Raad eist dat VW aan de Veerweg in Kamperland blijft Kinderkamp krijgt na 2017 geen geld meer 6 BEVELANDEN en THOLEN Optredens in Goese binnenstad Expositie toont worstelingen De dorpsraad wil de Veerweg nieuw elan geven. Het vertrek van de VW zou een streep door de rekening zijn Vrijwilligers sprongen twee jaar geleden nog in de bres voor het kinder- en tienerkamp Twee appartementen op topniveau! Rossinipad 23 en 25, Goes 455.000,- k.k. In de regio Jan Smit, Frans Duijts op Oktoberfeest Open dag bij hospice Het Clarahofje 'Van plaagdier tot prooidier' bij Traas Mijn dorp, mijn stad door Rob Paardekam KAMPERLAND. Het WV-kantoor in Kamperland moet aan de Veerweg blijven zitten. Dat vindt de hele ge meenteraad van Noord-Beveland. Als de toeristische organisatie niet aan die wens voldoet, mag ze vol gens sommige fracties geen subsi die meer krijgen. De VW zelf wil graag naar het nieuwe winkelcentrum aan de rand van Kamperland verhuizen. Daar zou ze veel meer bezoekers kunnen trekken. Op die locatie zou bovendien gemakkelijker een zogeheten inspiratiepunt - het WV-kantoor nieuwe stijl - kun nen worden ingericht. De raadsfracties zijn echter van mening dat het slecht voor de Veerweg is als de VVV daar weg gaat. Dat bleek gisteren tijdens de raadsvergadering. Afgelopen zo mer bezochten bijna 15.000 men sen het toeristenkantoor. „Dat zijn 15.000 potentiële klanten voor de bedrijven aan de Veerweg. Die kunnen we niet zomaar weg halen", stelde de VVD. Daar den ken de andere fracties net zo over. Een verhuizing stuit ook op ver zet van de dorpsraad van Kamper land. Die is een plan aan het op stellen om de Veerweg, die als winkelgebied wat in verval is ge raakt, nieuw elan te geven. Het vertrek van de VW zou een streep door de rekening zijn. Raadsleden benadrukten giste ren dat de gemeente al geld in dit plan heeft zitten en zichzelf dus zou beconcurreren door een ver trek van het WV-kantoor toe te staan. Enkele fracties vinden dat de gemeente bij het verstrekken van de subsidie moet eisen dat de WV aan de Veerweg blijft. „Het mag niet zo zijn dat ze zelf 10.000 euro bijleggen en alsnog verhui zen naar de andere locatie", stelde Joop de Nooijer (CDA). De gemeenteraad mocht het college gisteren adviseren. B en W hakken uiteindelijk de knoop door. Wethouder Piet de Putter liet doorschemeren dat het colle ge, gezien de unanimiteit, naar de raad zal luisteren. door Rob Paardekam THOLEN. De toekomst van het kin- der- en tienerkamp Tholen is onze ker nu burgemeester en wethou ders hebben besloten er na 2017 geen geld meer in te steken. Het kamp bestaat sinds 2001 en wordt georganiseerd door het jeugd- en jongerenwerk van de ge meente. Elke zomer wordt een groep kinderen uit Tholen een week lang meegenomen naar een plek in Nederland om daar met el kaar op trekken en activiteiten te doen. Het kamp is met name be doeld voor kinderen die het om verschillende redenen niet zo ge makkelijk hebben. Volgens een woordvoerster van de gemeente wordt tot en met 2017 nog 7500 euro per jaar in het kamp gestoken. „Na dat jaar wordt dit stopgezet in het kader van de bezuinigingen." Daarmee is vol gens haar niet gezegd dat het kin derkamp zal verdwijnen. De ko mende jaren wordt bekeken of het kan worden voortgezet met bijdra gen van sponsors. Het is niet de eerste keer dat de toekomst van het kamp in het ge ding is. Twee jaar geleden kwam een groep vrijwilligers in het ge weer toen de gemeente de subsi die wilde verlagen van 11.000 naar 6000 euro. De raad besloot uitein delijk om er nog 1500 euro bij te doen. Volgens de vrijwilligers is het kinder- en tienerkamp heel be langrijk voor de deelnemers. Ze bloeien er op en vaak ontstaan er nieuwe vriendschappen. Prachtig topappartement op de 4e verd. en penthouse op de 5e verd. Beide met grandi oos uitzicht en dubbele garagebox. Prijs vanaf: Meer info: 06 - 53 86 32 50 STEENDIJK www.steendijk.nl mak.i.a, o.Q. 'S-HEERENHOEK Carnavalstichting De Koenkelpot pakt zaterdag groots uit met het jaarlijkse 's-Heerenhoeks Okto berfeest. Onder meer Jan Smit treedt op bij het Oktoberfeest XXL. Ook de Zeeuwse band Dub bel D De Dijk treedt op. Frans Duijts, Wolter Kroes en Django Wagner laten Nederlandstalige muziek op het podium horen. De vijftiende editie van het Oktober feest begint om 19.00 uur op het festivalterrein aan de Blikhoek in 's-Heerenhoek. Aan de kassa kost een kaartje 20 euro. GOES Op de internationale dag van de palliatieve zorg houdt hospice Het Clarahofje in Goes van 11.00 tot 14.00 uur een open dag. De zogeheten Soepdag wordt mor gen gehouden. Belangstellenden kunnen samen met medewerkers van het hospice een kop soep eten en de documentaire 'Er mot helemaal niks' bekijken. Ook wor den rondleidingen gegeven en kunnen bezoekers zelf ervaren wat complementaire zorg, zoals een voet- of handmassage, kan be tekenen. 'S-GRAVENPOLDER 'Van plaagdier tot prooidier' is de titel van de expositie die komen de zaterdagen is te zien bij Traas Ongediertebestrijding in 's-Gra- venpolder. Tijdens de expositie worden Zeeuwse inheemse die ren tentoongesteld. Op een educa tieve manier is te zien hoe de na tuur werkt en het ongediertepro- bleem zich voor een groot deel zelf kan oplossen. Ook laat de ex positie zien hoe de ongediertebe- strijder ingrepen moet doen in de natuur. De expositie is vrij toegan kelijk op zaterdagochtenden tus sen 10 oktober en 28 november van 10.00 tot 13.00 uur. SINT MAARTENSDIJK Kinderboekenweek bij Leger des Heils Het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk be steedt aandacht aan de Kinderboekenweek van dit jaar. Het motto is 'waar maar raar'. Het draait vooral om de natuur, wetenschap en techniek. Tijdens deze kinderboeken week worden de kin derboeken voor de helft van de prijs ver kocht. Het Leger des Heils, Radda Barnen- straat 9 in Sint-Maar tensdijk, is geopend op dinsdag- en donder- GOES dagmiddag van 13.30 tot 16 uur en zaterdag van 10 tot 12 uur; HEINKENSZAND Qi-gong vermindert stress Bij De Blaeij fysiothera pie en medische fit ness in Heinkenszand zijn vanaf dinsdaga vond 13 oktober vijf dinsdagen achtereen lessen Qi gong. Deelnemers leren acht tien gezondheidsbevor derende bewegingen, met als effect de ver mindering van menta le en lichamelijke stress. De les duurt van 19.00 tot 20.00 uur en de kosten be dragen 45 euro voor vijf lessen of 10 euro per les. Er is plaats voor maximaal zes deelnemers. Aanmel den en meer informa tie via Marjolein Hou- ben: mhouben@zeelandnet. nl of 06-28625349. Het Muziekfestival, morgen in Goes, biedt een afwisseling tus sen koren, instrumentaal, klas siek en wereldmuziek. Op vier locaties in de binnenstad zijn optredens: in de Grote of Ma ria Magdalenakerk, de rooms-ka- tholieke Maria Magdalenakerk, de trouwzaal van het stadhuis en de foyer van theater De Mythe. On der meer Musica Cordis, vrou wenkoor Quodlibet en het tiener koor van de Zeeuwse muziek school treden op. Het Zweedse ensemble Concertino Internazio- nale speelt muziek van componis ten uit Zweden en Rusland. Het festival begint om 13.00 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Voor het avondprogramma van Ensemble Concertino Internationale wordt aanbevolen kaarten te reserveren via cultureleraad@goes.nl. GOES. In de Grote Kerk in Goes is van 29 tot en met 31 oktober de bij zondere foto-expositie Luctor et Emergo van conceptueel fotograaf Leon van der Flier en Stichting Laat je horen! te zien. Met het kunstwerk Zeeuws Misje als zijn muze, waagt Van der Flier zich in de wereld van de (universele) worstelingen. Thema's zoals geweld, seksualiteit, geloof en discriminatie zijn actueel en beladen. Het doel van de expositie is het op starten van een dialoog met het publiek waarbij de acht foto's een aan knopingspunt kunnen zijn. Om de expositie volledig tot haar recht te la ten komen, is een crowdfundingsactie begonnen. Die loopt nog veertien dagen. Doneren kan via goes-crowdfunding.nl. foto Leon van der Flier ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, Van Hatuum- straat 5,19.30 uur - Finale verhalen- wedstrijd georgani seerd door De Zeeuwse Taele/SCEZ GEERSDIJK Galerie Lijn 3, Pro- vincialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Geschon den Schoonheid' door negen kunste naars GOES Erasmuspark, over dag - Foto-exposi tie Wil Tilroe-Ot- te; Lunchcafé Stads huis, Lange Kerk straat 1, 09.00-17.30 uur - Expositie kunstwerken Leo Burgs; Marconist raat 13-15B, 13.00-18.00 uur - Zeeuwse woon- markt met o.a. workshop huidver zorging; Inloop huis Oase, Roose- veltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Sportzaal De Spinne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball&Streetd ance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 19.30 uur - Voorstel ling Beumer Drost, Ijzersterk; De Spinne, 20.00-uur - Super bingo; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Caba- retshow Jandino Asporaat HEINKENSZAND Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur uur - Expositie 'De Kunst van het Le ven' door Esther Hoff en Petra Bou- man KAPELLE Grote Kerk, 20.00-21.00 uur - Concert organist Frank Heye KATTENDIJKE Katshuis, 20.00 uur - Pub Quiz ge organiseerd door Kadoze KRABBENDIJKE De Meiboom, Kerk- polder 30, 19.30-22.00 uur - Tentoonstelling parkieten; 20.00 uur - Openbare avond SP-fractie met aanwezigheid van Emile Roemer RILLAND De Levensbron, Valckenisseweg 12, 18.30-20.00 uur - Kinderkleding- beurs Wolphaartsdijk Dorpshuis de Grif fioen, Ooskerkes- traat 24, 18.30-20.30 uur - Kinderkleding- en speelgoedbeurs YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79