i i Kinderburgemeester maakt zich vooral zorgen over pesten en vluchtelingen 7 SCHOUWEN-DUIVELAND 7 rh esten, integratie van vluchtelingenkinderen en de strijd te gen vereenzaming springen er dit jaar uit als aandachtspunten van de kandidaat-kinderburgemeesters op Schouwen-Duive land. De PZC heeft alle vijftien kandidaten geinterviewd en onder meer gevraagd naar hun belangrijkste drijfveer om een jaar lang kinderburgemeester te willen zijn. Bij opvallend veel deelnemers leeft de ambitie om als kinderburgemeester iets te doen tegen pes ten of het buitensluiten van leeftijdsgenoten. Anderen zoeken het ook in die richting, maar dan net iets minder uitgesproken. Ook zijn er kandidaten die het specifiek opnemen voor vluchtelingenkinderen en minder bedeelde leeftijdsgenoten. Weer anderen richten zich vooral op de vereenzaming van oudere mensen, verkeersveiligheid en het mi lieu. Uit hun midden wordt 14 oktober door een jury onder leiding van burgemeester Gerard Rabelink de opvolger gekozen van Floris Hoogenboom. De vijftien kandida ten moeten een korte presentatie voorbereiden, waarin zij zichzelf voorstellen en hun ideeën ver- v tellen. Ook moeten ze een heuse openingstoe- spraak houden in de Burgerzaal van het gemeente huis, waar de verkiezingen plaatsvinden. ND KINDERBURGEMEESTER VRIJDAG 9 OKTOBER 2015 (9 Sam van Oosten (10), Nieuwerkerk: Als ik kinderburgemeester word, wil ik iets tegen pesten doen. En kinderen meer aan het sporten krijgen. Ik doe zelf aan karate en r) fietsen. Sennah Baptist (10), Zierikzee: Wat ik wil is dat kinderen toneelstukjes gaan oefenen en die dan gaan spelen in bejaar denhuizen. Zo kan je jonge en oude mensen meer met elkaar verbinden. It* Nienke Berrevoets (11), Kerkwerve: 'Ik wil een activiteit organiseren voor kinderen die niet met vakantie kunnen, zodat zij ook een leuke vakantie hebben. En voor mensen in de bejaar denhuizen een leuke middag, zodat die mensen het ook een beetje naar hun zin hebben.' I LarsCabriëls (10), Zierikzee: ,lk heb genoeg ideeën in m'n hoofd. Ik wil nieuwe speeltuinen inde oudere wijken en dat de bunkers behouden blijven om de geschiedenis mee te geven. Marilyn Tromp (10), Zierik zee: 'Ik wil dat de kinderen van Schouwen-Duiveland de vluchtelingenkinderen opzoeken en hen de Nederlandse taal helpen leren. Simpele woordjes als stoel of vriendinnetje. Ik vind het heel belangrijk dat die kinderen zich thuis voelen in Nederland.' Als ik de baas zou L zij n dan... door Marcel Modde Demi van Velzen (11 Burgh-Haamstede: 'Ik wil kinderburgemeester worden, omdat ik het pesten wil stoppen. Hoe ik dat ga doen, daar moet ik nog goed .over nadenken. Eva Dinther (10), Zierikzee: 'Dat lijkt me er zo leuk aan, dat je allemaal evenementen kunt openen en overal kan gaan kijken. Een plan wat ik wil gaan doen, heb ik nog niet. Daar moet ik nog even goed over nadenken.' r Myrthe Kuijpers (10 jaar), Zierikzee: Ik wil iets doen tegen pesten. Kinderen moeten zichzelf kunnen zijn en niet mooie kleren aan moeten doen om er bij te horen. Ook wil ik iets doen voor het milieu. Als iedereen maar één rommeltje per dag opruimt, gaan er minder dieren dood. Jayda Kostense (11Zierikzee: 'Ik vind het heel belangrijk dat ik kinderen met een glimlach zie. Daarom wil ik een sponsorloop organiseren voor Kika en heel veel andere activiteiten. Zieke kinderen moeten ook gelukkig kunnen zijn.' Juliette van de Giessen(10),Bruinisse: 'Ik wil de verdraagzaamheid ondersteu nen. Andere kinderen worden best veel gepest, alleen omdat ze een ander kleurtje hebben of een andere taal spreken.' Robin Duinhouwer (11), Zierikzee: 'Ik wil de verkeersvei ligheid verbeteren voor fietsers. En het pesten op internet tegen gaan. Veiliger fietsen betekent 1meer mensen op de fiets, 2: beter voor je gezondheid en 3: beter voor het milieu. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69