Kinderboekenfeest is niet alleen voor kinderen Boulevardbezoekers neigen naar loungeclubs en in ieder geval een ijsje WALCHEREN 15 Het badcaisson onder de 'boule' in Vlissingen is in de aanbieding. De Vlissingers hebben zelf ook ideeën. Ondernemers sparen actiepot Een betonnen bouwsel van 6i meter lang en nog geen tien meter breed, verstopt onder de voeten van de boule vardwandelaars. Afbladderende muren, badhokjes met roestige sleutels, muren groen van de al gen. De pluggen van de vorige lek- dichtende inspuitbeurten in het plafond zijn hard op weg stalac- tiet te worden. „Daar hebben tot aan de boulevardversterking in 1982 glastegels gezeten; keek je zo naar de voeten van de mensen bo ven", wijst strandbeheerder Al- bert Dijkstra. Hij speelde als jonge tje al in het Vlissingse badcaisson, tussen de badhokjes en de strand- stoelenverhuur. In een deel ervan staan de boten van de strandbewa- king. Toch is de belangstelling van ondernemers groot om iets van het oude badcaisson te maken. Zwijgzaam nemen mannen met brochures in de hand de ruimte de maat bij de bezichtiging. Ze mogen plannen indienen die de gemeente vanaf volgend jaar ten minste twintigduizend euro huur per jaar opleveren. Er was al spra ke van een strandzwembad met terrassen, een luxe loungeclub, een zeeaquarium. Kan allemaal, maar het mag geen kermis worden, zegt boule vardbewoner Henny Grefen. „Geen 'klein Scheveningen' met overal eettenten en vervuiling om- dat mensen alles maar laten val len. Een ijsje verkopen kan natuur lijk, maar als er in het badcaisson een gewone friettent komt, denk ik dat de eigenaars van Toon's kiosk gaan procederen." De kiosk moest na zeven decennia frietver koop door de familie Keersemaker het veld ruimen; de erfpacht werd niet verlengd. „Maar iets met luxe uitstraling, een beachclub of zo, dat kan wel. Geen danstent; het is hier 's nachts al een discotheek met jongens en meisjes in hun au to's." „Een strandbad? Alsof er niet genoeg water is!", lacht Natasha Coppoolse uit Middelburg. Doch ter Idaya logenstraft dat meteen: „Jaaa! Een zwembad zonder kwal len!" Broer Sonny oppert speelge- legenheid. „Trampolines, schom mels, klimdingen. Voor alle leeftij den." Idaya: „En hangmatten!" Een beachclub met fitnessstrand, vinden Margot en Peter Wilder- om uit Wissenkerke een goed idee. Johan en Jacomina Duizend stra uit Vlissingen vinden dat er niet zoveel hoeft te veranderen. „Maak er maar winkeltjes. Met speelgoed, een kopje koffie, aller lei hapjes. Wij zijn geen strand- mensen meer, maar het kan fijn zijn als je er even kunt zitten zon der in je badgoed de boulevard op te moeten." Ludith Punt-van Osnabrugge huurde 25 jaar een badcabine in het caisson, ook al woont ze aan de boulevard. „Nu niet meer. Ik word te oud. Ik zit hier op mijn bankje ook goed. Het badcaisson is wat het Badstrand onderscheidt. Overal zijn strand huisjes. Knap die badhokjes op." Zij pleit voor een strandvoorzie- ning met terras die goed bereik baar is voor mindervaliden. „Veel mensen kunnen niet op het strand lopen. Met die speciale strandrolstoelen is dit een kans." 'Een luxe uitstraling, een beachclub. Maar geen kermis' VLISSINGEN De Vlissingse on dernemers leggen zich nog eens vijf jaar een Bedrijven In- vesterings Zone-aanslag op. Met de bijdragen uit die pot be talen de ondernemers gezamen lijk zaken als gratis wifipunten, de sinterklaasintocht, de hand ende bloemenmanden en kerst verlichting en de muziek in de winkelstraten. Zonder dat geld vervallen al die zaken, stelt de Vlissingse Ondernemers Cen trale. Die vraagt de gemeente raad om de aanslag voor weer vijf jaar op te leggen in de bin nenstad van Vlissingen. Voor een pand met een WOZ-waar- de tot 300.000 euro betaalt een ondernemer volgend jaar 300 euro BIZ; elk jaar komt daar vijf euro bij. Ondanks de wens van de raad doen de Scheldestraat en het westelijke einde van de boulevards niet mee vanwege gebrek aan profijt. In boekhandel de Drvkkery in Middelburg klinken verrukte kinderstemmen. Jongens en meisjes sleuren hun vader of moeder de boekhandel door om maar niets te hoeven missen van het Kinderboekenfeest zondag middag. De achtjarige Maties Dellaert uit Vlissingen heeft geen oog voor de aanwezige schrijvers, muziek of zakjes popcorn. Hij staat mid den in de winkel stil, verdiept in het Proejjesboek van Arno Verwey. „Ik zie al een paar dingen die ik thuis wil uitproberen", zegt Ma ties. „Het proefje met de afstands bediening lijkt me leuk." Hij slaat de pagina om. „Rook schieten. Dat is ook gaaf." Eigenlijk vindt hij al les interessant. Niet verwonderlijk dat hij later uitvinder wil worden. „Het is leuk als je iets kan beden ken waarvan anderen denken: Huh? Hoe kan dat?" Maties weet dat auteur Arno sen uit Middelburg hebben zicht baar plezier. „Ik kende deze proef jes al", bekent Maryn. „We heb ben het boek op school en ik ben het aan het lezen. Erg leuk om de proefjes nu ook in het echt te doen." Haar zusje knikt. „Het is net alsof je uitvinder bent." Terwijl Arno Verwey moeite moet doen om boven de vele kin deren uit te komen, is het in de poëziehoek van de Drvkkery op vallend stil. Schrijfster Selma Noort leest voor uit De zee kwam door de brievenbus, haar kinder boek over de watersnoodramp van 1953. Geconcentreerd luiste ren de kinderen naar haar stem; sommigen zitten letterlijk op het puntje van hun stoel. Veel ouders staan mee te luisteren. „Mama, dat boek wil ik kopen", fluistert een jongetje. Zijn moeder knikt. Rondslingerende popcorn knerpt onder hun schoenzolen ter wijl ze de poëziehoek verlaten. Het Kinderboekenfeest is een feest voor iedereen. Verwey in de Drvkkery is om sa men met de kinderen experiment jes te doen en hij staat te popelen om te gaan kijken. „Ik moet wel eerst even dit boek betalen", zegt hij een beetje beschaamd. Bij Arno Verwey aan tafel is het dringen geblazen. De kinderen ex perimenteren naar hartenlust: mu ziek maken met rietjes, een ge kookt ei in een fles laten zakken en hersenen een gat in je hand la ten zien terwijl het er niet is. De zusjes Maryn (9) en Suus (7) Dirk- Trampoline, schommel, een zwembad zonder kwallen' 'Winkeltjes met speelgoed, ijsjes en allerlei hapjes' MAANDAG 12 OKTOBER 2015 Wie wil het badcaisson? door Claudia Sondervan Ondernemers verkenden vrijdagmiddag op discrete wijze de mogelijkheden van het oude badcaisson onder de Bou levard Evertsen. Een van hen wint binnenkort het recht om per april er iets nieuws te beginnen, foto Lex de Meester Henny Grefen door Ellen Jobse Frank van Ark, schrijver van Einstein for Kids, liet kinderen gisteren in Mid delburg kleine wetenschapsproeven zien. foto Lex de Meester Sonny en Idaya Coppoolse en Jacomina Duizendstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15