vond Heel Holland bakt verlaten. Aat komt uit een gepassioneerde bakkersfamilie een leerde het bak ken van zijn opa. Het is hem niet aan te zien. James Mor rison, 31 jaar oud pas, straalt in het Amstel Hotel in alles opge wektheid uit. Hij is zaterdagmiddag in het land om te spelen op 538 Live XXL in de Ziggo Dome, en een paar uur voor hij het podium op moet, drinkt hij thee in de hotellobby. Daar zakt hij onderuit in een dure fauteuil. Zorgen? Het is hem niet aan te zien. Maar schijn bedriegt. Zijn vier de album Higher than here, dat bin nenkort verschijnt, is een album waar hij zelf lange tijd van dacht het nooit te kunnen maken. „Nadat ik mijn vader verloor, heb ik een hele tijd elke dag moeten huilen. Ik was verdrietig, ik wist het even niet meer." 'Op een gegeven moment was ik iedereens rekeningen aan het betalen' De vader van Morrison overleed 5 jaar geleden aan alcoholisme, pas 60 jaar oud. Demons, de eerste single van zijn nieuwe album, staat symbool voor het omgaan met dat verlies. „Ik wilde een nummer maken over de monen, een nummer waarin ik vertel de dat ik niet wil vechten tegen de zelfde demonen als mijn vader deed. Ik zing dat ik positiever naar het le ven wil kijken." Single Demons is de tiende hit van Morrison in de Nederlandse hitlijst, waarin hij zijn debuut maakt als be gin twintiger met You Give Me Some thing. De plotselinge rijkdom die met dat succes gepaard ging, maakte het hem lange tijd moeilijk. „Ik probeer de het goed te doen. Ik kocht eerst een huis voor mijn moeder, toen voor mijn broer en daarna dacht ik pas aan mezelf. Ik was Mister Nice Guy voor iedereen, maar het bezorg de me veel kopzorgen. En die had ik niet toen ik arm was! Het ging ook al lemaal zo snel: ik was straatarm toen ik werd ontdekt en een jaar later had ik hits en meer geld dan ooit tevo ren." Niet alleen hij moest wennen aan die status, zijn familie ook. „Dat heeft een paar jaar geduurd, voor ze snapten hoe het zat. Ze dachten al dat ik rijk was toen ik nog lang geen miljonair was. Het was lastig. Ik zorg nog steeds goed voor ze, maar op een gegeven moment was ik iedereens re keningen aan het betalen. Dat doe ik niet meer. Het liep helemaal uit de hand." Zichzelf wegcijferen, doet hij niet niet langer. Morrison, nog altijd sa men met jeugdliefde Gill, is inmid dels verkast naar een groot huis op het platteland. Daar heeft hij een stu dio laten bouwen, waar Memories is gemaakt. „Op een gegeven moment dacht ik bij mezelf: ik woon nu in de stad en mijn woning is afbetaald, maar is dit het nou? Is dit echt wat ik wil? Toen ging ik eens rondkijken en vond ik al snel een huis op het platteland, pre cies het soort huis waar ik altijd al van droomde. Met plek voor alle fami lie om te kunnen blijven. Dat heb ik gekocht. Ik ben nog steeds een stads mens, maar m'n rust vind ik nu op het platteland. Daar kom ik tot me zelf." Lachend: „Al ben ik ook daar zelden alleen." Alleen is hij slechts als hij muziek maakt, wat hij de afgelopen jaren vooral in onzekerheid deed. „Iedere ochtend bij het wakker worden, test te ik mijn stem. Had ik hem nog? Maar er muziek mee maken, lukte me niet. Zitten er wel mensen op me te wachten na dik drie jaar geen nieu we muziek te hebben gemaakt, vroeg ik me vaak af. Ik twijfelde. De eerste zes maanden werk aan dit album heb ik uiteindelijk zelfs weg moeten gooien. Het voelde niet goed, er zat geen ziel in mijn muziek. Uiteinde lijk is muziek maken toch weer een soort therapie voor mij geworden. Dankzij het maken van Higher than here heb ik een donkere tijd achter me kunnen laten." Cultuur Nice Guy door Anton Slotboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22