Op naarThüringen Voetbalcoach Marcel Lourens maakt van elke dag een feestje Alles en iedereen bij Oranje onder druk Zijlstra: vluchteling bedreigen onze welvaart Buskosten kunnen oplopen tot 1600 euro per jaar 'Van dat zelfbewuste imago kom ik nooit af Busabonnement wordt steeds grotere post in huishoudboekje van gezinnen met kinderen op middelbare scholen. De pepernoot is hartstikke hip r 2,5 uur per dag in de bus Christina Heinsdijk (13) uit Oostburg reist een uur en een kwartier om op het Edudelta College in Goes te komen. Haar ouders betalen 1600 euro per jaar voor de bus. Lees verder op MIDDELBURG Zeeuwse ouders zijn per schooljaar vele honderden eu ro's kwijt aan busabonnementen voor hun schoolgaande kinderen. In Zeeland wonen 4050 leerlin gen minstens vijftien kilometer van hun middelbare school. Een groot deel van hen is aangewezen op openbaar vervoer. Hoe hoog de vervoerskosten zijn, is uiteraard afhankelijk van de lengte van het traject. Voor een afstand van 15 kilometer vanaf je woonplaats is het tarief 682 euro Sinds 2010 zijn in Zeeland de prijzen voor een bus abonnement voor scholieren met bijna 25 procent gestegen per schooljaar. Dat bedrag loopt snel op, zelfs met korting tot maxi maal 1607 euro. Sinds 2oro zijn de prijzen voor een busabonnement met bijna 25 procent gestegen. Een abonnement voor het traject van Burgh-Haamstede naar Zierik- zee bijvoorbeeld kostte destijds 551 euro, nu is dat 683 euro. Dan de trein. Een abonnement voor het traject Vlissingen-Goes kost 128,20 euro per maand. Voor jongeren onder de 18 jaar, zonder OV-studentenkaart, is er geen en kele mogelijkheid om korting te krijgen; ze betalen het volle pond. De kosten voor de bus verschil len in Nederland per regio. Over heel het land ligt een lappende ken van allerlei abonnemen ten wat vergelijken lastig maakt. Over de grens, in Vlaanderen, kunnen jongeren tot en met 24 jaar met hun Buzzy Pazz voor 195 euro per jaar gebruik maken van alle bus- en tramlijnen. Altijd en overal. Scholen merken dat steeds vaker de hoge reis kosten zwaar meewe gen bij de schoolkeuze, zegt Kees Nieuwen- huyzen, directeur van het Edudelta College in Goes en voorzitter van de Stichting Scho- lierenvervoer Zeeland. Ruim 2400 leerlingen hebben via deze stich ting een busabonne ment met korting. De fietsenzaken spinnen garen bij de oplopende kosten van het openbaar ver voer. De elektri sche fiets is steeds vaker een alter natief. Kras.nl/24443 of bel 0900-96977ocPg Carlo Boszhard Vrouwen die geen moeder willen zijn Met z'n tweeën schuilen onder de plu www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 10 oktober 2015 -o Bewolkt 257e jaargang nr. 239 Los nummer 2,90 Abonneeprijs 1,11 SPORT 2 3 PAGINA 2,6 7 Ouders betalen zich blauw ZEELAND 2 3 door Cornelleke Blok en Theo Giele Ontdek deze prachtige streek in het oosten van Duitsland. Maak mooie wandelingen en bezoek cultuursteden zoals Weimar. Modern en luxe 4-sterren hotel in Gera Inclusief ontbijtbuffet, wifi en gebruik van de sauna Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds PAGINA 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1