Zonder geld van Las Vegas naar New York exclusieve 1 bin n9n uit ZEELAND 5 gietvloeren Ze hadden geen centen en geen smartphones op zak, maar reisden toch heel Amerika door. Mischa Sigtermans en Wijnand Huis (beiden 21) uit Vlissingen hadden de tijd van hun leven in Amerika. En, het lukte ze om een vliegticket terug naar Nederland te bemachtigen. Project Naptime In the USA heet het avontuur van Mischa en Wijnand. Met cameraman Marcel Oosterom in hun kielzog wilden ze in een maand tijd zo veel moge lijk uitdagingen aangaan, mensen ontmoeten en nieuwe plekken ontdekken. Hun reis begon op 3 september in Las Vegas. Ze lieten zich meevoeren door mensen die ze tegenkwamen. Via Los Angeles, Dallas, het kleine stadje Camden en Atlanta, kwamen ze uit in New York. Sinds vrijdag zijn ze thuis. Doodmoe, maar met onuitwisba re herinneringen, een grote glim lach op hun gezicht en 120 uur filmmateriaal. Wijnand: „We vroegen in ho tels of we er gratis mochten sla pen. In Las Vegas lukte dat in het vijfde hotel. Later kwamen we een man tegen, een grote speler in de casino's, die ons meenam en een kamer regelde in het Caesar Hotel. De camera zorgde ervoor dat we bijna geen moeite hoefden te doen." Mischa: „We schreven gegevens op van de mensen die we ontmoetten. Die belden we dan weer vanuit telefooncellen." Wijnand: „Ik denk dat onze hu mor ervoor zorgde dat mensen ons wilden helpen. We vroegen nooit om geld, maar vroegen of mensen leuke dingen met ons wil den doen. Op het strand in Los Angeles zagen we een vrouw in een Porsche, die 'aapje' in het ken teken had. 'Die komt uit Neder land, dacht ik'. Dat klopte. We maakten een praatje. Daarna vroeg ze of we eten en een slaap- plek wilden. Ze zorgde dat we mochten helpen bij een bouwpro ject, in ruil voor geld. Daarvan reis den we naar Dallas." Wijnand: „Voor mij was dat het stadje Camden, in Arkansas. Een man, die we eerder ontmoet hadden, is vier uur naar Dallas ge reden om ons op te halen. Cam den is een heel kleine plaats, waar bijna nooit toeristen komen. Ze ker geen Europeanen. We hebben er de grootste avonturen beleefd." Mischa: „We waren daar echt be roemd: we kwamen in de krant en op de radio. Tijdens een feest was er een fooienpot voor ons neergezet. We hadden in één avond 1800 dollar bij elkaar." Mischa: „De ontmoeting met DJ Nicky Romero was ook een hoogtepunt. We wisten van tevo ren al dat hij in Las Vegas zou op treden. We kwamen op straat ie mand tegen die contacten had met de club waar hij zou zijn." Wijnand: „We mochten achter de 'Ik denk dat onze humor ervoor zorgde dat mensen ons wilden helpen' draaitafel staan. Daar moet je nor maal tienduizend dollar voor beta len. We stonden tussen de rijkste mensen." Mischa: „Ik ben zelf ook dj. Ik vond het echt heel tof om met hem te praten." Mischa: „We vroegen mensen om ons opdrachten te geven. We moesten naar de Hollywood-let ters klimmen. Dat was levensge vaarlijk, die berg is heel erg steil. Bovendien is het verboden om daar te komen: je kunt 500 euro boete krijgen. Héél erg spannend dus. Het gaf een enorme kick om daar te staan, maar no way dat ik zoiets nog een keer doe." Mischa: „In Los Angeles kwa men we uit in China Town. Het is echt heel gevaarlijk daar. De poli tie komt er 's nachts niet eens. We voelden ons er niet veilig. We mochten in een hotel slapen, maar in de kamer die ze ons ga ven, was twee weken daarvoor een lijk gevonden." Wijnand: „Ik heb geen oog dicht gedaan." Wijnand: „We kwamen in At lanta een jongen tegen, wiens moeder bij een vliegmaatschappij werkte. Zij regelde tickets voor ons. We hoefden alleen belasting te betalen." Mischa: „Maar op het vliegveld in New York bleek dat de tickets vanuit Las Vegas ge boekt waren, met overstap in New York. Ze zouden geannu leerd worden als we niet in Las Vegas opstapten. Na heel lang bel len, konden we uiteindelijk toch naar huis vliegen. Ja, toen hebben we een telefoon gebruikt, maar niet die van onszelf. Het was een noodsituatie." Unieke en WOONPLAZA VRIJDAG 9 OKTOBER 2015 wen, zegt Meijlink. „Dat zien we aan een huis dat ongeveer honderd jaar oud is, maar wel op fundamenten uit de zestiende eeuw staan." De funda menten zijn gevonden in de Koning straat, naast de bouwput waar een nieuw theater had moeten komen. Het is niet bekend wat er eeuwen ge leden bovenop dat fundamentenstel sel stond. Bij de opgravingen zijn ook een waterput en een kelder tje gevonden. Beide lagen echter vol met puin. In een beerbak uit ongeveer 1620 zaten wel resten die iets kunnen zeggen over de mensen die er woonden, zegt Meij link. De archeologen hebben niet dieper gekeken dan de put die is gegraven voor de nieuwbouwhui zen. foto Lex de Meester door Cornelleke Blok Hoe kwamen jullie aan eten en aan slaapplaatsen? Wat was het hoogtepunt? Wijnand Huis uit Vlissingen Wat was de grootste uitdaging? Was er ook nog een dieptepunt? Hoe is het jullie gelukt om terug te komen naar Nederland? 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie Bent u op zoek naar een kwalitatieve, strak uitziende en eenvoudig te onderhouden vloer voor in uw woning? In dat geval is een gietvloer ook beslist iets voor u! Neem eens een kijkje bij Fluence Gietvloeren in Heinkenszand en ontdek alle mogelijkheden in onze showroom. Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 62 19 70 www.binnenuit.nl persoonlijk woonadvies Mischa Sigtermans (links) en Wijnand Huis uit Vlissingen bij de Hollywood-letters in Amerika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67