Bij nieuw trainingscentrum Trainer uit Blankenberge (43) is bij hoofüklasser 14 ZEELAND Dick Advocaat reikt diploma's uit bij voetbalschool van Noad'67 Breas blijft als enige overeind Oefenmeester zit zaterdag bij duel met Rijnvogels nog op de tribune. Maandag staat hij voor de groep. j Trainer Dick Advocaat komt op woensdag 28 oktober naar Sint Philipsland. Hij zal aan het ein de van de jaarlijkse voetbal- school van Noad'67 de certifica ten uitreiken aan de honderd deelnemers. Daarnaast neemt hij een cheque in ontvangst voor het Maxima Centrum in Utrecht, dat gespecialiseerd is in het behandelen van kanker bij kinderen. Advocaat was tot afgelopen weekeinde trainer van Sunder land, dat voorlaatste staat in de Engelse Premier League. Hij stap te zelf op na een reeks van slech te resultaten. Daarna heeft Noad'67 zo snel mogelijk con tact gelegd met de 'Kleine Gene raal', die de club al langer op het verlanglijstje had staan. De oud-bondscoach zegde zijn komst vervolgens toe. Advocaat zal er op 28 oktober rond 16.00 uur zijn. De voetbalschool van Noad'67 vindt traditioneel plaats in de herfstvakantie. Drie dagen lang krijgen kinderen uit Sint Philips land en omgeving trainingen van toptrainers. Dit jaar, bij de elfde editie, is onder andere Ma rio Been, oud-trainer van onder meer Feyenoord en NEC, aanwe zig. Vorig jaar verzorgde Danny Blind, nu bondscoach, een cli nic. Het tweede kaderteam van 's Lands Welvaren ging tegen Bel- levue/van Giessen met 6-2 onder uit. Sjoerd Breas bleef als enige fier overeind en bevestigde zijn topvorm van de laatste weken. Bellevue-'s Lands Welvaren 2 6-2: Remko van Oosterom (160)- Sjoerd Breas (140) 144-140,7; Ton van Loon (i3o)-Pierre van den Berg (110) 130-68,19; Natha niel Nguyen (i3o)-Jos Breas (110) 130-90,11; Wilfred Buijzen-Phuc Nguyen 100-59, li- Ook de driebanders van Jacobs Mannenmode 2 verloren in de vierde divisie met 6-2. L&B Ledermode-Jacobs Mannen mode 2 6-2: Corné Bakkers-Johan de punder 30-19,57; Brian Bak- kers-Frits van der Vliet 25-19, 61; Rien Bakkers-Willie Verbeek 9-25,32; Bert Ligtvoet-Piet Bom 20-19, 53- Sport kort Tijdens het duel met AS WH zat Jannes Tant zaterdagmid dag druk te schrij ven. Net als alle an dere kandidaten voor de trainerspost bij Hoek had hij het verzoek gekregen om na het duel (2-1-winst) een analyse in te leveren. Daar maakte de Belg geen half werk van, waar mee hij een meer dan een goede indruk achterliet. „Ik ben ambi tieus, Hoek is ambitieus en wil te rug naar de topklasse en mijn spe lers willen dat ook", zei Tant. „Daarom wilde ik bij deze club aan de slag." Tant werd gisteravond bij de zaterdag-hoofdklasser gepresen teerd als opvolger van de vorige week ontslagen Ruud Pennings. De 43-jarige oefenmeester leidde de training nog niet, maar sprak wel met een aantal spelers. Mor gen, tijdens het uitduel met Rijn- 'Jürgen Belpaire is een goede vriend van mij. En Eric Tetaert is mijn zaakwaarnemer' vogels, zitten Jacky Lambert en Wesley de Smet nog een keer op de bank. Tant zal het duel in Katwijk vanaf de tribune bekij ken. Maandag staat hij voor de eerste keer op het trainingsveld in Hoek. Het veld van de Zeeuws- Vlaamse club was geen onbe kend terrein voor de trainer. „Jürgen Belpaire is een goede vriend van mij", legde Tant uit. Belpaire stond tussen 2001 en 2004 onder de lat bij Hoek. „Toen heb ik hier een paar wedstrijden gezien. En Eric Tetaert is mijn zaakwaarnemer." Tetaert was vanaf oktober 2004 iets langer dan een jaar trainer van Hoek en werd toen ontslagen. „Toch heeft Eric me altijd gezegd dat ik hier een keer trainer moest worden als ik de kans zou krijgen. Hij vond het een fijne club." Rond 21.00 uur maakte Tant voor het eerst kennis met een tiental sponsors van Hoek. De champagne werd ontkurkt, waar na de trainer zijn verhaal deed. De oud-speler van onder meer Club Brugge en Waregem moet de komende maanden voor nieuw elan en punten zorgen. „Van de wedstrijden die ik hier begin deze eeuw heb bezocht her inner ik me vooral veel publiek en supporters achter het doel die met wc-papier en rookbommen voor sfeer zorgden. Het zou mooi zijn als dat terugkomt." Na enkele zware blessures moest Tant op zijn 28e een punt achter zijn voetbalcarrière zetten. „Ik speelde als verdediger of cen trale middenvelder. Daar komt veel coaching bij kijken. Mis schien ben ik daarom wel met een trainer geworden." Wat voor type trainer is hij ei genlijk? „Ik ben veeleisend voor mezelf en voor mijn spelers", al dus Tant. „Wat ik nu zeg, zal ik de spelers ook vertellen. Je hebt de mens Jannes Tant en de trai- Het freestyle windsurfen is een re latief jonge en nog vrij kleine sport. De beoefenaars zijn alle maal aan het pionieren. De besten proberen te leven als topsporters, maar weten eigenlijk niet precies hoe dat moet. Er is namelijk geen bond of bondscoach die hen bege- Sport sport@pzc.nl SINT-PHILIPSLAND Toen trainer Dick Advocaat opstapte bij Sunderland, vroeg Noad'67 hem gelijk voor de voetbalschool. foto EPA BERGEN OP ZOOM ROTTERDAM Aanval op Zeeuws record ekiden Zes Zeeuwse atletes doen zaterdag een aanval op het Zeeuws record ekiden (mara thon in estafette vorm). Dat zijn Moni que Allefs, Saskia Goole, Marianne de Kok (foto), Ingrid IJse- baert, Carolien van de Kreeke en Paola van Gilst. De beste Zeeuwse tijd ooit gelopen is 2.53.01 uur en da teert van 1994. Het re cord voor vrouwen 35+ staat sinds 1998 op 3.19.54. Het was de bedoeling om eerder dit jaar de ekiden te lopen. Toen werd de wedstrijd ech ter afgelast vanwege de hitte. Nu gaat-ie wel door, bij de club PAC in Rotterdam. WERKENDAM Amazone Kole tweemaal tweede Enkele weken geleden beweerde Elles Kole dat de merrie Owen- dy klaar was voor de promotie naar natio naal ZZ-Zwaar. In ma nege Selinahoeve in het Brabantse Werken dam bewees de ama zone uit Vlake woens dag haar gelijk. Met de score van 62 pro cent eindigde de Zuid-Bevelandse com binatie in beide proe ven op de tweede plaats. Tant is hard als het moet door Barry van der Hooft Jannes Tant, trainer Hoek Jannes Tant werd gisteravond in Hoek gepresenteerd als nieuwe trai ner. Maandag staat hij voor de eer ste keer op het veld bij de zater dag-hoofdklasser. foto Peter Nicolai door Roeland van Vliet Bij de Brouwersdam hebben velen al leren surfen. Er komt daar nu nog meer begeleiding voor de talenten en topsporters. BROUWERSDAM. Bij het Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam, aan de noordkant van het Grevelingen- meer, is gistermiddag het Interna tionaal Trainingscentrum Freestyle Windsurfen geopend. Het is er me de op initiatief van de provincie gekomen, vanuit het idee om Zee land te profileren als dé plek voor het bedrijven van watersporten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71