Overleden baby gevonden In schuur Heerhugowaard Obama blijft stuiten op verzet van voorstanders 'wapens-overal-wet' 8 NIEUWS Rookbom in parlement Als de bewoonster kort na het middaguur in haar schuurtje aan het werk is, doet ze de gruwelijke vondst. In een hoek staat een stin kende tas. Ze pakt de tas op en ziet dat er haartjes uitsteken. Ze haalt de overbuurvrouw erbij, sa men leggen ze de tas op straat en bellen de politie. „Daarna begon het circus", zegt een buurjongen, die ziet hoe het 'pakketje' uren later wordt af gevoerd in een lijkwagen. Intus sen doet de forensische recher che onderzoek bij de woning aan de Schelde in Heerhugowaard. De bakstenen schuur, aan de voorkant van het huurhuis, is af gezet met rood-wit lint. Ook in de achtertuin lopen agenten. „Dat er maandenlang een dood kind heeft gelegen, ik kan er met mijn hoofd niet bij", zegt overbuurman Bas hoofdschud dend. „Wie doet nou zoiets? In deze straat hebben de mensen niet veel contact met elkaar. Maar nu is iedereen ontzettend ge schrokken." Volgens buren is de bewoon ster van het huis niét de moeder van de dode baby. „Ze was niet zwanger", zegt een buurmeisje stellig. De vrouw woont al jaren met haar zoontje in de wijk. Bu ren zeggen dat een vriendin van de vrouw spullen had opgeslagen in het schuurtje. Het zou gaan om een verslaafde vrouw die re gelmatig over de vloer kwam bij de bewoonster. Of de verslaafde vrouw inder daad de moeder van het kind is, wil de politie niet zeggen. „De re- Volgens buren is de bewoonster van het huis niet de moeder van de dode baby Het lichaampje is voor sectie overgebracht naar het Nederlands Forensisch Instituut in Den Haag cherche is druk bezig met onder zoek aan het lichaam van het kind", zei een politiewoordvoer der gisteravond. Het lichaampje is voor sectie overgebracht naar het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) in Den Haag. Uren na de vondst van de ba by staan omwonenden op straat nog na te praten. Een welzijns werker van Stichting MET uit Heerhugowaard is gekomen om buurtkinderen naar huis te stu ren. „Het heeft geen zin om hier rond te hangen", zegt ze. „Het is beter dat de kinderen er thuis over praten met hun ouders. Dit is een schok voor iedereen." Volgens overbuurman Bas zijn er al jaren veel incidenten in de Rivierenbuurt. „De politie komt hier elke week wel een keer in ac tie. Vechtpartijen, achtervolgin gen. Toch ging het de laatste tijd juist beter." Sinds twee weken heeft Bas zijn huis te koop staan. „Ik ben bang dat de verkoop nu wel wat lastiger wordt. Ik bedoel, je wilt toch niet dat dit soort za ken zich in je straat afspelen." Ook burgemeester Han ter Heegde van Heerhugowaard is ge schokt. „Het is een zeer tragische gebeurtenis, kennelijk gebeurt dit soort dingen ook in Heerhugo waard." Grote steden vragen Kamer aanpassing bijstandsmodel De vier grote steden hebben de Tweede Kamer gisteren ge vraagd om een aangepast re kenmodel voor bijstandsuitke ringen. Ook de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft kritiek op het ver deelmodel. Ze vrezen volgend jaar tekorten bij het uitkeren van de bijstand. Een nieuw re kenmodel - op basis waarvan ze daarvoor geld krijgen - zou zorgen voor afwijkingen. Nieuwe ontdekking NASA: Pluto heeft blauwe luchten en rood ijs De Amerikaanse ruimtevaartorga nisatie NASA heeft gisteren de eer ste kleurenfoto's gepubliceerd van de nevel rondom dwergplaneet Pluto. Die nevel blijkt helderblauw te zijn, wat wetenschappers belang rijke informatie geeft over de sa menstelling van de laag. De NASA zei ook kleine ijsgebie- den te hebben gezien, die een op vallende rode kleur hebben. Het is nog niet duidelijk wat die kleur veroorzaakt. Cindy gaat met haar gun Een emotioneel weerzien op het Umpqua Commu nity College in Roseburg, dat inmiddels weer open is na de schietpartij op 1 oktober. door Peter Winterman HEERHUGOWAARD. De bewoon ster van een rijtjeshuis in Heerhu gowaard heeft gistermiddag een dode baby in haar schuurtje ge vonden. Het kind, mogelijk enkele maanden oud, was in een plastic tas gewikkeld. Wie is de moeder? AMSTERDAM HOUSTON PRISTINA. Tijdens een debat in het parlement in Kosovo is met een rook bom gegooid. Volgens verschillende media zou de oppositie de bom hebben gegooid. Enkele leden van het parlement verstoorden eerder het debat al door op fluitjes te blazen, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8