Laatste kans om parkeermeters te repareren Evenementen Zierikzee voortaan op LED-scherm Burgeradviseurs in gesprek met ouderen 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Info voor aspirant-pleegouders Muzikaal talent in Renesse 'Het heeft ook geen zin als ik hier met de botte bijl in ga. Zij doen ook heel erg hun best dit op te lossen' In de regio Dorpsraadvergadering in Zonnemaire Kijkje bij restauratie Bethlehemkerk Eigen kapsalon voor Steenzwaenshof Spreekuur rijbewijskeuring Mijn dorp, mijn stad door Marcel Modde zierikzee. De haperende nieuwe parkeerautomaten in Zierikzee en in de Schouwse Westhoek blijven voorlopig gewoon staan. Woens dagavond liep de termijn af die wethouder Jacqueline van Burg (LSD) leverancier Schmit Parkeer systemen had gesteld om de soft- wareproblemen op te lossen. De gemeente heeft het bedrijf nu for meel in gebreke gesteld, maar gunt Schmit nogmaals een kans. „Er zit wel wat verbetering in, maar naar onze zin nog steeds te weinig. We gaan volgende week opnieuw met ze in gesprek. Het heeft ook geen zin als ik hier met de botte bijl in ga. Zij doen ook heel erg hun best om dit op te lossen", aldus Van Burg. In de raadsvergadering twee weken geleden antwoordde de wethouder nog op vragen van de PvdA dat Schmit 'de hele handel' kon komen ophalen, indien de problemen op 7 oktober niet zou den zijn opgelost. Van Burg nu anceert die uitspraak nu enigs zins en heeft toch maar weer de mantel der liefde uit de kast ge pakt. „We hebben al heel erg veel geduld gehad met deze leve rancier, dat klopt. Maar ik ben ook een een heel erg geduldig mens. We gaan eerst nog maar eens praten. Als het volgende week weer niet lukt, dan kijken we wel wat we verder kunnen en gaan doen." De nieuwe parkeermeters zijn begin dit jaar neergezet. Van meet af aan treedt storing op, zo dra de betaling met bankpas of munten niet exact volgens de voorgeschreven stappen wordt uitgevoerd. De betaalgleuf blok keert in dat geval. Van Burg: „Wanneer mensen precies doen zoals het moet, is er meestal niets aan de hand. Maar ja..." Veel gebruikers klagen er over dat de handleiding op de display te moeilijk is. Vanaf 1 november lost het pro bleem zich in de Westhoek in ie der geval 'vanzelf op. In de win termaanden geldt daar gratis par keren. Om dan voorlopig ook maar het stallen van auto's Zie rikzee geheel vrij te geven, gaat de wethouder nu nog een stap te ver. door Marcel Modde ZIERIKZEE. De verouderde 'schuif- borden' langs de wegen rond Zie rikzee worden vervangen voor moderne LED-schermen. Op die nieuwe schermen worden voortaan alle activiteiten en eve- menten in Zierikzee aangekon digd. De schermen zijn op afstand be- dienbaar en de presentatie kan zo continu worden aangepast aan de lokale evenementenagen da, laat woordvoerder Toon Wan del van de gemeente Schou- wen-Duiveland weten. Voor het actueel houden van de medede lingen wordt samengewerkt met de internetsite zierikzee-monu- mentenstad.nl. Met dezelfde bor den worden bezoekers van de Schouwse centrumstad tevens 'op een eigentijdse wijze verwel komt'. De schermen zijn op ini tiatief en in samenwerking met de OVO (Ondernemers voor On dernemers) gerealiseerd. De kos ten worden deels gedekt uit ad vertenties door ondernemers. In een latere fase wordt ook nog een digitaal bord op het Haven park geplaatst. Dat betreft een 'touchscreen', met daarop alle toeristische informatie van de VW. Het bedrijf Visit Point begint 12 oktober met plaatsing aan de Laan van Sint Hilaire en bij de rotonde van het Businesspark. De afgelopen weken is daar al de benodigde fundering voor elek triciteit aangelegd. ZIERIKZEE. 75-plussers op Schou- wen-Duiveland kunnen binnen kort een telefoontje verwachten van burgeradviseurs. Deze vrij willigers gaan desgewenst met ouderen in gesprek. Enerzijds om hen te adviseren bij vragen die ze hebben, anderzijds om te signaleren of ze professionele hulp nodig hebben. 'Informatief Huisbezoek' is een project van Stichting Maat schappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO). Ja- colien de Glopper, projectbegelei der, hoopt zo onduidelijkheden te kunnen wegnemen bij oude ren. Bovendien kan het op tijd signaleren van problemen, vol gens haar, erger voorkomen en de gemeente kosten besparen. Tien vrijwilligers worden in november klaargestoomd om op pad te gaan. ZONNEMAIRE In Dorpshuis Zonnemaire is woensdag 14 oktober vanaf 19.30 uur een openbare dorpsraadverga dering. Aan bod komen onder meer het herinrichten van de openbare ruimte rond het beeld van Pieter Zeeman en de bekend making van de nieuwe naam van het Dorpshuis. Agenda en notulen van vorige verga dering staan op www.zonnemai- re.eu/notulen-dorpsraadsvergade- ring SCHARENDIJKE Om iedereen de gelegenheid te geven het restauratieproces van de Bethlehemkerk in Scharendij- ke te volgen, is er morgen open dag van 11.00 tot 14.30 uur. Dan zijn er al drie nieuwe ramen te be wonderen. Om 11.30 en 13.30 uur wordt er een toelichting gegeven. In totaal worden zes betonramen vervangen door aluminium ra men met gekleurd glas. Elk raam beeldt een scheppingsdag uit. NIEUWERKERK Appartementengebouw Steen zwaenshof in Nieuwerkerk heeft sinds deze week zijn eigen kapsa lon. Deze is bedoeld voor de be woners en is een service binnen de Steenzwaenshof. Mensen kunnen nu hun haar la ten knippen of op andere wijze la ten verzorgen zonder dat ze ver hoeven lopen. De kapsalon in de Steenzwaens hof is elke donderdagochtend open van 9.00-12.00 uur. ZIERIKZEE Senioren, chauffeurs met een c/d/e rijbewijs en andere automo bilisten die voor verlenging van hun rijbewijs door een arts moe ten worden gekeurd, kunnen op de vrijdagen 9 oktober en 13 no vember terecht in het Multi Funk- tioneel Centrum, Huijbertstraat 35 in Zierikzee. Voor senioren kost de keuring 35 euro, voor chauffeurs tot 75 jaar met rijbewijs c/d/e 55 euro. 'S-HEERENHOEK Jan Smit en Frans Duijts treden op Carnavalstichting De Koenkelpot pakt zater dag groots uit met het jaarlijkse 's-Heeren- hoeks Oktoberfeest. Onder meer Jan Smit treedt op bij het Okto berfeest XXL. Ook de Zeeuwse band Dubbel D De Dijk treedt op. Frans Duijts, Wolter Kroes en Django Wag ner laten Nederlandsta lige muziek op het po dium horen. De vijf tiende editie van het Oktoberfeest begint om 19.00 uur op het festivalterrein aan de Blikhoek in 's-Heeren- hoek. Aan de kassa NIEUWERKERK kost een kaartje 20 eu ro. ZONNEMAIRE Workshop 'Puur eten' Hoe stel ik een lekkere en gezonde vegetari sche maaltijd samen? Wat is een gezond ont bijt? Op woensdag 14 okto ber geeft Judith Pilger in Résidence Oud Bom- menede in Zonnemai re de interactieve workshop 'Puur eten'. In deze twee uur du rende workshop wor den de beginselen van puur eten onder de loep genomen aan de hand van producten. De kosten voor deelna me bedragen 24 euro. De workshop vindt plaats in de ochtend of in de middag, afhan kelijk van de deelne mersvoorkeuren. Aanmelden is verplicht en kan via info@oudbommenede. nl of 0111 -691367 on der vermelding van naam en voorkeur voor de ochtend of middag. In de Week van de Pleegzorg vindt op woensdag 14 oktober een informatieavond plaats in dorpshuis Bij Ons aan de Post- straat 20 in Nieuwerkerk. Deze locatie is nieuw en bedoeld om aspirant-pleegouders op Schouwen-Duiveland beter te kunnen bedienen vanuit de Oos terschelderegio. Ervaren trainers geven uitleg over pleegzorg in Zeeland en over het voorberei dingsprogramma voor aspi rant-pleegouders. Er zijn ook pleegouders aanwezig die vanuit hun ervaring kunnen vertellen over het pleegouderschap. De avond start om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Aanmelden kan via cspleegzorg® juvent.nl of 0118-632800. RENESSE. Muziekverzamelaars zijn er genoeg, met massa's cd's thuis. Keurig geordend op artiest of jaar. Maar wie kan er zeggen dat hij zijn el- gen cd in de kast heeft? Rapper Niek van Goor liet er gisteravond in Ren esse een maken in de ruimte naast het Dorpshuis. Daar was alle appara tuur aanwezig: van een digitale studio met licht en geluid tot de moge lijkheid om een persoonlijke cd-hoes te ontwerpen, foto Dirk-Jan Gjeltema BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereni- ging; Museum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodellen en attributen van oud-Westenschou- wen; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Darts, 19.45 uur: Oosterlandse Fanfa re; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 18.00-23.00 uur: La- diesnight; Zeil- en surfcentrum Brou- wersdam, 10.00-18.00 uur: Dam-X Event; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Diverse exposi ties; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling over de historie van de fotografie; Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Far from the Madding Crowd; Gemeente huis, gehele dag: Tentoonstelling van rondreizend kunstenaar Gerard Rommens; Jonge rencentrum 4SD, 18.45- 22.00 uur: DJ Workshop; Sint Lievensmonstert- oren: 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en beklim ming van de toren;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68