SMART DEAL 500MB DATA Hulp komt van alle kanten voor de vluchtelingen in Baskensburg 14 WALCHEREN met de Samsung Galaxy A5 P/MND Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc Jeugdbrassband wint Himalaya Ontdekkingsreis in Zeeuws Archief 4 In de regio Mijn dorp, mijn stad incl. Samsung Galaxy A5 t.w.v. €336,- 'We zijn er wel achter: de vluchtelinen helpen maar wat graag mee' Middelburg Voor de achttiende keer wordt zaterdag in Middelburg het Lan ge Jan Kroegenbridge- toernooi gehouden. De organisatie is in handen van de twee Middelburgse bridge- verenigingen Harten vrouw en MBC. Aan het toernooi nemen 120 paren deel die voornamelijk van Wal cheren komen, maar ook uit andere delen van het land. Er wordt gespeeld in vijftien ho recabedrijven in het centrum van Middel Meer informatie en opgeven: www.volksuniversiteitzeeland.nl/archief/ handel-en-wandel. AACTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senioren; De Klimop, 14.00-16.30 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 door SWM VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senio ren; Museum Veere, Kaai 25,10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Tweezijdig Belicht', met maritieme kunst van Vlaamse en Nederlandse kun stenaars VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen Exclusief voor de lezers van deze krant 5 Inch super AMOLED scherm 13 Megapixel camera Stijlvol metalen frame Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! door Claudia Sondervan VLISSINGEN. „Welkom broers en zussen", staat er in het Arabisch op een kartonnetje dat Meriam Cherni op houdt als de eerste bus met vluchtelingen zaterdag om 16.30 uur verschijnt bij sporthal Baskens burg. „Ik ben 28 jaar geleden als klein meisje met mijn ouders uit Tunesië hierheen gekomen. Ik weet hoe belangrijk een vriendelijk gezicht is." Aan de overkant van de straat hangt Hoessein Bouzambou, zaal voetballer bij Groene Ster, op zijn scooter met een paar vrienden. Hij mist de wedstrijd dit weekein de, want hij gaat tolken. „Dat is be langrijker dan een potje voetbal. Ik ga vanavond bij het eten even kennismaken en misschien een balletje trappen." Gemeentevoorlichter Pien Wil deman kan in de berm zomaar drie tolken in haar blokje bijschrij ven. HZ-student Camil Rishmaani is Palestijn, vertelt hij in het Engels. „Mijn vader en moe der zijn in 1967 vanuit Palestina opgevangen als vluchteling in Sy rië. Ik spreek hetzelfde Arabisch." Abdcljabar Fadhlaoui was 27 jaar onderwijzer voor hij 2,5 jaar gele den uit het tumult van de Jasmijn revolutie naar Vlissingen kwam. Ook hij gaat tolken. Weddy van den Berg van het wijkplatform Middengebied kan het ook, maar ze moet werken. Vrijdag stuurde ze nog een verontruste e-mail naar de gemeente waarin ze haar vragen en die uit haar wijk ver woordde. Over beveiliging, ver keersveiligheid, overlast op straat. Ze is blij met het snelle antwoord van de gemeente Vlissingen én dat ze zaterdagmorgen ging kijken Telefonisch bestellen kan ook. Bel: 0900-0603 (€0,45 per gesprek, ma t/m vr van 8-18uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 20-10-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. MIDDELBURG Jeugdbrassband Middelburg heeft zaterdag het Himalaya Mu sic festival in Burgh-Haamstede gewonnen. Voorwaarts uit Kou- dekerke sleepte ook een prijs in de wacht, omdat dit orkest het thema van het festival ('ge moed') het beste tot uitdrukking wist te brengen. Aan het festival deden elf jeugdorkesten mee. De Middelburgse Jeugdbrassband le verde volgens de jury de 'beste muzikale prestatie' en werd daar voor beloond met een trofee. „Een opsteker voor de muzikan ten", zegt Aart van Goudswaard. René Nelis is dirigent van de brassband. Het festival wordt ge organiseerd door Himalaya Mu sic en de Witte van Haemstede. MIDDELBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit en het Zeeuws Archief ge ven vrijdag 16 oktober de cursus 'Handel en wandel - Middelburgse middenstand in archieven'. Archivaris Toon Franken gaat met de cursis ten op ontdekkingstocht in het archief. De aandacht gaat uit naar ar chieven en collecties die in tekst en beeld informatie bevatten over winkels, handelaren, ambachtslieden en vervoerders. Aanmelden kan tot 14 oktober bij de ZVU, tel. 0118-634800. De cursus is op vrijdag middag in het Zeeuws Archief, archieffoto Marcelle Davidse in de sporthal. „Voor veel mensen in de wijk komt dit onverwacht. Die hebben geen krant of inter net. Maar nu ik dit gezien heb, kan ik het uitleggen." Hennie Bras ser en Annemarie Luijten vinden het normaal dat de vluchtelingen in Vlissingen worden opgevan gen. „Hadden wij oorlog, dan wil den wij ook een veilige plek." Op de Paauwenburgse school van Hennies kleindochter zijn toilet spullen ingezameld, weet ze. Letty Demmers, burgemeester Zondagmorgen haast gemeen teambtenaar Debby Wolff zich met kratten door het stadhuis. „Ik was om 6.30 uur al druk met was- merkjes. In Cadzand is het mis ge gaan met de was en raakten vluch telingen van streek. Logisch, als je maar twee tassen bezittingen mag meenemen. In Serooskerke is een benzinestation met wasmachines van 18 kilo voor de toeristen. Men sen van het schoonmaakbedrijf zijn daar bezig en ik dacht: op het stadhuis is ook een machine." Zondagavond deelt ze de schone was weer uit. Hulp komt van alle kanten: taalles, slingers kinderte keningen, een babyaankleedkus sen. Voor een moeder met een ba by aan de borst hielpen vluchtelin gen een beschermend schotje te timmeren. Burgemeester Letty Demmers: „We zijn er wel achter: de vluchtelingen helpen graag mee. Met de afwas, met alles." Meriam Cherni, Rachida Raiisa en Abdeljabar Fadhlaoui (vlnr) hielden bor den met een Arabisch 'Welkom' op naar de vluchtelingen, foto Lex de Meester burg. Aan het eind van de dag om 17.30 uur wordt in de Wan- delkerk de uitslag be kendgemaakt. Sint Laurens Ons Boeregoed houdt zaterdag in de Her vormde Kerk in Sint Laurens een Zeeuwse avond. Tijdens de avond met liederen en verhalen, wordt een toelichting gehou den over de Zeeuwse klederdrachten. Ons Boeregoed is een vere niging die het behoud van het Zeeuws cultu reel erfgoed nastreeft. Zo wordt getracht de Zeeuwse klederdrach ten, gebruiken en dia lecten te bewaren. De avond begint om 20.00 uur. Toegang kost elf euro, jonge ren tot 16 betalen vijf euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14